Openliga # 8: Kvalitný duel v Lučenci - body brali domáci

Po vianočnej prestávke sme sa predstavili na ihrisku vedúceho celku súťaže.

Futsal klub Lučenec – DOXX Žilina 5:2 (2:1)
Góly: L. Hricov 2, Rutkaj, Petík, Fehérvári – O. Volek, T. Kincl
Diváci: 450

Lučenec: Sobek (Vilhan) – Fehervári (K), A. Hricov, L. Hricov, Kuhajdík, Mikuš, Csaba, Kelemen, Rutkaj, Petík, Telek, Ľupták
DOXX: Juhás (Greschner) - O. Volek (K), Gavrilov, Hlucháň, Lazar, Kincl, Kabašta

Do Lučenca sme cestovali v pomerne úzkom zložení, do poľa bolo pripravených 6 hráčov. Úvod zápasu sme zaspali za čo sme okamžite pykali, keď sa presadil Fehervári - 1:0. Postupne sme sa prebrali a začali sa osmeľovať aj smerom dopredu. V 9. minúte sme sa dočkali vyrovnania, keď loptu potiahol VOLEK, narazil si s Kinclom a následne dorazil do odkrytej domácej brány - 1:1. Domáci mali viac z hry, my sme sa spoliehali na pozornú obranu a rýchle brejky. Z nich sme si dokázali vypracovať viacero sľubných príležitostí, ktoré však končili na zlej finálnej realizácií. Domáci mali takisto dostatok šancí, dobré bránenie a kvalitný výkon Juhása však znamenal že sa nevedeli dlho presadiť. Minútu pred polčasom sme sa ale dopustili zlého bránenie a po jednoduchom zablokovaní obrancu sa po kombinácií s Fehervárim pätičkou presadil Lukáš Hricov - 2:1.
Druhý polčas pokračoval vo veľmi podobnom duchu. Domáci mali loptu častejšie na halovkách a vypracovali si viaceré gólové pozície, my sme neustále hrozili rýchlymi brejkami kedy sa domáci často nedokázali rýchlo vrátiť do defenzívy. Tradične sme však súperovi darovali už typický gól, keď rozohrávku cez bránkovisko zachytil Rutkaj a bez problémov prekonal Juhása - 3:1. 5 minút pred koncom sa po prihrávke Voleka v šestke dobre zorientoval KINCL a pomedzi nohy brankára znížil na rozdiel gólu. O pár sekúnd mohlo byť vyrovnané, keď si loptu vybojoval Lazar ale v samostatnom nájazde Sobeka neprekonal. Rozhodnutie prišlo 4 minúty pred koncom keď sa po brejku presadil Petík - 4:2. V závere mali ešte obe mužstvá gólové príležitosti, ujalo sa iba zakončenie Lukáša Hricova, ktorý v poslednej minúte upravil na konečných 5:2.
V Lučenci sa vždy hrá dobrý zápas, nakoľko domáci sa prezentujú pekným futsalovým prejavom, čo aj nám určite viac vyhovuje ako "silový futbal". Výkon sa oproti posledným duelom zlepšil, stále však nevieme dotiahnuť veľké množstvo gólových situácií. Víťazstvo domácich je zaslúžené, ktorí si taktiež okrem piatich gólov vypracovali veľké množstvo ďalších príležitostí. Uznanie patrí aj diváckej kulise, ktorá dokázala oceniť pekné akcie na oboch stranách ihriska.

Csaba Csányi, tréner Lučenca: „Proti súperovi, akým je Žilina, sa nám viac darí hrať vonku. Žilina je družstvo, ktoré príde a preferuje prehustenú obranu, no a my sa presadzujeme len ťažko. Práve preto nám viac sedia takéto strety na vonkajších palubovkách. Domáci viac otvoria obranu, tiež si viac dovolí, pretože musia. Jednoducho vždy hráme proti dobre organizovanej obrane a najmä Žilina je jedno z najfutsalovejších mužstiev v súťaži. Je zohratá, keďže hráči sú dlho pokope. Na druhej strane, šance, ktoré sme nepremenili, najmä nastrelené žrde, vniesli nepokoj do našich radov. Keď súper zrovnal skóre, tak to našou psychikou otriaslo. Gól Lukáša Hricova pred polčasovou prestávkou nás trochu upokojil. Počas prestávky som v šatni trochu musel zvýšiť hlas, najmä nabudiť hráčov, keďže som mal dojem, že si myslia, že víťazstvo príde samé. Keď na začiatku zápas podceníme, tak potom je to už ťažké dobiehať. Do druhého dejstva sme už vstúpili trochu inak. Zvýšili sme na 3:1, ale lacný góll súpera, ktorý stále hrozil z brejkov, opäť posadil na koňa. Znovu sme sa obávali o výsledok. Štvrtým gólom Petíka sme to definitívne zlomili, pridali sme piaty gól. Dnes boli v prvom rade dôležité body, aby sme urobili ďalší krok s naplneniu nášho cieľa.“