Postupujeme do FInal Four!!!


napísané 24.4.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 27.4.2014

Po domácej výhre 6:2 sme išli do odvety s Podolím s jasným cieľom, ktorým bol postup medzi 4 najlepšie tímy v Slovenskom Pohári. 

Piešťany Dragons Podolie - KSF DOXX Žilina 3:5 (0:2)

DOXX: Juhás - O. Volek, Németh, Holák, Šimček - Lazar, Gavrilov, Halama, Wtorek - Kudelka

Góly: Wtorek 2, Németh, Gavrilov, Šimček - Lackovič, Směřička, Liška

Domáci boli od začiatku zápasu častejšie pri lopte a snažili sa zmazať manko z prvého duelu. My sme stavili na pozornú obranu, kde sme súpera rýchlo dostupovali a nedovoľovali sme domácim vytvárať si gólové šance. Upokojenie na našu stranu priniesol NÉMETH, ktorý sa dostal do situácie 1 na 1, efektne si obhodil obrancu a pomedzi brankárove nohy otvoril skóre duelu - 0:1. Onedlho sne zvýšili na rozdiel dvoch gólov, keď sa po individuálnej akcii presadil WTOREK. Po tomto góle si domáci zobrali oddychový čas, no ani po ňom nedokázali nájsť recept na dobre organizovanú obranu. Na druhej strane sa do výbornej šance dostal Lazár ani na tri krát však nedokázal dostať loptu za bránkovú čiaru. Do polčasu si oba tímy ešte vypracovali niekoľko streleckých šancí, skóre už ostalo nezmenené.

Po zmene strán sa pokračovalo v podobnom duchu. Draci sa snažili kombinovať na našej polovici, avšak bez problémov sme dokázali zastavovať náznaky gólových šancí. Naopak na druhej strane sme hrozili brejkami a dokázali sme si vypracovať dostatok gólových šancí, v záverečnej fáze sme sa ale zbytočne ponúkali. Ako sa má zakončovať  ukázal WTOREK, ktorý nekompromisnou strelou vymietol pavučinu brány - 0:3. V  tomto momente museli domáci streliť 8 gólov, aby postúpili do Final Four a o postupujúcom tak bolo prakticky rozhodnuté. 11 minút pred koncom sa domáci predsa len dostali, keď sme zaspali v obrane a Liška dorazil do brány strelu Směřičku - 1:3. Napriek tomuto gólu sme nestratili kontrolu nad zápasom a pohodlne sme držali dianie zápasu vo svojich rukách. Pri chuti bol hlavne GAVRILOV, ktorý sa na ihrisku zabával a z obrancov súpera si robil doslova "dobrý deň". Svoj výkon okorenil gólom na 4:1, keď ukážkovo zakončil brejkovú situáciu - 1:4. Onedlho to bolo už 1:5, keď sa zoči-voči Bobockému nemýlil ŠIMČEK. V samom závere sme ešte mohli pridať ďalšie góly, nestalo sa a naopak v defenzíve sme už značne vypustili. To domáci využili a dvoma gólmi tak kozmeticky upravili na 3:5.

Víťazstvom sme dosiahli najväčší úspech posledných rokov a už teraz sa tešíme na Final Four. Teší nás prístup hráčov, ktorí aj napriek rôznym problém pristúpili k dvojzápasu veľmi zodpovedne a môžeme tak oslavovať postup medzi 4 najlepšie tímy v Slovenskom Pohári.

2%

 

Galéria


G a l é r i a