S Makroteamom v príprave víťazne


napísané 12.6.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 12.6.2013

Posledný prípravný duel v sezóne sme odohrali v Predmieri proti Makroteamu Žilina, ktorý sa pripravuje na baráž o Extraligu. Do zápasu, ktorý sa hral dva polčasy po 40 minút hrubého času, sme nastúpili len s jedným hráčom na striedanie. Po súdržnom výkone sme nakoniec zvíťazili rozdielom jedného gólu.

Po tom čo sme pred týždňom odohrali prípravný zápas proti sTC Púchov sme nastúpili dva dni pred barážou o Extraligu proti ich protivníkovi – tímu ŠK Makroteam Žilina.

Úvod zápasu nám nevyšiel, keď na nás Makroteam vybehol a hneď v druhej minúte sa ujal vedenia po strele Škulca - 1:0. Postupne sme sa dostali do zápasu a pomerne rýchlo sme vyrovnali. Volek prešiel ako nôž maslom cez domácu defenzívu a nezištne nahral Frkovi, ktorý do prázdnej brány bez problémov vyrovnal - 1:1. Makroteam striedal v dostatočnom počte, zatiaľ čo my sme mali na striedačke len jedného hráča a preto sme sa rozhodli pre hru v defenzíve, z ktorej sme vychádzali do nebezpečných brejkov. Táto taktika vychádzala, avšak kvantum vyložených príležitostí sme počas zápasu nedokázali využiť. Do vedenia sme sa dostali po exportnom góle Padycha, ktorý ľavačkou vymietol šibenicu brány Makroteamu - 1:2. Na druhej strane kontroval druhým gólom v zápase Škulec - 2:2.

Po prestávke sa pokračovalo v svižnom tempe. Obe mužstvá si vypracovali viacero šancí, ktoré však ostali nevyužité. Počas väčšiny zápasu sme boli o gól pred Makroteamom, do vedenia 3:2 nás poslal druhým gólom v zápase Padych, keď prekvapil Kováča strelou z diaľky. Najväčším ťahúňom súpera boli hráči, ktorí sú v jeho kádri na hosťovaní práve z DOXXU – Papajčík a Škulec. Zatiaľ čo Papajčíka sme čo sa týka gólov ustrážili, Škulec bol pri chuti a strelou pomedzi Juhásove nohy dovŕšil svoj hattrick – 3:3. Neprešlo však dlho a po spolupráci juniorských reprezentantov Kudelku s Hudekom sme sa opäť radovali. Presadil sa Hudek strelou k ľavej žrdi - 3:4. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak sme si v poslednom zápase sezóny pripísali víťazstvo.

Po zápase si ešte Makroteam trénoval hru bez brankára, tá mu však vôbec nešla podľa predstáv. Ostáva im teda veriť, že v baráži proti sTC Púchov im v prípade potreby táto herná činnosť prinesie viac gólovej radosti.  

Makroteam Žilina - KSF DOXX Žilina 3:4 (2:2)

Makroteam: Zbytek, Červenec, Kováč – Škulec, Červený, Ripel, Papajčík – Marušinec, Knapec, Maňák, Gažo - Bistiak

DOXX: Juhás - Padych, Ondrej Volek, Hudek, Frko, Kudelka

GÓLY: Škulec 3 - Frko (Volek) 1:1, Padych 1:2, Padych (Kudelka) 2:3, Hudek (Kudelka) 3:4

(FOTO: Lukáš Červený)

2%

 

Galéria


G a l é r i a