FEJ: Prekvapujúca prehra s Makroteamom

napísané 7.5.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 7.5.2014

Do súboja s mestským rivalom sme vstupovali s vedomím, že prípadné víťazstvo nám prinesie druhé miesto v Slovenskej futsalovej extralige juniorov.

KSF DOXX Žilina - ŠK Makroteam Žilina 4:5 (3:3)

Góly: Kincl 2, Tkáčik, Kudelka

DOXX: Chodelka (3. Drexler) - Kudelka, Lazar, Drexler, Kincl, Miške, Tkáčik

Prvé dva vzájomné duely s Makroteamom sme pohodlne zvíťazili a nič iné ako ďalšie víťazstvo sme si pred zápasom nepripúšťali. Výhrou sme si mohli v predstihu zabezpečiť druhé miesto v tabuľke Juniorskej Extraligy. Kvôli zraneniu Surovčíka sme nastupovali do zápasu s náhradným brankárom Chodelka, ten sa však zranil hneď v úvode pri góle súpera a tak sa do brány na zvyšok duelu postavil Drexler. Prvý polčas sme sa na ihrisku absolútne trápili, skúsení hráči nepodali adekvátne výkony a na vsietenie gólov sme sa museli krvopotne nadrieť. Zápas bol ako na hojdačke, keď sme pred prestávkou otočili na 2:1 avšak pred polčas sme nakoniec ešte museli vyrovnávať na 3:3. Druhý polčas sa hral v podobnom duchu, v našom drese okrem Kincla podali všetci hráči podpriemerný výkon a tak sa zrodilo veľké prekvapenie. Za stavu 4:4 sme v posledných minútach stavili všetko na jednu kartu a dvakrát sme nastrelili žrď. Strhnúť víťazstvo mohol aj súper, tentokrát pomohla konštrukcia nám. Samotný záver priniesol fatálnu chybu najskúsenejšieho hráča Kudelka, ktorý 2 sekundy pred koncom otáľal s rozohrávkou autu a keďže to nestihol v časovom rozhraní, aut rozohrávali hráči Makroteamu. Tí nakopli aut do pokutového územia kde sa odrazila lopta od Lazara a na veľkú radosť hráčov súpera skončila lopta dve sekundy pred klaksónom v našej sieti - 4:5.

Predvedený výkon je veľkým sklamaním, chalani majú na podstatne viac ako na ihrisku ukázali. V zápase sme si poistiť druhé miesto v tabuľke, bohužiaľ nepodarilo sa a tak budeme v Košiciach musieť bojovať do samého záveru.