9 - 10 FEJ: S Východniarmi spečatenie majstrovského titulu

napísané 26.4.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 26.4.2015

V posledných zápasoch sme už mohli hrať bez stresu, nakoľko majstrovský titul už bol v našich rukách.

KSF DOXX Žilina : Grizzly Košice 3:3 (0:1)
GÓLYTomáš Kincl, Martin Kabašta, Dominik Ostrák

KSF DOXX Žilina : FK Prešov 7:5 (2:2)
GÓLY: Tomáš Kincl 3, Martin Kabašta 2, Martin Drexler, Dominik Ostrák

Už v predstihu sme mali zabezpečené víťazstvo v juniorskej Extralige a tak sme sa rozhodli v posledných dueloch základnej časti dať šancu aj hráčom, ktorí hrávajú menej. V prvom dueli sme viedli s Košičanmi 3:1 a zdalo sa že zápas dovedieme do víťazného konca. Záverečné minúty dostali šancu mladší hráči a vedenie sme nakoniec neudržali.
V druhom zápase proti mladučkým Prešovčanom sa preukázalo, že rozdiel medzi 5-6 hráčmi, ktorí odtiahli celý ročník a zvyškom je zatiaľ výrazný. 9 minút pred koncom sme za nepriaznivého stavu 2:5  stiahli hru iba na skúsených hráčov a hneď to bolo na ihrisku vidieť. Zápas sme v posledných minútach otočili a zvíťazili sme 7:5.
Ročník sme zakončili s bilanciou 8 víťazstiev, 1 remíza a 1 prehra. Zaslúžene sme sa stali najlepším juniorským tímom na Slovensku. Martin Kabašta sa stal najlepším strelcom juniorskej Extraligy. Najbližšie juniorov čaká Final Four, miesto a dátum konania ešte nie je určené.