Zhodnotenie sezóny


napísané 28.6.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 28.6.2013

Koniec každej sezón prináša rekapitulovanie. Aj na konci aktuálnej sezóny prinášame zhodnotenie. Naše mužstvo sa predstavilo vo viacerých súťažiach – seniori vo veľmi kvalitne obsadenej druhej najvyššej slovenskej súťaži Openlige a taktiež v najvyššej Diadora Futsalovej Žirafa Lige (DFŽL). B tím nastupoval v 2. DFŽ a najmladší výber pôsobil v juniorskej DFŽL a taktiež sa zapojil do Futsalovej Extraligy juniorov.

Béčko: DOXX B nastupoval v druhej najvyššej mestskej súťaži (celkovo je 8 líg) a po sezóne z tejto súťaže zostupuje o ligu nižšie. V závere súťaže hrali v Béčku aj viacerí hráči z prvého tímu (Ondrej Volek, Peter Povinec, Lukáš Horký) no napriek silnému finišu sa mužstvo nedokázalo zachrániť hoci chýbal iba jeden bod. V budúcej sezóne plánujeme v B tíme zapojiť viacero hráčov z juniorky, ktorí by mali priniesť do tímu hlavne rýchlosť a výbušnosť.

Juniori: Mladíci sa predviedli v tomto súťažnom ročníku vo veľmi dobrom svetle a ich výkony boli najsvetlejším momentom sezóny. Mestská juniorská Žirafa liga slúžila pre chalanov ako vhodná príprava na zápasy juniorskej Extraligy. V mestskej lige sme obsadili slušné tretie miesto aj keď hlavným cieľom bolo nasadzovanie hráčov, ktorí v juniorskej Extralige nedostávali veľa priestoru. Práve juniorská Extraliga sa ukázala ako vynikajúci ťah, keďže hráči, ktorí v nej nastupovali zaznamenali výrazný progres a ku koncu sezóny sa začali presadzovať aj v Openlige. Vďaka juniorskej Extraligy pribudli do nášho tímu hráči ako Hudek, Halama, Frko či brankár Surovčík, čo sú hráči s ktorými sa v budúcich sezónach počíta do A mužstva. Okrem nich sa pomaly do A tímu zapracovávali aj Kudelka, Holák, Mihálik či Lazár. Väčšina hráčov s futsalom v podstate len začínala a tak v úvode sme za mužstvami ako Makroteam Žilina, ŽFA Žilina a CFC Košice mierne zaostávali a v dlhodobej súťaži sme obsadili 4. miesto. To nás vyšvihlo do juniorského Final Four, kde sme nastúpili v oklieštenej zostave, napriek tomu však chalani po oduševnených výkonoch obsadili pekné druhé miesto za košickým CFC. Marián Hudek sa vďaka výkonom dostal do ALL Stars juniorskej súťaže a Martin Holák sa stal s 13 gólmi najlepším strelcom súťaže. Dobré výkony hráčov neunikli ani reprezentačným trénerom. Martin Holák, Ján Kudelka a Daniel Mihálik sa predstavili na viacerých zrazoch a Marián Hudek sa výrazne presadil v reprezentácií do 19 rokov, ktorú reprezentoval na turnaji vo Vsetíne a pri prekvapujúcom víťazstve na silno obsadenom turnaji patril k najlepším hráčom slovenského výberu. Do budúcej sezóny nemôžeme rátať kvôli veku s viacerými hráčmi - Hudek, Mihálik, Holák, Halama a preto budeme pokračovať v zapracovaní ďalších mladíkov do nášho tímu.

Seniori: Openliga bola čo sa týka kvality aj kvantity na tom historicky určite najlepšie. Vysokú kvalitu súťaže potvrdili sTC Púchov a Futsal Team Levice zaslúženým postupom do Extrality. Káder sa oproti minulej sezóne výrazne obmenil. Po dlhých rokoch sa vrátil Michal Németh, ktorý v domácich zápasoch výrazne pomáhal tímu. Od prvých kôl sme sa vo veľmi vyrovnanej súťaži usadili na samom dne a dlho sme sa odtiaľ nevedeli dostať. V druhej polovici súťaže sme začali do tímu zabudovávať hráčov juniorského tímu a zmenili sme aj štýl hry. Cieľom bolo hlavne, aby juniori získali skúsenosti a súťaž sme nejako dohrali. Prekvapujúco sa však tím zomkol, zohral a v posledných kolách sme začali pravidelne bodovať. 4 kolá pred koncom sme sa odlepili zo dna tabuľky a nakoniec sme okrem Podolia predbehli aj Čadcu a Prievidzu a obsadili konečné 8. mieste. Príjemným prekvapením bolo presadenie nováčika Ivana Šimčeka, ktorý sa rýchlo stal stabilným hráčom zostavy a za výrazným progresom určite stojí aj fakt, že mal najlepšiu účasť na tréningoch. Okrem neho sa z nováčikov v tíme usadili aj Pavol Povinec, juniori Marián Hudek, Matej Halama, Ján Kudelka, Martin Holák, Daniel Mihálik, Patrik Frko či navrátilec po takmer dvojročnom zranení Ondrej Volek, ktorý stihol odohrať posledné štyri kolá. Zo skúsenejších hráčov patril k výrazným oporám Gavrilov, ktorý sa v mužstve etabloval a patrí medzi ťahúňov. Taktiež Horký, ktorý nás ťahal svojimi gólmi – s 20 presnými zásahmi patril medzi najlepších strelcov súťaže. Potešiteľné je aj presadenie sa Štillu v kádri extraligovej Pineroly, kde odišiel na hosťovanie po skončení Openligy a kvalitnými výkonmi sa presadil do základnej zostavy extraligistu. Herný posun sme potvrdili aj v posezónnych prípravných zápasoch proti sTC Púchov a Makroteam Žilina, v ktorých sme dokázali po kvalitných výkonoch uspieť. V najvyššej žilinskej futsalovej súťaži sme obsadili štvrté miesto, celkové umiestnenie v tejto súťaži však určite nebolo prvoradé.

Sezónu z celkového hľadiska hodnotíme vcelku pozitívne. V Openlige sme síce výsledkovo svoj tieň neprekročili a počas súťaže sme sa motali v spodných častiach tabuľky, napriek tomu sa však do mužstva zabudovalo viacero nádejných juniorov, ktorí už okúsili aj reprezentačné zrazy. Práve juniori boli najsvetlejším momentom sezóny, keď sa vo svojej vekovej kategórií postupne prepracovali do štvorice najlepších juniorských tímov na Slovensku. Pri dobrej konštelácií by sme mali mať v budúcej sezóne relatívne široký káder a chceme sa konečne posunúť výraznejšie vpred. Múdrejší však budeme až tesne pred začiatkom budúcej sezóny, kedy budeme vedieť s akým kádrom budeme bojovať o víťazstvá v Openlige či juniorskej Extralige.

2%

 

Galéria


G a l é r i a