S Čekanom zbytočne vysoká prehra


napísané 9.5.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 9.5.2015

Prvé kolo štvrťfinále Slovenského pohára sme odohrali v bratislavskej hale Mladosť proti tímu Čekan Mekenroff Bratislava. 

Čekan Mekenroff 1897 – KSF Doxx Žilina 8:3 (2:1)

GÓLY: Uher 3, Petro 2, Maričák, Mazán, Uhrín - Holák 2, Ostrák

Čekan: Maglen, Jurkovič - Maričák, Petro, Ďurajka, Ďuriš, Bero, Uhrín, Mazán, Uher, Michalec, Stančík

Doxx: Juhás - O. Volek, M. Volek, Holák, Halama, Lazar, Ostrák, Kabašta

Do zápasu sme kvôli rôznym problémom nastúpili v oklieštenej zostave so 7 hráčmi do pola, pričom dvaja sú hráči z juniorskeho tímu. Úvod zápasu sa sa niesol vo vyrovnanom duchu. Oba tímy k zápasu pristupovali zodpovedne, skóre sa začalo meniť až v druhej polovici prvého polčasu. Prvým úspešným strelcom bol HOLÁK, ktorý ľahko prešiel domácou obranou a strelou pomedzi nohy otvoril skóre duelu - 0-1. Vedenie nám nevydržalo dlho. O minútu sa po štandardnej situácií presadil domáci kapitán Petro - 1:1. Domáci sa prvýkrát dostali do vedenia v 15. minúte, keď sa prvýkrát v zápase presadil Uher. Prvý polčas sme odohrali relatívne kvalitne, hra bola vyrovnaná a so súperom sme v pohode držali krok. 

Druhý polčas pokračoval podobne. Od úvodu sa hral otvorený futsal, oba tímy sa ťažko presadzovali. V 25. minúte sa pri čiare uvoľnil O. Volek nahral OSTRÁKOVI a ten strelou do odkrytej brány vyrovnal na 2:2. Už dlhú dobu sa nám stáva, že sa dlho trápime aby sme vsietili gól a keď sa nám to podarí, hneď v zápätí súperovi ľahkovážnou chybou darujeme súperovi jednoduchý gól. To sa nám stalo v tomto zápase dokonca po každom našom vsietenom góle! Po vyrovnaní neprešli ani dve minúty a domáci záasluhou Uhera a Maričáka viedli o dva góly. V 31. minúte po peknej tímovej akcií znížil HOLÁK na 3:4, onedlho trafil Ostrák vo vyloženej šanci brvno. Čo sa nepodarilo nám vyšlo na druhej strane, keď hattrick dovŕšil Uher a gólom na 5:3 upokojil spoluhráčov a prebudil domácich fanúšikov. Nám v závere dochádzali sily a súperovi sme dopriali ďalšie tri ľahké góly. Konečný výsledok 8:3 nehovorí o rozdiele kvality na ihrisku, avšak futsal sa hrá na góly a tých dali domáci o 5 viac, vďaka čomu si pred odvetou vytvorili viac ako sľubnú východiskovú pozíciu.

 

2%

 

Galéria


G a l é r i a