Žirafa opäť nad naše sily

napísané 16.2.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 16.2.2013

15. kolo Openligy prinieslo okrem iného aj žilinské mestské derby. V hale na Hájiku sme odohrali odvetný zápas proti domácim Žirafám. Nastupovali sme bez viacerých opôr v hale, v ktorej sa nám nikdy nehralo dobre a tak sme pred zápasom veľké oči nemali.

Úzka hala na Hájiku je pre domácich v každom vzájomnom meraní síl obrovskou výhodou. V predchádzajúcich dueloch sme vždy ťahali za kratší koniec (0:5, 1:8). Úvodné minúty začali vyrovnanou partiou, postupne však začala Žirafa pridávať na obrátkach a dostala nás pod tlak. Boli sme pod vysokým pressingom, z čoho pramenili defenzívne chyby. V polovici polčasu sme v krátkom slede dvakrát inkasovali, keď sa presadili Brezničan a Novisedlák. Súper mal podstatne viac šancí, viackrát v poslednej chvíli zasahoval Juhás. My sme sa do šancí dostávali sporadicky, po individuálnych akciách Gavrilova, Padycha a Hudeka sme však gól nedali. Prvý polčas tak Žirafa vyhrala zaslúžene, hoci rozdiel mohol byť pokojne väčší.

Po prestávke sa obraz hry výrazne zmenil. Od úvodu sme na domácich vybehli a zatlačili ich pred svoju bránu. Prvých 5 minút sme dominovali, avšak z prvého brejku Žirafa výborne vyriešila útok 3 na 1 a Brezničan lišiacky upravil na 3:0. Zvyšok zápasu bol v znamení našej snahy o skorigovanie výsledku. Vypracovali sme si viacero príležitosti avšak vo finálnej fáze sme dlho otáľali a sami sme sa veľakrát pripravili o gólové šance. Žirafa svojou individálnou kvalitou neustále hrozila a dostávala sa do zakončenia. Pred koncom stretnutia sa ešte presadil Valášek a Škrobák. Tesne pred koncom po sérií obrovských šancí zaznamenal aspoň čestný úspech peknou strelou Štilla a upravil tak na konečných 1:5. Zápas bez viacerých opôr na oboch stranách teda vyznel výsledkovo jasne pre domácich, z našej strany mrzí hlavne nezvládnutý prvý polčas, v ktorom sme mali pred súperom zbytočný rešpekt.

ŽFA Žirafa Žilina - KSF DOXX Žilina 5:1 (2:0)

GÓLY: Brezničan 2, Novisedlák, Valášek, Škrobák - Štilla

Žirafa: Kotuláč, Mičuda - Novisedlák, Grznár, Belaník, Baranovič - Valášek, Škrobák, Brezničan, Boris

DOXX: Juhás - Štilla, Hudek, Šimček Gavrilov - Padych, Pavol Povinec, Mihálik, Lazár

ŽK: Škrobák