FEJ 07: Juniori majstrami Slovenska!!!

napísané 12.3.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 12.3.2015

Do Bystrice sme cestovali v silnej zostave s vedomím, že môžeme rozhodnúť o celkovom víťazstve v juniorskej Extralige.

MIBA Banská Bystrica - KSF DOXX Žilina 2:1 (1:1)
GÓLY: Kabašta
ZOSTAVA: Surovčík - Kabašta, Hlucháň, Kincl, Ostrák, Miške, Hulin, Chodelka, Dlouhý, Ševčík, Frátrik, Chupáň, Pollák, Paček

Zápas s Bystričanmi sme nezačali dobre. Nekoncentrovanosť v úvode zápasu znamenala rýchly inkasovaný gól - 1:0. Z gólu sme sa rýchlo otriasli, na ihrisku sme si vytvorili prevahu a po spolupráci prvej štvorice vyrovnal Kabašta - 1:1. V ďalšom priebehu polčasu sme si vypracovali niekoľko príležitostí, tie však ostali nepremenené. Pred polčasom sa mohli naopak do vedenia dostať domáci, Surovčík nás v bráne podržal. Po zmene strán sa pokračovalo vo veľkom boji. Z našej strany to nebolo také presvedčivé ako v predchádzajúcich dueloch. Bystričania boli technicky veľmi zdatní a v polovici druhého polčasu sa dostali do vedenia. V zvyšku zápasu sme mali niekoľko možností na vyrovnanie, cez dobre organizovanú obranu domácich sme sa ale ťažko presadzovali. Nakoniec sa nám vyrovnať nepodarilo a tak sme si v 7. kole pripísali prvú prehru v súťaži.

KSF DOXX Žilina - ŽFA Žirafa Žilina 4:3 (2:2)

GÓLY: Kabašta 2, Miške, Kincl

Keďže aj ŽFA v prvom dueli prehrala, vedeli sme, že prípradná výhra nám už popredu zabezpečí víťazstvo v celej súťaži. Na rozdiel od prvého duelu nám výborne vyšiel úvod duelu. Po góloch Kabaštu a Miškeho sme sa ujali dvojgólového vedenia. Tieto góly nám však viac uškodili ako pomohli, chalani zbytočne znervózneli, kombinácia začala viaznúť a v obrane sme produkovali veľké množstvo chýb. Súper nás zatlačil na vlastnú polovicu a pred polčasom zaslúžene vyrovnal na 2:2. Druhé dejstvo pokračovalo v podobnom duchu, ako to prvé. Na ihrisku to bol viac boj ako kombinačný futsal. Sústredili sme sa hlavne na pozornú obranu a rýchle brejky. Po jednom z nich Kabašta svojim druhým gólom v zápase opäť priblížil misky váh na našu stranu - 3:2. Za tohto stavu sme mali veľmi blízko k veľkému úspechu. Rana do našich plánov prišla 90 sekúnd pred koncom, keď sme v nechali súperovým hráčom veľa priestoru a bolo vyrovnané 3:3. Napriek tomu sa v závere ukázal charakter nášho mladého tímu. V poslednej minúte zobral na seba zodpovednosť Kincl a zlatým gólom rozhodol o výhre nielen v zápase ale aj v celej súťaži.

Tento dvojzápas nás nezastihol v ideálnej pohode. Predviedli sme naše najhoršie výkony, čo bolo možno spôsobené, že Kincl nastúpil so zranením a Miške s Kabaštom po dlhodobom zranení resp. chorobe ešte neboli úplne fit. Napriek tomu sme radi, že sme zápasy primerane zvládli a tešíme sa z historického úspechu.