Na úvod tesná prehra


napísané 20.10.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 20.10.2013

V úvodnom zápase v Prievidzi sme sa chceli pokúsiť zabodovať, po vyrovnanom priebehu však 3 body ostali na domácej palubovke..

FSC Prievidza - KSF DOXX Žilina 3:2 (1:1)

Góly: Svitek 2, Sobota - O. Volek, D. Tkáčik

Zostava: T. Juhás - O. Volek (K), V. Gavrilov, J. Kudelka, M. Halama, D. Tkáčik, M. Holák, P. Frko

Do Prievidze sme z rôznych dôvodov nastúpili bez viacerých opôr. Nastúpili sme so 7 hráčmi do poľa, pričom niektorí prišli na zápas z veľkého futbalu. Tento hendikep sa naplno ukázal v druhom polčase, keď sme na ihrisku kondične odpadli..

Začiatok zápasu sme mali výborný. Súpera sme pritlačili a vypracovali sme si aj množstvo čistých príležitostí. Dvakrát sa ocitol zoči voči brankárovi Gavrilov ale neuspel. Naďalej sme si vytvárali množstvo šancí a zaslúžene sme sa dostali do vedenia. Debutant Tkáčik opečiatkoval krásnou strelou spojnicu brány, v pokutovom území domácich sa najlepšie zorientoval Ondrej Volek a otvoril skóre duelu - 1:0. Naďalej sme pokračovali v dobrej hre ale súper si tiež začal vytvárať šance. Po jednej z nich zaváhal Juhás, avšak pomohlo mu brvno. Súper vyrovnal na konci polčasu. Ľahká strela z veľkej diaľky prešla pomedzi nohy nášho brankára a bolo vyrovnané - 1:1

Druhý polčas sme začali začali aktívne. Hneď v úvode vyšachovali celú obranu súpera dvojica Volek - Halama, Volek sa ocitol zoči voči brankárovi ale neuspel. Bohužial platilo staré známe nedáš-dostaneš, keď súper z brejku strhol vedeniu na svoju stranu. Hra sa vyrovnala a súper sa viac dostával na našu polovicu. Šance si vyvárali obe mužstvá. V polovici polčasu sa do výbornej šance dostal opäť Volek avšak trafil iba žrď. Krátko na to sme však predsa len vyrovnali keď sa presadil strelou najmladší hráč Denis Tkáčik - 2:2. Na oboch stranách boli šance avšak presadili sa už len domáci, keď sa tri minúty pred koncom presadil druhýkrát v zápase Svitek - 3:2. V závere sme si vytvorili tlak, avšak Holák netrafil odkrytú bránu a Halama v poslednej sekunde trafil sám pred brankárom tesne vedľa. 

Jozef Rosenzweig (tréner KSF DOXX Žilina): "Do zápasu sme vstupovali s veľmi improvizovanou zostavou, keď nám z rôznych dôvodov chýbalo viacero kľúčových a skúsených hráčov, čo ma pri niektorých veľmi sklamalo. Na druhej stane však dostali šancu mladí chalani, ktorí určite nesklamali. S hrou som veľmi spokojný, hlave v prvom polčase sme na ihrisku dominovali. Mrzí ma nepremieňanie množstva vyložených šancí, na tomto budeme musieť výrazne zapracovať. Všetkým chalanom však za výkon a nasadenie musím poďakovať."

Dalibor Franko (tréner FSC Prievidza): "Tak ako sme predpokladali hráči DOXXU ukázali svoje umenie v plnej paráde , považujeme ich za jeden z troch najlepších  tímov v súťaži, a kedže sme nastúpili s novicmi v tíme , čakali sme ťažké stretnutie. To sa nakoniec potvrdilo keď výsledok bol stále na váhach , po poslednom hvizde sme sa však radovali z prvého a pre nás veľmi dôležitého víťazstva aj keď spravodlivejšia by bola remíza . Pochváliť však musím našich hráčov, ktorí aj napriek tomu, že nastúpili po veľmi krátkej príprave a niektorí na svoj prvý zápas podali oduševnený výkon."

2%

 

Galéria


G a l é r i a