Jozef Rosenzweig: "Chceme ísť vyššie."


napísané 12.10.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 16.6.2015

Do začiatku nového ročníka Openligy chýba futsalistom Doxxu presne týždeň. V sobotu 19.10.2013 nastúpia na palubovke Prievidze. Pred sezónou sme vyspovedali trénera Doxxu Jozefa Rosenzweiga. V rozhovore sa obšírne vyjadril ku kádru, príprave na sezónu a tiež priblížil očakávania, ktoré má pred novým ročníkom.

1. Ako prebiehala príprava pred novou sezónou – tréningy a zápasy.

Príprava nebola v podstate žiadna, väčšina hráčov hrá veľký futbal a preto sme s tréningami začali len v posledných týždňoch. V prestávke sme však odohrali viacero kvalitných prípravných zápasov (Slov-matic 5:12, Pinerola 5:5, Makroteam 4:2, Kysucké Nové Mesto 5:2). Okrem toho sme sa v rámci utuženia partie zúčastnili turnaja v malom futbale v Novej Dubnici.

KÁDER NA NOVÚ SEZÓNU

2. S akým kádrom vstupujete do novej openligovej súťaže?
Káder je široký, počas sezóny ešte môžu nastať určité pohyby v kádre, od prvého kola však rátam s devätnástimi hráčmi.

Brankári: Juhás Tomáš, Cesnek Maroš, Surovčík Lukáš
Hráči: Frko Patrik, Gavrilov Vladimír, Halama Matej, Holák Martin, Horký Lukáš, Kudelka Ján, Lazar Sebastián, Mihálik Daniel, Németh Michal, Padych Lukáš, Povinec Pavol, Šimček Ivan, Šimček Tomáš, Tkáčik Denis Ťažký Libor, Volek Ondrej, Wtorek Mário.

3. Tím opustil talentovaný Hudek, na hosťovaní v Makroteame ostali Papajčík so Škulcom. Prečo títo hráči odišli?
Po tom čo Makroteam získal právo hrať najvyššiu futsalovú súťaž prejavili títo traja chalani záujem hrať ligu a tak po dohode s p. Dobšovičom došlo k ich uvoľneniu.

4. Martin Štilla – Pinerola alebo Doxx?
Martin sa v závere minulej sezóny ukazoval na hosťovaní vo veľmi dobrej fazóne. Momentálne v nabitom kádri Pineroly bojuje o miesto v zostave, uvidíme či sa mu podarí presadiť sa, pre nás by bol vítanou posilou.

5. Prekvapujúcou posilou je Libor Ťažký. Čo si od neho sľubujete?
Libor už veľa rokov ukazuje, že patri k špičkovým salovkárom. Pamätám sa ako som ho chcel do mužstva už pred 10 rokmi. Vyšlo to až teraz a od jeho príchodu si sľubujem, že svojim prístupom v zápasoch posunie mladých spoluhráčov zas o krôčik ďalej v ich raste. Tiež očakávam, výrazné posilnenie defenzívy, v ktorej sme mali v posledných rokoch najväčšie problémy.

6. Michal Németh v minulej sezóne nastúpil v 7 domácich zápasoch. Cez leto sa stal kmeňovým hráčom Doxxu. Ako to vyzerá s jeho účasťou na zápasoch tento rok?
Momentálne to nevie asi nikto. Sám som zvedavý v koľkých zápasoch nám tento fenomenálny futsalista pomôže, nakoľko je pracovne aj rodinne veľmi vyťažený a býva mimo Žiliny. Určite však bude zážitkom sledovať jeho hru v každom zápase v ktorom nastúpi a verím, že mladí hráči v zápasoch odkukajú niečo z jeho úžasnej techniky. Takých hráčov ako on nebehá po našich palubovkách veľa, dokonca by som povedal, že poznám iba jedného, ktorý vyniká (vynikal) takouto technikou a to Eda Baláža. Som hrdý, že sú obaja odchovancami nášho klubu

7. K tímu sa pridal staronový hráč Tomáš Šimček. Čo sa od neho očakáva?
Tomáš je bývalý ligový hráč Žiliny, ktorý má prehľad v hre, vie podržať loptu a veľmi dobre je použiteľný v hre na pivota. Je takisto veľmi dôrazný pred bránou súpera, kde naša hra má značné rezervy. 

8. Martin Halama a Mário Wtorek sú dvaja mladí hráči ktorí prestúpili do Doxxu z konkurenčných tímov (Makroteam a ŽFA Žilina). V minulej sezóne však už obaja hrali v juniorskom tíme Doxxu. Aké sú plány a očakávania od týchto hráčov? 
Sú to mladí chalani, ktorí dobre zapadli do mužstva. Obaja sú veľmi silní v hre 1 na 1, čo je vo futsale veľmi potrebné a keď budú na ihrisku treba im našou hrou vytvoriť priestor na tieto situácie. 

9. Ondrej Volek vynechal takmer kompletné dve sezóny. Bude v tejto sezóne hrať?
Osobne dúfam, že sa mu zranenia budú konečne vyhýbať a bude plne k dispozícií. Je to pilier, na ktorom je postavené mužstvo a to nielen na palubovke, kde vyniká svojou technikou a výškou ale aj mimo zápasov, kde je jeho vplyv výrazný.

10. V minulej sezóne nakukli do prvého tíme viacerí mladíci (Holák, Frko, Kudelka, Mihálik). Aká je pozícia týchto hráčov?
Títo hráči na konci minulej sezóny dostali šancu hrať a svojej šance sa chopili. Tento ročník s nimi treba rátať ako so základnými piliermi mužstva.

11. Skúsenejší hráči tímu, ktorí tvorili kostru tímu v minulej sezóne (Horký, Gavrilov, Padych, Šimček, Povinec) ostávajú v kádri. Sú to hráči ktorí budú svojou kvalitou a skúsenosťami ťahať mladších hráčov?
Je to zvláštne, ale aj títo hráči sú veľmi mladí a hovoriť o nich ako o skúsených je trochu divné. Na svojej hre ešte musia neustále pracovať, aby sme o nich mohli hovoriť ako o skúsených hráčoch. Samozrejme niektorí z nich patria k hráčom, čo majú v mužstve odohrané najviac a ak budú zdravotne v poriadku tak budem na nich veľmi spoliehať. 

12. V bránke pribudol k stáliciam Tomášovi Juhásovi a Marošovi Cesnekovi ďalší konkurent v podobe juniora Lukáša Surovčíka. S ktorými brankármi prioritne počítate na openligové zápasy?
Šancu dostanú určite všetci traja. Sú to nielen dobrí brankári ale aj fajn chalani a nakoľko budeme hrať okrem Openligy aj dve žilinské ligy a juniorskú Extraligu, tak to nejako medzi nich rozložíme a verím, že nás v zápasoch podržia.

13. V minulých rokoch sa niekedy na zápasy hráči zbierali s veľkými problémami. Tento rok však vyzerá káder veľmi široký. Podľa čoho budú hráči nasadzovaní?
Sme veľmi mladé mužstvo a uvedomujem si, že chalani majú okrem futsalu veľa iných lákadiel na trávenie voľného času. Preto aj u nás je problémom dochádzka na tréningy. Veľmi dôležitý na výber zostavy bude teda prístup hráčov.

SEZÓNA

14. Aká je klíma v mužstve? Tešia sa hráči na nový ročník?
Myslím, že chlapci sa na sezónu tešia. Mojím krédom je aby bola v mužstve pohoda a snažím sa v mužstve skôr pôsobiť ako ich veľmi starý kamarát.

15. Aké sú ciele Doxxu pred novou sezónou?
Ako po všetky posledné roky chceme hrať pekný futsal avšak konečne túto sezónu chceme nazbierať viac bodov, aby sme sa pohybovali v tabuľke trochu vyššie. Pokiaľ sa nám budú vyhýbať zranenia a budeme nastupovať v plnej sile, tak uvidíme, možno vystrelí aj motyka Smile.

16. Ktoré tímy podľa Vás budú v Openlige tvrdiť muziku, kto môže byť čiernym koňom súťaže?
Momentálne je to ťažké predpovedať. Neviem aké majú kádre ostatní súperi, či niektorí hráči prestali hrávať, odišli z mužstiev alebo naopak ako sa posilnili.

17. V prvom dueli nastúpite v Openlige na palubovke Prievidze. Čo očakávate od tohto duelu?
Záleží podľa okolností v akej zostave nastúpime, ale vzhľadom k našim dobrým výsledkom a predvedenej hre v príprave som optimistický. Ak nastúpime v optimálnej zostave tak budeme chcieť zvíťaziť.
  

JUNIORI

18. V minulom ročníku mladí hráči urobili veľký pokrok v čom mali hlavnú zásluhujuniorské extraligové zápasy. Bude Doxx v tejto súťaži pokračovať aj tento rok?
Samozrejme. Na súťaž sa chalani veľmi tešia a to hlavne z dôvodu že sa ulejú zo školy Smile.

19. Aké sú zmeny v kádri juniorského tímu oproti minulému roku?
Do Makroteamu odišiel Hudek, ale získali sme veľmi talentovaného Denisa Tkáčika, ktorý by mohol časom vyrásť na oporu tímu. Zvyšok tímu ostal pokope.

20. Ciele a očakávania od juniorskej Extraligy?
Jednoznačne chceme hrať o medaily. Po minulom roku mužstvo nabralo veľa skúsenosti a veľa hráčov sa ukazuje dobre aj v Openlige.

Vďaka za rozhovor.

     

2%

 

Galéria


G a l é r i a