Výhra s Makroteamom nás posúva do Slovenského Pohára


napísané 2.3.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 5.3.2014

Semifinálový súboj dvoch žilisnkých tímov sľuboval zaujímavé meranie síl. Víťaz duelu vedel, že si okrem miestenky do Slovenského pohára zahrá o víťazstvo v Pohári Stredoregiónu proti tímu ŽFA Žirafa Žilina. 

ŠK Makroteam Žilina - KSF DOXX Žilina 4:5 (1:3)

Góly: Wtorek 2, Holák 2, Németh - Ripel, Papajčík, Škulec, Hudek

Makroteam: Zbytek - Hudek, Škulec, Krištofík, Papajčík - Ripel, Bezák, Gažo, Bistiak - Užák

DOXX: Juhás - O. Volek, Ťažký, Németh, Holák - Gavrilov, Horký, Mihálik, Wtorek  

Hoci Makroteam nastupuje o súťaž vyššie, každý rok s týmto súperom odohráme niekoľko zápasov, či už v príprave, pohároch alebo v mestských ligách. Oba tímy nastúpili do zápasu so silnými zostavami a tak zápas sľuboval kvalitný zápas. Hráči sa medzi sebou veľmi dobré poznajú, čo dokazuje, že v oboch mužstvách nastúpila trojica hráčov, ktorí predtým hrali v drese súpera (Papajčík, Škulec, Hudek vs. Németh, Ťažký, Gavrilov)

Úvodné minúty sa oba tímy oťukávali, postupne sme však prebrali iniciatívu a vytvárali sme si veľký počet streleckých príležitostí. Skóre duelu mohol otvoriť Ťažký, ktorý sa zbavil Hudeka samostatný nájazd však nepremenil. Onedlho sa po prihrávke Voleka ocitol v tutovke Holák, strelu však nenasmeroval presne. Makroteam nám v útočnej fáze nechával príliš veľa priestoru čo sme využili na úvodný gól. Volek prehodil súperovu obranu na nabiehajúceho Horkého, ktorý nahral pred bránu osamotenému WTOREKOVI a ten nezaváhal - 0:1. Zápas sa po väčšinu času odohrával v našej réžií ale Makroteam z prvej väčšej šance skóroval. Na ľavej strane ostal voľný RIPEL a ten pomedzi nohy Juhása vyrovnal - 1:1. Tento stav dlho nevydržal, Volek našiel pred bránou HOLÁKA, ktorého súperovi obrancovia nechali v pokutovom území úplne voľného a bolo 1:2. Od súpera sme mohli odskočiť na viacero gólov, strelecké príležitosti sme zahadzovali ako na pretekoch. Najväčšie príležitostí mali Wtorek a Ťažký ktorí v čistých pozíciách nastrelili žrde a Németh, ktorého efektný lob brankár Zbytek v poslednej chvíli zneškodnil. Na druhej strane sme zabudli na voľného Ripela, ktorý zoči-voči Juhásovi nastrelil pravú žrď. Pred koncom polčasu sme nakoniec od súpera odskočili na rozdiel dvoch gólov. WTOREK za pomoci teču obrancu súpera prestrelil z priameho kopu brankára Zbyteka a upravil na polčasových 1:3. Makroteam v prvom polčase hrozil najmä strelami po štandardných situáciách, tie však obrana s brankárom Juhásom dokázala ustrážiť.

Druhý polčas sa niesol v opatrnejšom duchu, Makroteam sa snažil zápas zvrátiť, vyložené šance si nedokázal vypracovať. Na druhej strane sme podnikali rýchle brejky, dlho sa ale hralo bez gólov. Až v polovici polčasu sa skóre zmenilo. NÉMETH vypichol loptu Krištofíkovi a samostatný nájazd s prehľadom premenil - 1:4. 10 minút pred koncom už vyzeralo, že je o víťazovi rozhodnuté, Makroteam už nemal čo stratiť a tak sa odhodlal k hre bez brankára. Hneď v jej úvode mohol pridať ďalší náš gól Holák, jeho strela do opustenej brány išla tesne vedľa. Makroteam má v power-play odohratých možno najviac minúť spomedzi všetkých mužstiev v Extralige a tieto skúsenosti proti nám dokonale využila. Prvé štyri minúty sme odolávali no Makroteam sa dokázal nakoniec presadiť. PAPAJČÍK svojou slabšou pravačkou prekvapil Juhása a bolo 2:4. Štyri minúty pred koncom sa dostali hostia na dostrel, keď ŠKULEC dostal loptu po rôznych odrazoch do našej siete - 3:4. Za tohto stavu si vypracoval súper dve dobré príležitosti, tie ale Juhás zneškodnil. Na druhej strane mohol rozhodnúť Volek, samostatnú akciu nepremenil do úspešného konca a po ňom sa v samostatnom úniku ocitol aj Gavrilov. Ten spravil okrem zakončenia všetko ideálne a tak súper stále žil. 2 minúty pred koncom sme tlaku súpera pri hre bez brankára neodolali. Lopta sa od nášho obrancu  odrazila k voľnému HUDEKOVI a ten z uhla trafil opustenú bránu - 4:4. Súper sa rozhodol pokračovať v hre bez brankára, čo ich však rýchlo mohlo mrzieť, keď chybovali a ponúkli tutovku Holákovi, ktorý ale z 10 metrov nedokázal trafiť prázdnu bránu. V závere zápasu sme mohli o zápas prísť úplne, strelu Krištofíka nešťastne tečoval Holák a lopta takmer zapadlo do brány, na bránkovej čiare však výborne zasiahol Juhás. Tento zákrok sa ukázal ako kľúčový, keďže nás udržal v hre o víťazstvo. 45 sekúnd pred koncom sme nakoniec predsa len preklopili zápas na svoju stranu. Prvá štvorica roztočila víťaznú akciu - Ťažký našiel na ľavej strane Voleka, ktorý nahrávkou medzi nohy Papajčíka našiel voľného HOLÁKA a ten do prázdnej brány rozhodol o našej výhre  4:5. V závere sa Makroteam ešte pokúsil opäť o hru bez brankára, tú sme už našťastie bez väčších problémov  ubránili a v Pohári Stredoregiónu tak postupujeme do finále.

Vďaka tejto výhre sme si zabezpečili postup do finále Pohára Stredoregiónu, v ktorom sa stretneme proti ďalšiemu žilinskému celku - ŽFA Žirafa Žilina. Okrem toho sme si zabezpečili miestenku do Slovenského pohára, kde majú právo nastúpiť dva najlepšie celky zo Stredoregiónu. 

Dušan Dobšovič (tréner ŠK Makroteam Žilina): "Po piatkovom extraligovom zápase sme boli akýsi ťažkopádni a nedokázali sme hrať v dostatočnom pohybe. Najmä v prvom polčase sme veľmi rýchlo a až nepochopiteľne ľahkovážne strácali lopty a doxxáci si vypracovali veľa príležitostí na ohrozenie našej brány. Náš slabý dôraz v osobných súbojoch a až príliš veľa individuálnych chýb znamenal, že súper získal až trojgólové vedenie. Na to sme dokázali odpovedať až v poslednej štvrtine zápasu pri power play. Po vyrovnaní zostávalo do konca zápasu ešte dosť času na definitívny obrat, no spravodlivosť si našla cestu do haly a 40 sekúnd pred koncom sme inkasovali rozhodujúci gól. Doxxáci viac túžili po víťazstve a to bolo v nedeľu večer rozhodujúce. Túto prehru určite radi vymeníme za plný bodový zisk v piatok na FTVŠ-ke..."

2%

 

Galéria


G a l é r i a