FEJ: V juniorskej Extralige na striebornej priečke!


napísané 12.6.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 12.6.2014

V poslednom dvojzápase Juniorskej Extraligy sme nastúpili v Košiciach proti domácemu tímu CFC a víťazovi juniorskej Extraligy ŽFA Žirafa Žilina. K istote druhej priečky sme potrebovali získať tri body.

CFC Košice - KSF DOXX Žilina 3:2 (1:1)

GÓLY:
Kudelka, Frko

Zostava: Surovčík - Lazar, Kudelka, Miške, Kincl, Frko, Chupáň, Kabašta

Úvod zápasu nám vyšiel ako z rozprávky, keď sme už v 15. sekunde viedli po góle Kudelku. Tento gól nám ale paradoxne uškodil a Košičania v prvých dvanástich minútach na ihrisku dominovali. Výsledkom tlaku domácich bolo zaslúžené vyrovanie. Záver polčasu sa hra vyrovnala, obe mužstva mali gólové šance avšak skóre sa už nemenilo. Po zmene strán sa obraz hry zmenil, súpera sme začali napádať a hru sme mali pod kontrolou. Smolne sme však inkasovali z ojedinelých šancí domácich a súper sa dostal do vedenia 3:1. V závere ešte zdramatizoval stretnutie Frko, domáci si však už výhru nenechali újsť a stále živili nádej na sdruhé miesto v súťaži. 

 

KSF DOXX Žilina - ŽFA Žirafa Žilina 7:2 (1:2)

GÓLY:
Kincl 2, Lazar 2, Miške, Kabašta, Kudelka

Zostava: Surovčík - Lazar, Kudelka, Miške, Kincl, Chupáň, Kabašta - Frko

Ak sme chceli získať v súťaži druhé miesto, potrebovali sme s mestským rivalom zvíťaziť. Po prvom zápase vypadol zo zostavy Frko. Žirafy nastúpili len so 4 hráčmi v poli a tak sme boli v zápase favoritmi. ŽFA bojovala a z dvoch ojedinelých šancí sa dostala do dvojgólového vedenia. Nevyzeralo to vôbec dobre, našťastie zabral ťahúň Lazar a dôležitým gólom 4 sekundy pred polčasom nás vrátil do hry. Druhé dejstvo sme sa rozhodli zmeniť štýl hry, na ŽFA sme vyrukovali s absolútnym pressingom a súpera sme absolútne uštvali. Rýchlo sme zápas otočili a postupne sa zápas premenil an našu exibíciu. Žirafáci v nízkom počte vo veľkom teple kondične nemohli stíhať, čo sa ukázalo na konci zápasu, keď niektorí ich hráči dostávali kŕče.

Vďaka výhre sme si zabezpečili druhé miesto v Juniorskej Extralige, čo je oproti minulému roku posun dopredu a ukazuje to dobrú prácu v klube s mládežou. 

 

2%

 

Galéria


G a l é r i a