Dominik Ostrák v drese Slavie Praha


napísané 22.2.2021 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 22.2.2021

Odchovanec Doxxu urobil ďalší krok vo svojej kariére, keď prestúpil z FC Rapid Ústí nad Labem do do SK Slavia Praha. Prinášame krátky rozhovor, ktorý Dominik nášmu webu poskytol

V prvom rade gratulujeme k prestupu do Slavie Praha. Ako k tomuto prestupu počas rozbehnutej sezóny došlo?
Ďakujem veľmi pekne. Záujem zo Slavie bol už cez leto, ale bol som už dohodnutý s tímom z Ústi nad Labem. Následne, keď začalo zimné prestupové obdobie, začali rokovania medzi klubmi a aj vďaka výbornému prístupu Rapidu Ústi a faktu, že sa tento rok z ligy nezostupuje sme sa koncom februára so Slaviou dohodli.

Od začiatku sezóny zarezávaš v českej najvyššej lige. Čo hovoríš na kvalitu ligy a ako si zatiaľ spokojný so svojimi výkonmi?
Kvalita českej ligy je podstatne vyššia ako tej na Slovensku. Mužstva sú tu viac vyrovnané a je tu o dosť viac vyrovnaných zápasov. Nie som človek, ktorý by mal hodnotiť svoje výkony, na to sú tu iní, každopádne som sa vždy snažil podať čo najlepší výkon a pomôcť tým mužstvu. 

Z tímu posledného celku tabuľky prestupuješ do tímu, ktorý je momentálne na 4. mieste. Aké sú ciele Slavie vo zvyšku sezóny?
Každý v tíme by bol spokojný, keby sa dokázala uhrať medaila. Samozrejme, keď začne play off, je to úplne nová súťaž. Budeme sa snažiť ísť od zápasu k zápasu a dotiahnuť to čo najďalej.

Aké sú tvoje osobné ciele vo zvyšku sezóny?
Moje osobné ciele sú čo najviac pomôcť tímu, pravidelne hrávať a určite pridať aj nejaké góly. Určite je pre mňa ale tímový úspech viac ako nejaké osobne štatistiky.

V tíme sa stretneš aj s troma ďalšími Slovákmi, takže s dorozumením by nemal byť problém... 🙂
Som veľmi rád, že chalani zo Slovenska sú tu so mnou. Určite som na to myslel pri rozhodovaní. S Matúšom Ševčíkom a Filipom Vaktorom som bol v minulej sezóne v drese MŠK Žilina a výborne sme si rozumeli na ihrisku aj mimo neho. S Marekom Karpiakom sme jeden ročník narodenia a od reprezentácie do 19 rokov až po “Áčko” sme boli skoro vždy spolu na zraze, čiže mám s ním tiež veľmi dobrý vzťah. Chalani mi určite pomôžu pri etablovaní v klube ale aj ostatnými vecami.

Ešte otázka na záver. Kedy ťa uvidíme najbližšie v drese Doxxu?
To je ťažko povedať. Momentálne sa zameriavam na zahraničné a kvalitné súťaže. Doxx bude vždy moja srdcovka a nikdy nezabudnem odkiaľ som prišiel. Najväčšia vďaka patrí trénerovi Jožkovi Rosenzweigovi, ktorý ma naučil základy futsalu a snažil sa ma správne nasmerovať aj do budúcna. Celý kolektív v Doxxe bol výborný a verím že s chlapcami si ešte niekedy “ťuknem”.

Na obrázku môže byť 1 osoba

2%

 

Galéria


G a l é r i a