Slovenský pohár - juniori so striebrom


napísané 9.6.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 11.6.2013

Juniori zakončili sezónu turnajom Final Four v Bratislave, ktorý predstavuje juniorskú obdobu Slovenského pohára. Svoju premiérovú sezónu na celoslovenskej scéne zakončili juniori úspechom, ktorým strieborná medaila bezpochyby je. 

SEMIFINÁLE

KSF DOXX Žilina – ŽFA Žirafa Žilina 5:4 (1:2)
Góly: Hudek 2, Holák 2, Frko – Belanik 2, Koleno, Boris
DOXX: Surovčík – Kudelka (K), Hudek, Mihálik, Frko, Holák, Chodelka
ŽFA: Ferianc – Belaník (K), Válek, Boris, Koleno,  Gábor, Čanecký 

Obom mužstvám chýbalo niekoľko opôr, napriek tomu však nastúpili v silných zostavách a oba tímy chceli postúpiť do finále Slovenského pohára. Úvod zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, v našich radoch bolo jasne cítiť nervozitu. ŽFA sa dostala rýchlo do vedenia, keď Boris zachytil rozohrávku Hudeka a povedľa Surovčíka otvoril skóre zápasu – 0:1. Postupne sa naši hráči začali osmeľovať a na ihrisku sme začali dominovať. V čase najväčšieho tlaku, kedy sa dvakrát zatriasla žrď súperovej brány a nepremenili sme ďalšie vyložené šance vyčaroval „z ničoho“ Koleno nechytateľnú strelu do šibenice – 0:2. Pred koncom polčasu sme sa dočkali zaslúženého zníženia, keď Hudek vysunul Kudelku, jeho strelu Ferianc vyrazil len pred prázdnu bránu a dobiehajúci Hudek pohodlne skóroval - 1:2.

Druhý polčas sa začal zostra. Hneď v úvode sa mohla dostať Žirafa do trháku, keď sme dvakrát urobili hrubé defenzívne chyby, Surovčik a po ňom Hudek však v posledných chvíľach zabránili gólu v našej sieti. Naopak na druhej strane sa onedlho oslavovalo, keď Hudek vyviedol loptu cez polovicu ihriska, posunul ju Kudelkovi, ktorý z jednej našiel Holáka a ten zakončil ukážkovú akciu gólom na 2:2. Hoci obe mužstvá mali dokopy na striedačkách len troch náhradníkov, zápas sa hral vo fantastickom nasadení, mužstvá si nedarovali ani kúsok priestoru a pre zúčastnených divákov to bol najlepší zápas juniorského Final Four. Žirafa sa spoliehala hlavne na svojho kapitána Belaníka, ktorý dirigoval hru súpera. Práve tento hráč strelou od autovej čiary prekvapil Surovčíka a opäť naklonil misky váh pre ŽFA – 2:3. V gólovej naháňačke sa pokračovalo naďalej. Po vysunutí Hudekom vyrovnal Frko strelou povedľa brankára na 3:3. V týchto fázach sme mali navrch a viacero dobrých príležitostí stroskotalo na zákrokoch Ferianca. Prvýkrát sme sa dostali do vedenia po signále z rohového kopu, keď prihrávku Holáka využil najlepší hráč na ihrisku Hudek – 4:3. Za tohto stavu sa Žirafa začala viac tlačiť do ofenzívy a vypracovala si viacero príležitostí. Tento tlak vyústil do vyrovnávajúceho gólu, keď sme prepadli na polovici ihriska, Belaník sa zbavil obrancov aj brankára a elegantne vyrovnal – 4:4. Rozuzlenie tohto duelu prišlo tesne pred koncom, keď prihrávku Kudelku zužitkoval Holák strelou do protipohybu brankára. Po tomto góle stavila Žirafa všetko na jednu kartu a začala hrať hru bez brankára. V nej si vypracovali jednu obrovskú šancu avšak k ničomu ďalšiemu sme ich nepustili a zaslúžene sme sa tak radovali z tesného víťazstva proti víťazovi juniorskej 


 FINÁLE

KSF DOXX Žilina – CFC Košice 1:3 (0:1)
Góly: Mihálik – Rohaľ 2, Nickler
DOXX: Surovčík – Kudelka (K), Hudek, Mihálik, Frko, Holák, Chodelka
CFC: Obermann – Rohaľ, Hudáček, Nickler, Fedák, Kuruc, Fedor

Finálový zápas nám postavil do cesty celok z Košíc. Tí prišli do Bratislavy z úzkym kádrom, avšak kvalita hráčov s reprezentačnými a extraligovými skúsenosťami bola jasne viditeľná. Od úvodného hvizdu bolo cítiť dôležitosť zápasu a tak oba celky hrali v prvom rade pozorne v defenzíve. Veľa šancí sa nerodilo, o niečo viac si vypracovali naši hráči ale Obermann si dokázal držať čistý štít. V prvom polčase padol jediný gól. Po našej veľkej šanci sa lopta dostala k Nicklerovi, ktorý potiahol loptu po čiare a vystrelil. Jeho krížnu ranu Surovčík vyrazil a dobiehajúci Rohaľ loptu usmernil do opustenej brány. Po polčase sa pokračovalo v opatrnom zápase. Snažili sme sa útočiť do výborne organizovanej obrany súpera. Prvý zápas nám ubral množstvo síl, ktoré nám chýbali v útočnej tretine ihriska. Vypracovali sme si pár tutoviek, Kudelka sám pred Obermannom neuspel a raz pomohla Košičanom žrď. Na druhej strane CFC hrozila z brejkov. Po jednom z nich sa presadil strelou k pravej tyči druhýkrát v zápase Rohaľ. V závere sme sa dostali späť do zápasu po spolupráci celej štvorice našiel Hudek Mihálika a ten znížil 2 minúty pred koncom na 1:2. Odhodlanie vyrovnať však rýchlo schladil Nickler, ktorý po naražačke s Fedákom definitívne rozhodol o víťazovi Slovenského pohára. Juniori sa snažili o vsietenie gólu do posledných sekúnd, ale už nenašli sily aby dostatočne ohrozili CFC, ktoré si s prehľadom ustrážilo svoje víťazstvo  

Video z finálového zápasu si môžete pozrieť v Galérií, v sekcií VIDEO.


ZHODNOTENIE: Juniori išli kvôli zraneniam a futbalovým povinnostiam do Bratislavy v nízkom počte. Dva zápasy odohrali v poli len s jedným náhradníkom, čo sa prejavilo na konci finálového zápasu, kedy viditeľne chýbali chalanom sily. Brankári Surovčík a hráči Hudek, Kudelka, Frko, Mihálik a Holák odovzdali na ihrisku maximum a skvelo reprezentovali náš klub, za čo im patrí veľké uznanie. Vďaka patrí aj Chodelkovi, ktorý síce do hry nezasiahol, ale bol pripravený v prípade zranenia zastúpiť ako v bráne aj v poli. Striebro v silnej konkurencii je určite úspechom a všetci hráči dokázali, že s nimi treba počítať do seniorského tímu. Určite potešili aj individuálne ocenenia - Majo Hudek sa dostal do ALL Stars turnaja a Martin Holák dostal sošku pre najlepšieho strelca juniorskej Extraligy.


 VÝSLEDKY:

Semifinále:
CFC Košice  - ŠK Makroteam Žilina 4:1 (3:1) Roháľ 3, Hudáček – Maňák
KSF DOXX Žilina – ŽFA Žirafa Žilina 5:4 (1:2) Hudek 2, Holák 2, Frko – Belanik 2, Koleno, Boris

O 3. Miesto
ŽFA Žirafa Žilina - ŠK Makroteam Žilina 5:4 (2:3) Belanik, Koleno po 2, Válek - Knapec, Čillík, Bielka

Finále
Finále: KSF DOXX Žilina – CFC Košice 1:3 (0:1) Mihálik – Rohaľ 2, Nickler

ALL Stars: Richard OBERMAN (CFC Košice) - Lukáš ČERVENÝ (Makrotem Žilina), Marián HUDEK (KSF DOXX Žilina), Marek Belaník (ŽFA Žirafa Žilina), Matin NICKLER (CFC Košice)
Najlepší hráč Final Four: Marek BELANÍK (ŽFA Žirafa Žilina)

2%

 

Galéria


G a l é r i a