Na úvod prehra v Leviciach


napísané 13.10.2012 , autor Super User
aktualizované 14.11.2012

Futsal Team Levice - DOXX Žilina 4:0 (1:0)

GÓLY: Švec 2, Rakica, Vanya

DOXX: Juhás, Cesnek - Štilla, Horký, Gavrilov, Šutorka, Padych, Kudelka, Mihálik

Levice:

Začiatok súťaže nám postavil do cesty silného súpera z Levíc, v kádri ktorého množstvo hráčov má bohaté extraligové skúsenosti. Keďže nám z rôznych dôvodov vypadlo z kádra viacero kľúčových hráčov, dostali popri 5 stabilných hráčoch v zápase šancu aj dvaja juniori - Kudelka a debutant Mihálik. Prekvapujúco sme však na ihrisku s favorizovanými Levicami hrali vyrovnanú partiu. Hneď na začiatku sa krásne individuálne presadil Padych, sám pred brankárom však strieľal priamo do Guťana. Domáci kontrovali dvoma šancami po ktorých sa najprv zatriaslo brvno a o chvíľu aj žrď. Svižný futsal pokračoval. V 6. minúte vycvičil domácich obrancov Gavrilov, nahral na Štillu, ten bol v pokutovom území faulovaný a nasledoval 6-metrový kop. Horký však bohužiaľ Guťana neprekonal a odštartoval tak naše strelecké trápenie. Onedlho išiel sám na brankára Gavrilov, toho Guťan vychytal a dorážku na bránkovej čiare vykopol vracajúci sa obranca. Domáci hrozili hlavne po štandartkách a nacvičených signáloch, Juhás nás viackrát podržal výbornými zákrokmi. Do polčasu mali ešte oba tímy viacero dobrých šancí, skóre sa však dlho nemenilo. Keď už vyzeralo, že sa pôjde do kabín za bezgólového výsledku, stratili sme na polovici ihriska loptu a domáci Švec vsietil 20 sekúnd pred polčasom úvodný gól zápasu.

Po polčase sa pokračovalo tam kde sa v prvom polčase skončilo. Vynikajúci brankári na oboch stranách a svižný futsal z oboch strán. Výsledok bol dlho otvorený, za stavu 1:0 nepremenil jasnú šancu Horký, Šutorka nastrelil žrď, viaceré prečíslenia sme nedotiahli do úspešného konca. Rozhodnutie prišlo v poslednej desaťminútovke. Po zranení Kudelku nám pomaly dochádzali sily a nestíhali sme so súperom ako prvých 30 minút. 8 minút pred koncom sme inkasovali druhý gól čo domácich evidentne upokojilo. Na rad prišla power-play, v nej sme však chybovali a po signále z rohu sme inkasovali tretí gól. Stále sme sa pokúšali streliť aspoň čestný gól, šancí sme si vypracovali nespočetne, ich premieňanie však bolo tragické. V poslednej minúte sme dostali ešte štvrtý gól a konečný rezultát teda znie 4:0 pre Levičanov.

Celkovo to bol obojstranne kvalitný zápas, rozhodlo lepšie premieňanie šancí a väčší počet hráčov na strane Levíc. Výsledný rezultát je vzhľadom k priebehu zápasu nespravodlivý, avšak hrá sa na góly a tie sme nedali. Pozitívom je, že sme si na pôde kvalitného súpera nemali problém vypracovať veľké množstvo tutoviek, do ďalších zápasov však musíme zapracovať na ich využití. Na záver ešte treba pochváliť levických divákov, ktorí si vo veľmi veľkom počte našli cestu do hľadiska a vytvorili kvalitnú futsalovú atmosféru.

2%

 

Galéria


G a l é r i a