06 OL: Tesná prehra so ŽFA


napísané 14.12.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 14.12.2014

V 6. kole sme nastúpili proti mestskému rivalovi zo Žirafy. 

 

KSF DOXX Žilina - ŽFA Žirafa Žilina 3:4 (1:1)

DOXX: Sedliak, Švanda - Gavrilov, Holák, O. Volek, Tkáčik, Ševčík, Lazar, Halama

ŽFA: Mičuda – Brezničan, Valášek, Belaník, Baranovič – Zavadzan, Ševčík, Marec, Gábor

GÓLY: Gavrilov, O. Volek, Lazar – Belaník 2, Brezničan 2

Počas celej sezóny sa boríme s veľkým problémom nastúpiť v najsilnejšej zostave. Aj pred mestským derby sme sa museli zaobísť bez hráčov ako Juhás,  Kincl, Wtoerk, Kudelka, Frko či Horký. Pre nízky počet hráčov tak musel nastúpiť nedoliečený Halama.

Úvod zápasu nám nevyšiel podľa predstáv. Po hlúpych defenzívnych stratách lôpt sme súperovi darovali viacero príležitostí, Sedliak v bráne však bol istý. Postupne sa hra vyrovnala, do vedenia sa však dostali domáci, keď strela Belaníka z pomerne veľkej diaľky prešla pomedzi nohy Sedliaka – 0:1. Zápas sa hral vo výbornom tempe, ani jedno mužstvo nič nedarovalo tomu druhému. Šance sa striedali na oboch stranách, brankári na oboch stranách však boli oporami. Pred polčasom sa nám podarilo vyrovnať. GAVRILOV si poradil s dvojicou brániacich hráčov a nechytateľnou strelou do vinkla skóroval – 1:1. Za takéhoto stavu sa išlo do kabín.

Druhý polčas pokračoval vo výbornom futsale. Hráči oboch tímov chodili naplno do každého súboja, Šance sa striedali na oboch stranách. Žirafa sa dostala do dvojgólového vedenia, keď sa najprv presadil kapitán Brezničan a po ňom zvýšil na 1:3 z priameho kopu Belaník. Onedlho sme sa vrátili do zápasu zásluhou VOLEKA, ktorý po prihrávke Holáka oklamal Mičudu a znížil na 2:3. O pár minút sa druhýkrát presadil Brezničan, o minútu však po milimetrovej nahrávke Gavrilova vyrovnal LAZAR – 3:4. Posledné minúty sa tak odohrali na ostrí noža. Hostia hrozili z brejkov, na druhej strane sme si vypracovali veľké príležitostí na vyrovnanie, najväčšiu mal Ševčík, ktorý však trafil pri prázdnej bráne jediného brániaceho obrancu súpera. V záverečnej power-play mali vyrovnanie na halovkách Holák a najmä Halama, ich šance však ostali bez zmeny skóre a tak sa zo výhry radovali hráči Žirafy.

 

2%

 

Galéria


G a l é r i a