Prvé body pre juniorov

napísané 1.2.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 2.2.2013

Juniorská extraliga pokračovala ďalšími dvoma kolami. My sme svoje zápasy odohrali v Predmieri, kde sme si zmerali sily s favorizovanou Žirafou Žilina a nováčikom zo Žarnovice.

Doxx Žilina – ŽFA Žirafa Žilina 3:4

Zostava: Surovčík – Holák, Mihálik Halama, Hudek, Miške, Frko – Németh, A. Hulín, Chupáň, Chodelka

GÓLY: Mihálik, Halama, Frko

V druhom kole juniorskej extraligy sme odohrali druhé mestské derby. Tentoraz so Žirafou. Obe mužstvá hrali tento rok proti sebe už niekoľko zápasov, hráči sa medzi sebou takmer dokonale poznajú a preto sa čakal zaujímavý a bojovný zápas. Bez Ševčíka, Kudelku a Lazára sme museli na poslednú chvíľu skladať káder. Z mestskej ligy sme sa posilnili o dvoch nováčikov – Halamu a Frka a obaja boli v zápasoch pre našu hru prínosom. Žirafa bola miernym favoritom, na ihrisku sa ale odohrávala úplne vyrovnaná partia. Dostali sme sa do vedenia, Žirafa však pomerne rýchlo odpovedala a onedlho sa aj ujala vedenia. Polčas nakoniec skončil spravodlivou remízou. Po polčase sa pokračovalo vo vyrovnanom priebehu, na oboch stranách boli oporami kvalitní brankári. Chlieb sa lámal asi 8 minút pred koncom, keď bol náš prenikajúci hráč faulovaný, napriek tomu pokračoval v hre, následne nahral cez šírku ihriska spoluhráčovi, ktorý z jednej nechytateľne vystrelil a vsietil gól. Počas strely, však zaznel hvizd píšťalky, keď extraligový rozhodca nepochopiteľne zapískal predchádzajúci faul asi 2-3 sekundy po faule, keď sme ťažili z výhody. Bohužiaľ tento skrat nás stál body, keďže v tej istej minúte sme inkasovali na 2:3 a súper sa dostal do vedenia. Miesto toho aby sme hrali na istotu sme museli otvoriť hru a zvoliť  čo súper využil na štvrtý gól. V závere sme stihli skorigovať bo na body to už bohužiaľ nestačilo. Mrzí nás strata, lebo chalani bojovali a mali na blízko cenný skalp a hoci rozhodcovia sú takisto súčaťou hry takáto chyba by sa na takomto fóre nemala stávať.

Doxx Žilina – Žarnovica 4:1 (2:1)

Zostava: Surovčík – Holák, Mihálik, Halama, Hudek, Miške, Frko, Kudelka, Németh, A. Hulín, Chupáň – Chodelka

GÓLY: Holák 2, Hudek, Frko

V druhom zápase sme nastúpili, proti nováčikovi na mládežníckej futsalovej scéne. Do zápasu zasiahol aj kapitán Kudelka, ktorý prvý zápas kvôli trestu vynechal. O súperovi sme nemali takmer žiadne informácie, jediné čo sme vedeli, bol výsledok prvého zápasu, keď vysoko podľahli Žirafe. Vo vzájomnom súboji sa však Žarnovica prezentovala dobrým domom a dlho bojovala o priaznivý výsledok. Od úvodu sme sa do súpera zahrýzli, čoho výsledkom boli tri šance v úvodnej minúte, gól sme ale nevsietili. Naopak na druhej strane po chybe v defenzíve sme inkasovali – 0:1. Stále sme pokračovali v útočnej hre, avšak smerom dozadu sme robili hrubé chyby, po ktorých mala Žarnovica vyložené príležitosti. Našťastie nás podržal brankár Surovčík a tréner sa rozhodol pre oddychový čas. Po ňom sme hru upokojili, začali si viac nahrávať, spozorneli v obrane a do polčasu si vypravovali dostatok šancí, z ktorých sa nám po pekných kombináciách dvakrát podarilo skórovať – 2:1. Po zmene strán sa hral naďalej otvorený zápas, dlho sme nevedeli zlomiť odpor súpera tretím gólom, hoci šancí bolo dosť. Žarnovica stále cítila šance a nepríjemne hrýzla. 7 minút pred koncom sa nám nakoniec podarilo vsietiť tretí gól, čím sme zlomili odpor súpera a zápas nakoniec dotiahli do konečného víťazstva 4:1.