OL: Darovaná výhra pre Mibu

napísané 10.1.2016 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 10.1.2016

9. kolo Openligy sa hral počas dvoch dní, posledným duelom kola bol náš zápas proti banskobystrickej Mibe.

KSF DOXX Žilina - Miba Banská Bystrica 7:9 (3:4)

GÓLY: Kincl(Gavrilov), Ostrák, O. Volek (Kincl), O. Volek (Gavrilov), Kincl (Gavrilov), Ostrák, O. Volek (Gavrilov) - Konder 4, Greško 2, Čief 2, Kútik

DOXX: Greschner - O. Volek (C), Lazar, Gavrilov, Horký, Kincl - Miške, Osták, Hlucháň, Halama, Kabašta
Miba: Butáš - Konder, Greško, Čief, Kútik, Zehnal, Giertl

Duel proti B. Bystrici sme začali veľmi dobre. Hneď v úvode sme do súpera rýchlo vleteli a vypracovali sme si sľubný trojgólový náskok. Najprv sa po Gavrilovovej aktivite presadil KINCL, následne z priameho kopu prestrelil múr OSTRÁK a po spolupráci s Kinclom sa presadil aj VOLEK. Na ihrisku sme dominovali a kľudne sme mohli pridať aj ďalšie góly. Ako darovať súperovi vedenie sme krásne ukázali v posledných minútach prvého polčasu. Po sérií nepresností, zlého dostupovania k hráčom a laxnosti sme v priebehu posledných troch minút prvého polčasu dovolili súperovi 4x skórovať a otočiť duel v ich prospech.

V druhom polčase to bolo najmä o pozornej obrane Bystričanov a našej snahe  niečo s výsledkom urobiť. Za stavu 4:5 sme súperovi sami pomohli, keď Greschner zbytočne atakoval hosťujúceho hráča v rohu ihriska a po prísnom verdikte rozhodcov musel opustiť ihrisko. Nakoľko sme boli bez náhradného brankára, do brány sa musel na posledných 11 minút postaviť Horký. Naďalej sa pokračovalo v gólovej naháňačke, hoci sme prehrávali o 2 góly dokázali sme sa vrátiť do zápasu a najmä vďaka bojovnosti a nasadeniu sme vyrovnali na 7:7. Rozhodujúcim momentom bol odpískaný 6. faul v náš neprospech, čomu predchádzalo pár diskutabilných situácií odpískaných v prospech hostí. Desaťmetrový kop na nášho "brankára" hostia využili a vsietili tak víťazný gól na 7:8. V závere sme chceli ešte zvrátiť duel, avšak po chybe v rozohrávke sme prišli aj o poslednú šancu na získanie bodov.

Zápas sa nehodnotí najľahšie, nakoľko sme stratili vyhratý zápas. Súperovi sme sami ponúkli otočenie duelu. Po zvrátení výsledku vo svoj prospech sa hostia zomkli a do konca duelu predvádzali zodpovedný a kolektívny výkon. Z našej strany nemožno vyčítať nedostatok snahy, avšak keď takto premrháme trojgólové vedenie, nezaslúžime si vyhrať. Hoci sme dali 7 gólov, treba podotknúť, že minimálne dvojnásobok čistých tutoviek sme trestuhodne zahodili, čo nás v konečnom dôsledku stálo trojbodový zápis.