08 OL: V Púchove prestrelka s remizovým koncom

napísané 10.1.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 10.1.2015

Dohrávku 1. kola sme odohrali na palubovke silného protivníka. Forever Púchov v posledných kolách zbieral plné počty bodov a preto bol pred zápasom jasným favoritom.

Forever Púchov – KSF DOXX Žilina 8:8 (5:2)

GÓLY: Maník 2, Baláž 2, Gažo, Pružinecm Pagáč, Mokrička - Holák 3, Tkáčik 2, Horký, Kincl, Ševčík
Forever: Martinák - Baláž, Hybben, Pagáč, Mokrička, Gažo, Maník, Ďurovec, Pružinec
Doxx: Juhás - Gavrilov, Horký, M. Volek, Kincl - Ševčík, Tkáčik, Holák, Halama - od 24. min Lazar, od 40. min O. Volek, Kudelka

Dohrávka 1. kola Openligy priniesla pre divákov veľmi zaujímavé divadlo. Od úvodu sa oba tímy zamerali viac na ofenzívu a tak sa bolona čo pozerať. Domácich poslal do vedenia Maník, ktorý ostal nepokrytý v blízkosti našej brány. Dlho to nevyzeralo na gólové preteky. Všetko sa zmenilo v 12. minúte  Najprv sme dvoma školáckymi chybami pomohli k Balážovi ku gólu – 0:2, za pár sekúnd ale HOLÁK po individuálnej akcií znížil 1:2. Stále prebiehala tá istá minúta a domáci viedli opäť o 2 góly po presnom zásahu Gaža. Púchovčania sa snažili hrať najmä cez dlhé lopty, respektíve cez narážačky a nacvičené signály. Tieto herné kombinácie im priniesli ďalšie dva góly a za stavu 5:1 to s nami nevyzeralo vôbec dobre. Pred polčasom mohol výsledok vyzerať mnohokrát lepšie,  naša koncovka však nebola dobrá. Najväčšie šance mal Kincl, ktorý dvakrát zahodil 100% šance. Nakoniec sme do šatne odchádzali za stavu 2:5, keď sa na pivote otočil TKÁČIK a prekonal domáceho brankára.

Cez polčasovú prestávku sme si povedali, že v malej púchovskej hale sa aj za tohto stavu dá stále hrať, nakoľko tu vždy padá enormne veľa gólov. Od prvých minút druhého dejstva sme na ihrisku jednoznačne dominovali. Prvých 10 minút sme si dokázali vypracovať možno 12 – 15 gólových šancí a Púchovčania mohli ďakovať len brankárovi Martinákovi, že sme zápas neprelomili jasne v náš prospech. Domáci dvakrát vykopávali loptu z bránkovej čiary, trikrát zvonila konštrukcia. V jasných šanciach sa ocitol Kincl, Gavrilov, Horký, Ševčík či Holák, zuby si ale vylámali na skvelom gólmanovi. Napriek týmto zahodeným šanciam sa nám v tejto pasáži hry podarilo vyrovnať. Najprv HORKÝ tvrdou strelou z boku znížil na 3:5 a následne najlepší hráč v poli HOLÁK zobral dvakrát zodpovednosť na seba a po individuálnych akciách zavŕšil hattrick. Za vyrovnaného stavu sa prebrali aj domáci a hneď po vyrovnaní sa opäť dostali do vedenia. Pagáč vystreli a sám si svoju strelu aj dorazil do siete – 6:5. Neustále sme si vytvárali šance, ich premieňanie však bolo kvôli brankárovi domácich neúspešné. V 35. minúte sa domáci dostali do dvojgólového trháku, úspešným strelcom bol Mokrička. Výborný zápas ale pokračoval ďalej. Neúnavný KINCL sa nakoniec predsa len dočkal a zo svojej snáď 6-7 gólovej šance sa konečne strelecky presadil. O minútu neskôr bolo vyrovnané, keď TKÁČIK technickou strelou rozvlnil sieť – 7:7. Záverečné dve minúty priniesli ešte množstvo vzrušenia, najprv sme nepokryli štandartku domácich a bolo 8:7. V predposlednej minúte ale našiel Tkáčik pred bránou ŠEVČÍKA a ten v páde vyrovnal na 8:8. V poslednej minúte mohol rozhodnúť Pagáč. Jeho desaťmetrvový kop ale Juhás zneškodnil. V závere sme sa ešte pokúsili strhnúť víťazstvo na našu stranu hrou bez brankára, gól už nepadol a tak sa oba tímy rozišli zmierlivo.

V zápase sme si dokázali vypracovať viac šancí ako domáci, celý duel sme ale doháňali náskok súpera a tak je konečná remíza spravodlivým výsledkom.