11. Openliga: V Malackách oduševnený výkon šestice hráčov


napísané 7.2.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 7.2.2015

Po domácej výhre s Banskou Bystricou sme do Malaciek určite necestovali v porazeneckej nálade. Oklieštená zostava chcela proti Canarii bodovať.

Canaria Malacky – KSF DOXX Žilina 2:4 (2:1)

Góly: O. Volek 2, Halama 2

Malacky: Adamovič - Michalovič, Jankovič, Havlík, Matejov, Galajda, Čeřovský, Sirota, Klempa, 

DOXX: Juhás – O. Volek, Gavrilov, Holák, Lazar, Halama. Ostrák

Kvôli rôznym povinnostiam či „vírusom“ sme do Malaciek cestovali v poriadne oklieštenej zostave. Do  poľa bolo pripravených iba šesť hráčov, pričom nastúpil aj 17-ročný Ostrák, pre ktorého to bola openligová premiéra.

Hneď v úvode sa do zaujímavej šance dostal Holák, v poslednej chvíli bol zastavený obranou domácich. Onedlho mohol skóre otvoriť Gavrilov, strelu z ľavej strany zneškodnil pozorný Adamovič. Na druhej strane mali domáci veľkú šancu, keď domáci dobre zakombinovali a až Gavrilov v poslednej chvíli na bránkovej čiare loptu vykopol. Vďaka nízkemu počtu hráčov, smei boli v dobrom tempe a dokázali sa dostať do hernej pohody. Do troch zaujímavých šancí sa dostal Volek, v záverečnej fáze ale zaváhal. V zápase sme začínali mať prevahu, hlúpou chybou sme však súperovi dovolili skórovať. Brankár domácich vyhodil loptu cez celé ihrisko a Galajda hlavičkou prekvapil Juhása – 1:0, Vyrovnať mohol na nováčik Ostrák, jeho strelu brankár domácich vyrazil na brvno. V 13. minúte sme zaslúžene vyrovnali. Po veľkej chybe domácich sa sám pred brankárom ocitol VOLEK a s prehľadom vyrovnal na 1:1. Do listiny strelcov sa mohol znova zapísať Ostrák, pred odkrytou bránou ho v poslednej chvíli zastavila domáca obrana  V 17. minúte sa domáci dostali do vedenia po identickej situácií ako pri prvom góle. Brankár domácich znovu vyhodil loptu cez celé ihrisko, tentokrát sa hlavičkou presadil Havlík – 1:2. Prvý polčas sme hrali vo vysokom tempe, vytvorili sme si množstvo gólových šancí a bolo veľkou škodou, že sme odchádzali do šatní s nepriaznivým výsledkom.
Druhý polčas sa pokračovalo v kvalitnom zápase. Domáci sa snažili presadzovať futsalovou hrou, pozornou defenzívou sme ich však nepúšťali do zakončenia. Výbornú šancu na vyrovnanie mal po spolupráci s Holákom Volek, jeho strela skončila iba v bočnej sieti. Vyrovnanie prišlo v 26. minúte. Loptu pri čiare prikryl Holák, naservíroval ju HALAMOVI a ten pomedzi nohy pretlačil loptu do siete. Po tomto góle sa viac začali snažiť domáci a tlačili sa pred našu bránu. Dobrou obranou sme ale domácich do gólových šancí nepúšťali. Najväčšiu príležitosť na strane domácich mal po našej defenzívnej chybe Jankovič, v samostatnom nájazde ho vychytal Juhás. Na druhej strane rozohrali autový signál Halama s Holákom, ten loptu posunul pred bránu osamotenému VOLEKOVI a ten druhým gólom v zápase upravil na 2:3. Domáci sa snažili výsledok otočiť, cez našu defenzívu sa ale nevedeli presadiť. Definitívne o výsledku rozhodol HALAMA, keď si loptu naviedol z pravej strany a strelou pomedzi nohy upravil na konečných 2:4. Po tomto góle sa domáci odhodlali k hre bez brankára, k žiadnej príležitosti sme ich ale nepustili. V závere ešte po nahrávke Gavrilova opečiatkoval žrď Volek a dve sekundy pred záverom po ruke domácich nepremenil Juhás penaltu. Z Malaciek si tak odvážame cenné víťazstvo 4:2. Výhrou sme sa konečne odlepili zo dna tabuľky, najbližšie hráme o dva týždne v Podolí a proti lídrovi súťaže to bude určite mimoriadne ťažký zápas.

V. GAVRILOV (4 góly v prebiehajúcej sezóne): „V zápase sme sa prezentovali dobrou plynulou hrou, počas celého duelu sme predvádzali kvalitný zodpovedný výkon, kde sme si jeden druhému neustále pomáhali. Aj záverečnú power-play súpera sme s prehľadom ustáli. Cesta domov je po takomto víťazstve vždy príjemnejšia.“

D. OSTRÁK (1. štart v Openlige): „Zápas mal od začiatku do konca hral vo vysokom tempe. Mrzia ma nepremenené šance, ale dôležitejšie je víťazstvo. Dúfam, že nás to nakopne do ďalších zápasov a začneme pravidelne získavať body.“

M. HOLÁK: (6 gólov v prebiehajúcej sezóne): „Rybačka...“ 

2%

 

Galéria


G a l é r i a