Halama premiérovo za Slovensko U-21


napísané 28.2.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 28.2.2014

Matej Halama sa premiérovo predstavil v reprezentácií Slovenska do 21 rokov. Na turnaji Joma Cup v Ostrave mladí Slováci nezvládli kľúčový duel a skončili na predposlednom 5. mieste.

 Maťo Halama už v minulosti odohral viacero zápas za reprezentačnú U-19, z ktorej sa posunul o kategóriu vyššie. Na turnaji Joma Cup si pripísal na svoje konto 4 štarty a pripojil sa tak k spoluhráčom Ondrejovi Volekovi a Lukášovi Padychovi, ktorí v minulosti v tejto katégorií Slovensko reprezentovali.

Samotnému tunaju predchádzalo sústredenie hráčov v Púchove, na ktorom sa zúčastnilo 16 hráčov a 4 brankári. Do užšieho výberu sa nakoniec nedostali brankári Adrián Velčický a Erik Bielik, a hráči Martin Zdráhal, Marek Gajdošík, Michal Bohmer a Marek Belaník. Počas samotného turnaja Joma Cup sa vedúci výpravy Dušan Dobšovič rozhodol dať šancu všetkým hráčom. Počas turnaja sa tak pravidelne striedali tri formácie hráčov. Okrem brankárov Richarda Obermana a Filipa Kováča nastúpili hráči v štvorkách: Marián Hudek, Pavol Ripel, Lukáš Červený, Milan Gažo - Martin Nickler, Martin Směřička, Samuel Marušinec, Tomáš Fedák - Matej Halama, Martin Svitek, Patrik Zaťovič, Jozef Halás


Výsledky SR U-21

Slovensko U-21 - ČR U-19 0:0

Benago Praha - Slovensko U-21 1:1 (0:0), gól: Marušinec

Štvrťfinále: Slovensko U-21 - výber Ostravska 1:2 (0:2), gól: Zaťovič

O 5.miesto: Slovensko U-21 - Česko U-19 4:1 (2:1), góly: Ripel, Červený, Hudek, vlastný

Matej Halama v spodnom rade s číslom 10. Zdroj: www.futsalslovakia.sk

 

2%

 

Galéria


G a l é r i a