Openliga bez Čadce


napísané 15.10.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 15.10.2013

Nový ročník ešte nezačal a už je menej účastníkov. Z pôvodnej desiatky mužstiev vypadáva "problematická" Čadca a v súťaži sa tak predstaví 9 tímov. 

O nenastúpení Čadce do futsalovej Openligy v ročníku 2013/2014 informovala prostredníctvom webovej stránky www.futsaloslovakia Exekutíva Openligy. Tá vo svojom stanovisku vyhlásila: "Exekutíva OL v oblasti športovo-technických konaní oznamuje, že Benfica Gemm Čadca sa odhlásila zo súťaže. Vyžrebovanie ostáva v pôvodnom stave; družstvá, ktoré podľa vyžrebovania mali v jednotlivých kolách hrať s družstvom Benfica Gemm Čadca, majú voľno."

Doxx mal proti Benfice nastúpiť na domácej palubovke v rámci 5. kola 23. novembra. Čadca mala už v minulom ročníku viackrát problémy nastúpiť na ihrisku súperov v ideálnej zostave. V Trnave prehral tím z Čadce kontumačne a viackrát sa hráči Benfice nazbierali v minimálnom počte. Čadca patrila k stáliciam v Openlige a je škoda, že takýto tím nebude súčasťou druhej najkvalitnejšej súťaže na Slovensku. Na druhej strane však treba povedať, že ak by mala Benfica problémy nastupovať na zápasy, je pre samotnú Openligu dobré, ak sa nebude táto súťaž dehonestovať prípadnými kontumáciami. 

2%

 

Galéria


G a l é r i a