sTC Púchov sme neorabovali

napísané 7.1.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 7.1.2013

7.kolo nám o cesty postavilo jedného z najväčších ašpirantov na celkové prvenstvo v súťaži. Po bojovnom výkone sme však nakoniec po tesnej prehre bod nezískali.

sTC PÚCHOV – KSF DOXX ŽILINA  2 : 1 (1 : 0)

Góly: Martin Sečáni, Róbert Gábor – Lukáš Horký

ŽK: Tomáš Maník, Filip Kmošena – Vladimír Gavrilov
100 divákov
Rozhodovali: Martin Rogoň, Peter Živčic

Proti tretiemu celku sme nastupovali v roli jasného outsidera. Jadro domáceho tímu je tvorené hráčmi bývalého Programu Dubnica, čo nášho súpera stavia spolu s Levicami do role najväčšieho favorita súťaže. Sila súpera ešte vzrástla, keď sa pred zápasom posilnili o „loptového kúzelníka“ Gábora. Hoci máme v tabuľke iba bod, proti veľkému favoritovi sme na ihrisku vôbec neboli od počtu. Prvý polčas skončil 1:0 pre domácich, hoci šance boli na oboch stranách, dvakrát sme nastrelili konštrukciu púchovskej brány. Po zmene strán sa pokračovalo v podobnom duchu. sTC sa nevedelo dostať do tlaku, šance boli na oboch stranách. Skúsenosti domácich hráčov v dôležitých momentoch boli rozhodujúce. Súpera sme nepúšťali do čistých šancí, inkasovali sme však po chytateľnej strele, ktorú Juhás neudržal a domáci hráč zvýšil z blízka na 2:0. 5 minút pred koncom sme sa zásluhou Horkého dostali  na rozdiel gólu. Snažili sme sa ešte o vyrovnanie, ale veľká šanca Horkého sa neujala a strela Šimčeka 6 sekúnd pred koncom tesne minula domácu svätyňu.

Jozef Rosenzweig (tréner, KSF DOXX): „Do Púchova sme necestovali s veľkými očami. Súper bol jasným favoritom. Nastupovali sme s taktikou pozorne brániť a nepúšťať sa s domácimi do pretekov hore-dole. Keďže domáci nastúpili vo veľmi silnej a skúsenej zostave, čakal som, že budú na ihrisku dominovať, na moje prekvapenie však nič takéto neprichádzalo. Postupne sme sa viac a viac osmeľovali a dokázali si vypracovať čisté šance. Mrzia hlavne dve tyčky v prvom polčase. Po zmene strán to bolo vlastne stále to isté. Vyrovnaný zápas, šancí sme si vypracovali hodne, koncovka je ale žalostná. Znova sme prehrali, ale chalanom nemôžem nič vyčítať. Dúfam že sa tieto tesné prehry čo najskôr otočia v náš prospech, pretože jeden bod v tabuľke nie je vôbec lichotivý.“

Ostatné výsledky 7. kola

FOREVER MESTO PÚCHOV – FUTSAL TEAM LEVICE  5 : 8 (2 : 4)

Góly: Marek Gajdošík 2, Róbert Šprta, Peter Gažo, Filip Chromý – Egon Zorád 5, Tomáš Pleva, Gabriel Švec, Roman Chmelo

ŽFA ŽIRAFA ŽILINA – FSC PRIEVIDZA  3 : 2 (2 : 1)

Góly: Tomáš Grznár, Juraj Mráz, František Brezničan – Dominik Mokrý, Vladimír Drozd

FUTSAL CLUB NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – ETNA DRAGONS PODOLIE 3 : 2 (2 : 1)

Góly: Peter Hikel, Milan Jurčo, Patrik Zaťovič – Juraj Križák, Ľuboš Gajdošík

MIBA BANSKÁ BYSTRICA - BENFICA GEMM ČADCA 8 : 1 (2 : 0)

Góly: Róbert Greško 3, Dominik Škubák 2, Martin Giertl, Peter Zehnal, Patrik Prikryl – Juraj Kubišta