Víťazstvo v pohári Stredoregiónu


napísané 14.2.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 15.2.2015

Pohár Stredoregiónu  na Javorkovej ulici mal priniesť tvrdé boje o dve miestenky do záverečnej fázy Slovenského Pohára. Kvôli futbalovým povinnostiam množstva hráčov sme do každého duelu nastúpili s odlišnou zostavou.

DOXX- ŽFA Žirafa 2:2 (1:0)

ZOSTAVA: Juhás - Holák, Tkáčik, Kudelka, Halama - Kincl, O. Volek, Gavrilov, Ostrák, Wtorek
GÓLY: Holák, Kincl

Žirafa nám dlhodobo ako súper nevyhovuje. Navzájom sa takmer dokonale poznáme, nakoľko každý rok hráme proti sebe množstvo duelov. Ideálnu šancu na otvorenie sme mali v 9. minúte. Wtorek bol nedovolene zastavený brankárom Greschnerom, ktorý videl za faul červenú kartu. V 2-minútovej presilovke sme sa presadiť nedokázali. Jediným strelcom prvej polovice bol HOLÁK, keď ozbrojil na polovici Belaníka, zobral zodpovednosť na seba a tvrdou strelou otvoril skóre.
V druhom polčase nás súper zatlačil na našu polovicu, my sme sa spoliehali na brejky. Navýšiť skóre mohli Holák, Wtorek, Gavrilov či Kudelka, skóre sa nemenilo. Na druhej strane viackrát výbornými zákrokmi zachraňoval Juhás. V závere sa Žirafy odhodlali k powerplay, dvakrát sme netrafili odkrytú bránu a súper trestal tvrdou strelou Belaníka od tyče. Netrvalo dlho a viedli sme opäť. Roh Holáka k vzdialenejšej tyči umiestnil KINCL a bolo 2:1. Žirafa v závere vrhla všetko do útoku a dočkala sa vyrovnania. Priamy kop zahrali na Brezničana a ten od tyče stanovil na konečných 2:2. 

DOXX- Kysucké Nové Mesto 5:1 (2:0)

ZOSTAVA: Sedliak - O. Volek, Holák, Kincl, Kudelka - Kabašta, Lazar, M. Volek, Wtorek, Gavrilov
GÓLY: Holák 2, Kabašta, Gavrilov, M. Volek

V druhom dueli sme sa dlho nevedeli presadiť, Holák trafil brvno, Volek žrď. Skóre otvoril junior KABAŠTA, keď využil svoju rýchlosť a podstrelil brankára súpera. 6 sekúnd pred polčasom zahrali signál pri čiare Kincl s HOLÁKOM a bolo 0:2. Druhý polčas bol našim súbojom s brankárom resp. našim zlým zakončením. Dokázali sme sa ešte trikrát presadiť - GAVRILOV, HOLÁK a MARTIN VOLEK rozhodli o jasnej výhre. Hostia sa po našej nedôslednosti v obrane dokázali presadiť iba raz a tak sme si pripísali jasnú výhru.

DOXX - Makroteam 4:4 (2:2)

ZOSTAVA: Sedliak - M. Volek, Lazar, Kabašta,  Kincl, O. Volek, Gavrilov
GÓLY: Lazar 2, M. Volek, O. Volek

Od začiatku sa hral dobrý zápas. Skóre mohol otvoriť Martin Volek, pred dokrytou bránou ho zázračne vychytal Kováč. Na druhej strane sa sieť rozvlnila po tvrdej strele reprezentanta Papajčíka. Netrvalo dlho a dočkali sme sa vyrovnania. Zmätky v obrane extraligistu využil na vsietenie gólu LAZAR. Makroteam mal územnú prevahu, keď sa snažil o častú streľbu zo stredných pozícií. Ťahúňmi súpera boli odchovanci Doxxu Papajčík s Hudekom, ktorí určovali hru Makroteamu. Z našej strany sa po individuálnej akcii mohol presadiť Ondrej Volek, Kováča neprestrelil. To čo sa nepodarilo jemu sa podarilo jeho staršiemu bratovi. MARTIN VOLEK po spolupráci s Kinclom technickou strelou rozvlnil sieť a bolo 2:1. Dlho sme sa z vedenia netešili, po tvrdej strele z 10 metrov bolo vyrovnané - 2:2. 
Druhý polčas mohol začať výborne, Gavrilov sa po individuálnej akcii dostal do samostatného nájazdu, situáciu však nevyriešil ideálne. Zápas bol ako na hojdačke, súper sa dostal do vedenia, keď sme v pokutovom území nepokryli útočiaceho hráča. Dôležitým momentom bolo, že sme takmer okamžite vyrovnali. LAZAR z ťažkej pozície technickou strelou vyrovnal na 3:3. Obe mužstvá si dokázali vytvoriť viacero príležitostí, z našej strany sa mohol presadiť junior Kabatša, strela skončila iba na tyči. Nakoniec sa presadil aj kapitán tímu ONDREJ VOLEK, keď unikol po čiare a prehodil vybehnutého brankára - 4:3. Toto sa nepáčilo Hudekovi, ktorý zobral zodpovednosť na seba a tečovanou strelou opäť vyrovnal - 4:4. V závere sme ešte mali šťastie pri strele Papajčíka do žrde a dorážke Hudeka. Pred koncom duelu už obe mužstvá nešli do úplného rizika, keďže si boli vedomí, že za daného stavu postupujú.

OSTATNÉ VÝSLEDKY:
Makroteam - Kysucké Nové Mesto 5:1 (2:0)

ŽFA Žirafa - Makroteam 1:1 (0:0)

Kysucké Nové Mesto - ŽFA 2:6 (1:2) 

KONEČNÁ TABUĽKA:

P

Tím

Z

V

R

P

Skóre

B

1.

KSF DOXX Žilina

3

1

2

0

11:7

5

2.

Makroteam Žilina

3

1

2

0

10:6

5

3.

ŽFA Žirafa Žilina

3

1

2

0

9:5

5

4.

1. FsK Kysucké N. Mesto

3

0

0

3

4:16

0

* o poradí na 1 - 3 mieste rozhodla minitabuľka 

 

 

2%

 

Galéria


G a l é r i a