16. kolo Openliga: Býkom z Trnavy sme uštedrili debakel

napísané 15.3.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 16.3.2014

Openliga sa blíži k záveru a záverečné duely tak rozhodujú o umiestnení mužstiev v tabuľke. Trnava sa nachádzala pred zápasom na poslednom mieste tabuľky a cheli sme aby to tak bolo aj po našom vzájomnom dueli.

FC Bulls Trnava - KSF Doxx Žilina 5:12 (0:6)

GÓLY: O. Volek 3, Tkáčik 3, Wtorek 2, Halama, Miške, Kudelka, Juhás

DOXX: Juhás - O. Volek, Gavrilov, Wtorek, Halama, Kudelka, Tkáčik, Miške

Od úvodu duelu sme si na ihrisku vytvorili dominanciu, čoho výsledkom boli dva rýchle góly, keď sa strelami spoza šestky presadili TKÁČIK a VOLEK. Za tohto stavu Trnavčania, ktorí nastúpili v bráne s hráčom z poľa, odhodlali k celozápasovej hre bez brankára. V nej sme domácich býkov eliminovali a naopak naše vedenie začalo postupne narastať. Na 3:0 zvýšil po nezištnej nahrávke Voleka WTOREK a onedlho trafil do opustenej brány VOLEK -  4:0. Trnavčania si dokázali vytvoriť pri početnej prevahe v poli viacero šancí, s tými si však spoľahlivý Juhás poradil. V závere polčasu sme si dokázali vypracovať ďalie gólové možnosti a dve z nich skončili gólom. Najprv sa presadil krížnou strelou HALAMA a poltucet zavŕšil po spolupráci s Volekom TKÁČIK - 0:6.

Druhý polčas začali domáci podstatne lepšie a v prvých minútach si dokázali vytvoriť tlak, z ktorého pramenil aj prvý gól domácich. Aj za stavu 1:6 Trnava bojovala našťastie sa nám podarilo tlak domácich ustáť a naopak v priebehu krátkeho úseku sme domácich definitívne dorazili. Na rozdiel 6 gólov upravil strelou do prázdnej brány KUDELKA, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne. Hneď po ňom sa po peknej nahrávke Tkáčika presadil aj MIŠKE, ktorý tak svoju premiéru v Openlige okorenil gólom - 1:8. Záver zápasu pokračoval v podobnom duchu ako celý zápas s rozdielom, že Trnavčania si dokázali pri power-play vytvoriť viacero šancí, ktoré dokázali vyšperkovať peknými gólmi. Skóre postupne narastalo na oboch stranách a nakoniec bola hŕstka fanúšikov svedkami 17 gólov. Z našej strany zavŕšil po nahrávke Tkáčika hattrick VOLEK, po samostatnej akcii sa presadil WTOREK, brankár JUHÁS premenil po 6. faule súpera štandardnú situáciu a 5 sekúnd pred koncom strelou do prázdnej brány stanovil tretím gólom v zápase TKÁČIK na konečných 12:5.

Zaslúžená výhra proti oslabenému a mierne zdecimovanému súperovi nás udržala v strede tabuľky, v záverečných dvoch kolách nastúpime doma s Banskou Bystricou a na Hájiku so Žirafou Žilina.