S čím vstupujú openligisti do novej sezóny?


napísané 18.10.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 18.10.2013

Redakcia www.futsalslovakia.sk oslovila pred súťažou predstaviteľov všetkých klubov, aby priblížili svoje predsezónnu prípravu, hráčsky káder a prezentovali svoje ciele v Openlige 2013-2014. Do ankety pozostávajúcej z troch otázok sa okrem Foreveru Púchov a tímu Etna SK Nové Mesto nad Váhom zapojili všetky openligové tímy.

1. Aká bola letná príprava vášho mužstva pred súťažným ročníkom 2013-2014?

2. Aké zmeny sa počas leta udiali vo vašom hráčskom kádri a realizačnom tíme?

3. Čo očakávate od nového súťažného ročníka 2013-2014 a s akými cieľmi do súťaže vstupuje váš klub?

 

Futbalshop Nové Mesto nad Váhom

1.) Príprava pred sezónou nebola vôbec žiadna, keďže nám počas celého leta a ešte doteraz prerábajú celý interiér športovej haly (palubovka, tribúna). Hráči všetci do jedného, ale hrajú veľký futbal a mali kvalitné prípravy vo svojich kluboch a preto nevidím problém nabehnúť do haly. Tréningy nám začínajú až po prvom kole v Púchove.

2.) Hráčsky káder opustili Marušinec (Pinerola), Zaťovič (Nitra) a Malíček (FTVŠ UK). Do mužstva pribudol na hosťovanie mladý brankár Charvát z Etny. Budeme pracovať s tým kádrom, ktorý máme. Doťahujeme ešte príchod jedného výborneho hráča. Uvidíme ako to dopadne.

3.) Našimi ambíciami je hrať pekný futsal a predvádzať našim fanúšikom takú hru, na akú sa budú s radosťou pozerať, aby sa aj na ďalší zápas s úsmevom na tvári vrátili do našej športovej haly.

 

ŽFA Žirafa Žilina

1.) Letnú prípravu žiaľ náš klub pred nadchádzajúcou sezónou neabsolvoval žiadnu, a to dokonca ani u juniorov, čo sa nám stalo po prvý krát v histórii klubu. Pri poľutovania hodnej situácii ohľadom mestského futsalu v Žiline sme netrénovali ani v mesiaci september. 

2.) Ako čiastočné pozitívum vidím relatívnu stabilizáciu nášho openligového kádra, kde nastali minimálne zmeny. Odišli nám však dvaja kľúčoví hráči. Na študijné hosťovanie odišiel do FTVŠ UK Bratislava Rudolf Škrobák a na ročné hosťovanie do konkurenčného klubu FOREVER mesto Púchov na vlastnú žiadosť František Brezničan.  Náš klub opustil aj málo aktívny Mário Wtorek, ktorý našiel nový futsalový impulz u mestského rivala KSF Doxx Žilina. Naša súpiska (v sezóne 2012/2013 na nej figurovalo 32 hráčov) sa však poriadne preriedila o mnohých neaktívnych hráčov. Pre pracovno-rodinné záležitosti na nej pre túto sezónu nefigurujú napríklad Daniel Užák, Michal Kasman, Anton Frátrik, Marián Červený, Pavol Kubovich, Martin Naštický, Marek Filo, ale aj ďalší. Naopak do nej pribudol na ročné hosťovanie z ŠK Makroteamu Žilina Juraj Mráz. Ďaleko viac budem chcieť vidieť v našom drese mladých hráčov ako Lukáš Martoník, Mário Boris, či Kamil Koleno. Čo sa týka realizačného tímu, tam zmeny nenastali. Naďalej budem úzko spolupracovať s vedením CVČ ŽIRAFA a trojicou Marián Ondrušek, Pavol Zvarík a Tomáš Makara. 

3.) Mohlo by sa zdať, že po odchode silných klubov sTC Púchov a Levíc do extraligy budeme poškuľovať po prvenstve v Openlige. Lenže podľa mojich informácii majú zálusk na popredné priečky skoro všetky družstvá, čo samozrejme nebude možné. Poviem to tak, za úspech budem považovať umiestnenie do 3.miesta. Za favoritov súťaže považujem Mibu Banská Bystrica a Futbalshop Nové Mesto nad Váhom. A jednoznačným čiernym koňom ligy bude veľmi posilnený KSF Doxx Žilina, ktorý zjavne upustil od svojej stratégie z posledných rokov. Nechcem, aby to vyznelo ako fráza, ale vyhrať bude môcť každý s každým. Súťaž bude podľa mňa mimoriadne vyrovnaná a bez jednoznačného favorita.

 

Piešťany Dragons Podolie

1.) Pred samotnou prípravou sme v auguste odohrali jeden prípravný zápas s sTC Púchov. S prípravou sme začali v polovici septembra. Nakoľko veľa hráčov má povinnosti vo svojich futbalových kluboch, tak sme sa rozhodli, že zatiaľ budeme trénovať raz do týždňa. Keďže sa nám nepodarilo zohnať žiadneho súpera na prípravné zápasy, tak soboty sme absolvovali tréning. V príprave sme sa zamerali najmä na nácvik herného systému, ktorým by sme sa chceli prezentovať v súťaži.

2.) V našom klube sa udialo hneď množstvo významných zmien. Prvou a aj najdôležitejšou je rozdelenie sa s klubom Etna Nové Mesto. To spôsobilo odchod niektorých hráčov do konkurenčného tímu. V Etne zostali: GURIŠ Pavol, TUKA Ján, TUKA Jozef, LOPUŠAN Mário, TREBATICKÝ Martin, PALDAUF Patrik, KOLNÍK Dominik, KRAJČÍK Ján. Na hosťovanie odišli: KRIŽÁK Juraj, GAJDOŠÍK Ľuboš, GAJDOŠÍK Marek. Na tieto odchody sme museli adekvátne reagovať a posilniť náš káder o nových hráčov. Zo starých hráčov zostali: Bobocký Ivan, Trebatický Matej st., Bobocký Rastislav, Směřička Martin, Halás Jozef, Šimor Ján, Makara Gabriel, Pyšný Daniel, Trebatický Matej ml.. K nim sa pripojili staronoví hráči Kyselica Ondrej, Červeňanský Ladislav. Do futsalu sme tiež zasvätili aj nových futbalistov: LÍŠKA Peter, KLAS Dušan, KLASOVITÝ Milan, BALIŠ Ľuboš, MIKLOVIČ Ľuboš, GÚČIK Martin, MIKLÁŠ Patrik a dvoch 15- ročných talentovaných chlapcov: MAJGOT Štefan, DREXLER Alex. Realizačný tím zostal viac-menej bez zmeny. Len náš vedúci Karol Kozák zostal v Etne.

3.) Pred sezónou si nedávame žiadne výsledkové a ani tabuľkové ciele. Hlavným cieľom je vybudovať stabilný tím a káder, ktorý bude konkurencieschopný všetkým tímom. Chceme priviesť piešťanského športového fanúšika k futsalu a vzbudiť v piešťanskej mládeži túžbu venovať sa tomuto športu. 

 

FC Bulls Trnava

1.) Prípravu sme začali 5. augusta. Počas celého augusta sme trénovali 2-krát do týždňa bez prípravných zápasov. Cieľom prvého mesiaca prípravy bolo ustáliť káder, s ktorým budeme rátať do novej sezóny. Počas septembra sme pokračovali v tréningovom procese a odohrali sme 2 prípravné zápasy MFsK Nitra – FC Bulls Trnava 6:2 (2:0) a Slov-Matic FOFO Bratislava B – FC Bulls Trnava 5:2 (3:1).

2.) Káder sa výrazne zmenil. Z vlaňajšej sezóny zostali iba brankári Hutár a Uhrík a z hráčov Jurina, Krcho, Humel a Bohunický. Do mužstva postupne prišli Pecho, Lukaš Černek, Cibulka a neskôr Takáč, Krátky, Kardoš a Martin Černek. Sú to všetko kvalitní futbalisti, ktorí majú záujem hrať futsal. Spomenúť treba aj Heteša, ktorý hral aj v minulej sezóne, momentálne má však pracovné povinnosti, prisľúbil však, že začiatkom decembra sa k nám opäť pripojí. Oproti minulej sezóne v mužstve skončil Kopčan, Kunka, Holič, Bočko, ktorý pôsobí v juniorke Spartaka, ďalej Adámek a Guldan. S oboma sme rátali, avšak ich rozhodnutie bolo nepokračovať v klube, čo ma mrzí, ale chceme hrať s chlapcami, ktorí majú seriózny záujem venovať sa futsalu. Káder je kvalitný, je v ňom veľa individualít, treba však popracovať na systéme hry a taktickej disciplíne. V realizačnom tíme nastala len jedna zmena, pre pracovné povinnosti z velkeho futbalu sme uvolnili Jozefa Brezovského, ale v klube má stále dvere otvorené.

3.) Do novej sezóny ideme s cieľom skončiť lepšie ako vlani. Dovolím si povedať, že máme lepší káder ako počas minulej sezóny, treba to len ukázať na palubovke. Ja osobne by som bol spokojný s tým, aby sme ukázali divákom čo najviac futsalových prvkov a aby si nehrali ako sa povie iba futbal v hale, ale futsal. Čo sa týka umiestnenia v tabuľke, budem spokojný, ak skončíme do tretieho miesta. Chlapci na to majú a ja verím, že vytýčený cieľ spoločne dokážeme zvládnuť.

 

FSC Prievidza

1.) Príprava na novú sezónu prebieha len štyri týždne, v ktorých sme sa zamerali najmä na zoznámenie spoluhráčov, nakoľko nám do tímu pribudli nové tváre. Nanešťastie sme nestihli odohrať žiadne priateľské stretnutie, aj keď ponuky boli. Príčin krátkej prípravy je viacej. Máme hráčov pôsobiacich vo veľkom futbale, takže sme to zbytočne nesilili. Ďalej sme sa snažili dať dohromady nových hráčov, hlavne mladších ročníkov, čo sa nám aj čiastočne podarilo. Máme taký pocit, že sa tvorí veľmi dobrá partia, no všetko ukáže čas. 

2.) Ako je už všeobecne známe, sme jedným z najšportovejších miest na Slovensku, a tak aj v realizačnom tíme sú ľudia, ktorí majú radi futsal. Z hľadiska zabezpečenia klubu nám pomáhajú rôzne firmy i mesto, ktoré nám zabezpečuje Niké Arénu. Zloženie kádra pre novú sezónu ligy vyzerá nasledovne: Brankári : Stanislav Gendiar, Ladislav Trnka, Dalibor Tkáč,  Hráči: Martin Svitek, Matúš Sobota, Lukáš Zelenický, Roman Mihalička, Jozef Čampiš, Patrik Kelemen, Miroslav Rybár, Marek Madarasz, Roman Hulíni, Miroslav Šaray, Anton Hanus, Miroslav Hrošovský, Lukáš Krutý, Tiep Pham Thanh, Dominik Mokrý, Pavel Kolodzej, Ján Cmarko, Adam Duchoň, Roman Vetrák.

3.) Radi by sme skončili do piateho miesta v tabuľke, veríme však, že do hľadiska prilákame viac divákov.

 

MIBA Banská Bystrica 

1.) Prípravu sme začali priateľským zápasom v Leviciach, v ktorom sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme 6:2. Potom sme s prípravou pokračovali tréningovým procesom a druhý prípravný zápas sme odohrali na domácej palubovke s pravidelným účastníkom Pohára stredoregiónu – Rimatex Rimavská Sobota. V tomto zápase si chalani z chuti zastrieľali a súpera sme zdolali 15:1. 

2.) Hráčsky káder zostal viac-menej pokope. Traja hráči  ukončili pôsobenie v hráčskom kádri (Výboh, Rusnák a Andraščík), prvý menovaný bude od tejto sezóny členom realizačného tímu. Do mužstva prišiel jeden nový hráč – Peter Výlupok. 

3.) Minulý ročník Openligy bol veľmi kvalitný, čoho dôkazom je, že sTC Púchov a Levice postúpili do najvyššej súťaže a zatiaľ si tam počínajú veľmi dobre. Aj keď našu súťaž opustili spomínané mužstvá, aj v tejto sezóne má viacero tímov veľké ambície. Našim cieľom je skončiť v tabuľke čo najvyššie a samozrejme si polepšiť minuloročné umiestnenie (6. miesto). Chceli by sme zabojovať o účasť v baráži o Extraligu. Pevne verím, že aj tento ročník si naši fanúšikovia nájdu cestu do športovej haly v Badíne a podporia nás k dosiahnutiu našich cieľov.  Za favoritov súťaže považujem ŽFA Žirafu Žilina, Futbalshop Nové Mesto a Forever Mesto Púchov. Zamiešať karty môže aj posilnený DOXX Žilina, Trnava značne obmenila káder, uvidíme ako sa pre nich sezóna vyvinie. Pre mňa je veľkou neznámou nováčik z Nového Mesta. Veľmi dôležité bude zbierať body z paluboviek súperov. 

 

KSF DOXX Žilina

1. Príprava nebola v podstate žiadna, väčšina hráčov hrá veľký futbal a preto sme s tréningami začali len v posledných týždňoch. V prestávke sme však odohrali viacero kvalitných prípravných zápasov (Slov-matic 5:12, Pinerola 5:5, Makroteam 4:2, Kysucké Nové Mesto 5:2). Okrem toho sme sa v rámci utuženia partie zúčastnili turnaja v malom futbale v Novej Dubnici.

2. Z minuloročného kádra odišli Hudek (Makroteam) a Štilla (Pinerola). Naopak posilnili sme sa o Libora Ťažkého (Makroteam) a Tomáša Šimčeka. Novicom v tíme je ešte junior Denis Tkáčik. Definitívne sme tiež dotiahli hráčov ako Michal Németh, Mário Wtorek a Maťo Halama. Zvyšok tímu sú hráči, ktorí nastupovali v tíme v minulom roku.

3. Očakávame, že súťaž bude po minulom ročníku pokračovať v nastolenom trende a bude mať opäť vysokú úroveň. Momentálne je ťažko predpovedať, ktoré mužstvá budú v súťaži tvrdiť muziku, nakoľko nepoznáme kádre, s akými väčšina mužstiev nastúpi do súťaže. Naším cieľom je sa podobne ako posledné roky prezentovať atraktívnym futsalom a chceme už konečne tento rok pozbierať viac bodov, aby sme sa pohybovali v tabuľke trochu vyššie. Pokiaľ sa nám budú vyhýbať zranenia a budeme nastupovať v ideálnej zostave, tak uvidíme, možno vystrelí aj motyka. :-

ZDROJ: www.futsalslovakia.sk

2%

 

Galéria


G a l é r i a