FEJ: S Žirafou prehra, s Košicami výhra

napísané 28.2.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 1.3.2014

Po dlhšej dobe odohrali juniori ďalšie duely v Junioskej futsalovej Extralige. V hale na Javorkovej sa odohrali zápasy troma žilijnskými mužstvami a košickými mladíkmi. V týchto dueloch sa konfrontovali medzi sebou mužstvá ktoré produkujú to najlepšie pre mládežnícky futsal na Slovensku.

KSF DOXX Žilina - ŽFA Žirafa Žilina 1:3 (1:1)

GÓLY: Lazar- Válek 2,

DOXX: Surovčík - Kudelka, Tkáčik, Lazar, Frko- Miške, Jánošík, Chodelka

V prvom dueli sme narazili na Žirafu, s ktorou sme boli pred duelom spoločne na prvom mieste. Od úvodu si obe mužstvá nič nedarovali a na ihrisku sa bojovalo o každý centimeter. Postupom času sa hra upokojila a prišli aj prvé šance. Po dlhom zranení sa vrátil do zostavy Frko a bol to práve on, kto sa ocitol v prvej čistej príležitosti, sám pred súperovým brankárom ale nezakončil ideálne. Keď sme začali mať na ihrisku mierne navrch udrel súper. Za obranou sme trestuhodne nechali voľného Váleka a ten na dvakrát otvoril skóre duelu. Netrvalo však dlho o bolo vyrovnané. LAZAR si narazil s Jánošikom a popod brankára vyrovnal - 1:1. V závere polčasu sme si vypracovali veľké príležitosti. Prvá strela Miškeho vytlačil brankár hostí, Kudelka v jasnej pozícií neuspel a ďalšia strela Miškeho skončila na žrdi.

Nevyužité šance z konca polčasu nás mrzeli v tom druhom, v ktorom sa Žirafa preukázala lepšou efektívnosťou a strhla víťazstvo na svoju stranu. Rozhodujúcim sa ukázala byť štandardná situácia, po ktorej kapitán hostí Válek strelou od autovej čiary prekonal Surovčíka. ŽFA hrala pozorne v obrane a svoje vedenie si ešte poistila tretím gólom. V závere sme si vypracovali ešte niekoľko dobrých šancí avšak ani jednu sme nepremenili a tak sa vo vyrovnanom dueli tešili z víťazstva hráči súpera.

KSF DOXX Žilina - CFC Košice 2:1 (1:0)

GÓLY: Tkáčik, Kincl

DOXX: Surovčík - Kudelka, Tkáčik, Lazar, Jánošík - Miške, Kincl, Chodelka

Do zápasu s Košicami sme nastúpili bez Frka, namiesto neho do duelu premiérovo zasiahol nováčik v našom drese Kincl. Zatiaľ čo my sme nastupovali s prehrou z prvého zápasu, Košice nastúpili po víťaznom zápase so Žirafou. Očakával sa tvrdý boj o body a tento scenár sa aj potvrdil. Košičania sa dostali do dvoch dobrých príležitostí, ktoré trestuhodne zahodili a tak sme sa ujali vedenia my. TKÁČIK si narazil s Jánošíkom a tvrdou strelou prekonal košického gólmana. Postupne sme prebrali zápas do vlastných rúk a pred polčasom sme mohli odskočiť od súpera, to sa nám nepodarilo.

Aj druhé dejstvo sme pokračovali v nátlakovej hre, už v 24. minúte sa však začínalo odznova. Tkáčik nastrelil hosťujúceho obrancu, Košičania sa dostali do brejkua bolo 1:1. Na Košičanoch bolo vidno, že mali pred zápasom menej času na regeneráciu a tak sme na ihrisku boli aktívnejší. Vedenie na našu stranu strhol nováčik KINCL, ktorý sa zbavil brankára Košíc a do odkrytej brány skóroval. Od tohto momentu sa hralo vo veľmi dobrom tempe, hostia sa snažili zo všetkých síl vyrovnať, čisté príležitostí si ale nedokázali vypracovať. Naopak na druhej stane mohli domáci viackrát rozhodnúť o víťazstve. Miške po peknej individuálnej akcií neuspel, po ňom sa nepresadil Kincl, dvakrát v tutovke zaváhal Janošík a tak sme sa strachovali o víťazstvo do posledných sekúnd. To sme nakoniec ustrážili a tak sme si zaistili priebežné druhé miesto v tabuľke.