Odveta s Čekanom skončila víťazne


napísané 24.5.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 24.5.2015

Odveta proti extraligistovi z Bratislavy priniesla víťazstvo, postup sme už uhrať nedokázali.

KSF DOXX Žilina - Čekan Mekenroff Bratislava 3:1 (2:0)

GÓLY: Kincl, Ostrák, Halama - Maričák
Doxx: Sedliak - O. Volek, Gavrilov, Tkáčik, Kincl - Halama, M. Volek, Lazar, Ostrák
Čekan: Maglen - Petro, Ďurajka, Jurkovič, Mazán, Maričák, Uhrin, Uher Ďuriš, Bero, Michalec

Úvodný zápas v Bratislave sme nezvládli a najmä kvôli 4 inkasovaným gólom v záverečnej 8-minútovke sme išli do odvety len s teoretickou šancou na úspech. Napriek tomu sme boli rozhodnutí sa pobiť o čo najlepší výsledok. Od úvodu sme mali mierne navrch, avšak pri rozohrávke sme kopili chyby a trikrát sme súperovi dovolili samostatné nájazdy, ktoré však výborne vykryl Sedliak. Hostia v obrane často riešili veci zbytočne komplikovane, čo sme využívali na odobratie lôpt a následné zakončenie. Tkáčik v dobrej šanci nastrelil žrď, no onedlho sme sa dostali do vedenia. Po dobrom napádaní súperovej obrany sa lopta dostala ku KINCLOVI a ten strelou od žrde otvoril skóre duelu - 0:1. Čekan hrozil najmä strelami z diaľky, tie však Sedliak spoľahlivo kryl, väčšie problémy nám robili nacvičené signály domácich. Z našej strany to bol zodpovedný výkon, súpera sme často pritlačili do defenzívy. Pred polčasom sa nám podarilo odskočiť na 2 góly. Prečíslenie Lazara s OSTRÁKOM s prehľadom zakončil druhý menovaný.
Po zmene strán sme pokračovali v dobrom tempe, súper mal často problémy s našimiindividuálnymi prienikmi. V 25. minúte využil chybu domáceho brankára dobre hrajúci HALAMA (3:0) a z hostí bolo cítiť, že znervózneli, nakoľko s týmto vývojom určite nepočítali. Za tohto stavu mali dobré príležitosti na navýšenie skóre Tkáčik a Kincl, brankár Maglen už viac neinkasoval. Na druhej strane hrozili hostia neustále z brejkov, do obrany sme sa už nestíhali vracať ako v prvých troch štvrtinách zápasu. 5 minút pred koncom dal gólovú bodku za stretnutím Maričák, ktorý nechytateľnoustrelou pod brvno prestrelil Sedliaka - 3:1. V závere mohol v power-play prikrášliť víťazstvo Lazar, jeho dobrú strelu ale Maglen vyrazil.
So súťažou sa lúčime v štvrťfinále, o postupe extraligistu rozhodla záverečná 10-minútovka prvého duelu, ktorú sme takticky absolútne nezvládli. Súperovi prajeme nech sa mu v ďalšej časti súťaže darí.

2%

 

Galéria


G a l é r i a