Po výhre nad Prievidzou sme sa odlepili z dna tabuľky

napísané 7.1.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 9.1.2013

11. kolo prinieslo niekoľko zaujímavých výsledkov. V priamom súboji o prvé miesto vyhralo púchovské sTC nad Levicami a prvýkrát v sezóne sa dostali do čela tabuľky. Poradie  sa menilo aj na druhom konci tabuľky. Doxx po výhre nad Prievidzou preskočil Čadcu a odlepil sa zo dna tabuľky.

KSF DOXX ŽILINA – FSC PRIEVIDZA 8 : 5 (6 : 3)

Zostava DOXX: Juhás – Štilla, Šimček, Gavrilov, M. Németh – Mihálik, Pav. Povinec, Lazár, Kudelka, Ševčík, Holák - Cesnek

Góly: Martin Štilla 3, Michal Németh 2, Ivan Šimček, Juraj Ševčík, Vladimír Gavrilov – Jozef Čampiš, Pavel Kolodzej, Roman Mihalička, Dominik Mokrý, vlastný Ivan Šimček
ŽK: Tomáš Juhás – Dominik Mokrý
50 divákov
Rozhodovali: Michal Chudý, Jaroslav Tutura

(www.ksfdoxx.sk) Do zápasu sme nastupovali so značne oklieštenou zostavou. Okrem dlhodobo zranených bratov Volekovcov, nemohli nastúpiť ani Horký, Padych, Peter Povinec či Šutorka. Keďže v tabuľke sme na chvoste a o horné priečky už bojovať nebudeme, dostali príležitosť juniori, ktorí sa pripravujú na celoslovenskú juniorskú súťaž. Z 10 hráčov do poľa boli juniori (1992 a mladší) až siedmi. Nastúpili sme v dvoch formáciách – skúsená štvorka mala za úlohu starať sa o výsledok, mladíci zas zodpovedným prístupom ubrániť hostí a naberať skúseností. Od začiatku naša prvá štvorica na ihrisku dominovala a predvádzala rýchly a presný futsal. Rýchlo sme sa dostali do vedenia, keď sa presadili Gavrilov a Štilla (2:0). Juniori si svoje úlohy plnili ale občas produkovali zbytočné chyby v obrane, ktoré vyvrcholili nepresnou rozohrávkou Ševčíka, čo súper využil na skorigovanie (2:1). Netrvalo však dlho a svoju hrúbku Ševčik odčinil, keď po rozohrávke autu prekvapil hosťujúceho brankára (3:1). Celý prvý polčas sme viedli ale Prievidza sa vždy vedela gólmi dotiahnuť na rozdiel gólu. V tejto časti potiahol tím najskúsenejší čln tímu Mišo Németh, ktorý najprv krásnou uličkou vyzval ku gólu Šimčeka (4:2), neskôr po individuálnej akcií cez obranu hostí a vychutnaní brankára Prievidze zožal z tribúny potlesk (5:3) a tesne pred prestávkou nezištne nahral na gól Štillovi (6:3). Prvý polčas bol z našej strany to najlepšie čo sme v tejto sezóne predviedli. Druhý polčas sa viac-menej dohrávalo. Hostia sa síce po rohovom kope pomerne skoro dostali na dostrel (6:4) avšak onedlho Štilla po výbornom pressingu zavŕšil svoj hattrick (7:4). Prievidza sa snažila dostať späť do zápasu a vypracovala si viac príležitosti, skvelý Juhás však predviedol niekoľko dôležitých zákrokov. Záverečné minúty patrili hosťujúcej hre bez brankára, v ktorej najprv skóroval Németh (8:4) a potom hostia upravili na konečných 8:5. V závere ešte hostia dvakrát  v tesnom slede nastrelili žrď no výsledok 8:5 už ostal nezmenený.  Zápas hodnotíme pozitívne, po zlom zápase v Podolí sme s nevyspytateľným súperom naplno bodovali. Víťazstvo považujeme za zaslúžené, keď hlavne „openligová“ štvorica na ihrisku dominovala – zaknihovala 7 gólov a spokojnosť je určite aj s hrou juniorov, ktorí ukázali bojovnosť a nasadenie, časom sa môžu stať stabilnou súčasťou prvého tímu.

VIDEO ZO ZÁPASU NÁJDETE V SEKCIÍ GALÉRIA - Video.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 11. KOLA:

FC Bulls Divus Trnava – ŽFA Žirafa Žilina 2 : 3 (1 : 0)

Góly: Peter Sládeček, Marek Jurina – Juraj Mráz, František Brezničan, vlastný Ľubomír Heteš

sTC PÚCHOV – FUTSAL TEAM LEVICE 5 : 3 (2 : 1)

Góly: Michal Ranuša 2, Tomáš Maník 2, Maroš Hrnčík – Viliam Rakica 2, Tomáš Pleva

Futbalshop Nové Mesto nad Váhom – Forever Mesto Púchov 7 : 7 (4 : 3)

Góly: Patrik Zaťovič 2, Milan Jurčo, Ľubomír Ondrášek, Lukáš Ondris, Jaroslav Prekop, Samuel Marušinec – Marek Gajdošík 2, Patrik Štrbák 2, Peter Gažo, Lukáš Bogiň, Tibor Prekop

Benfica Gemm Čadca – Etna Dragons Podolie 5 : 7 (0 : 2)

Góly: Roman Baláž 2, Tibor Časnocha 2, Juraj Kubišta – Dominik Kolník 3, Juraj Križák, Ján Tuka, Mário Lopušan, Martin Směřička