Mestské derby pre Žirafu


napísané 3.11.2012 , autor Super User
aktualizované 14.11.2012

KSF DOXX Žilina - ŽFA Žirafa Žilina 3:6 (1:2)

GÓLY: Gavrilov, Horký, Németh – Ďuratný 2, Novisedlák, Brezničan, Stalmašek, Šebík

DOXX: Juhás, Cesnek – Štilla, Horký, Dávid Hriník, Šutorka, Németh, Povinec, Padych, Gavrilov, Kúdelka, Lazár
Žirafa: Mičuda, Kotuláč – Novisedlák, Ďuratný, Valášek, Brezničan, Šebík, Stalmašek, Grznár, Martoník, Zemiak

V súboji žilinských celkov sa oba tímy pozbierali v takmer najsilnejších zostavách. V našom celku nenastúpili iba zranení bratia Volekovci, premiérovo sa však predstavil Németh.

Od začiatku sa hralo opatrne, oba tímy si navzájom dávali pozor hlavne na najnebezpečnejších hráčov súpera. V 5. minúte sa prvýkrát menilo skóre, keď sa k strele z polovice odhodlal Gavrilov a fantastickou strelou do šibenice zaskočil Mičudu. Vedenie sme bohužiaľ dlho neudržali, keď v tom istom striedaní lišiacky pätou vyrovnal Šebík. V 7. minúte musel byť zápas prerušený, keď po zrážke so súperom ostal v bezvedomí ležať na ihrisku Štilla, ktorého následne musela sanitka previesť do nemocnice. Do konca polčasu to už bolo viac-menej rozhárané, keď hlavne z našej strany sa viac sústredilo na stav Maťa Štillu ako na zápas. V poslednej minúte sme hlúpo inkasovali po zbytočne stratenej lopte.

V druhom polčase pokračoval vyrovnaný zápas, Žirafa sa spoliehala hlavne na brejky z ktorých si vedeli vypracovať gólové príležitosti. Súper sa dostal do vedenia 3:1 po ďalšom zakončení pätou, tentoraz od Stalmaška. Iskierku nádeje onedlho vykresal Horký, keď využil bojovnosť Gavrilova. Kľúčové momenty prišli za stavu 3:2, keď ako zvyčajne súper dokázal byť podstatne efektívnejší a zvýšil na 5:2. Pred koncom ešte Németh zaznamenal premiérový gól a sekundu pred koncom stanovil na konečných 6:3 Ďuratný.

Zápas sme výsledkovo znova nezvládli a ostávame na konci tabuľky bez bodu. Mrzí hlavne zranenie Štillu, ktorému všetci prajeme skoré uzdravenie. V zápase nám chýbal lepší pohyb, individuálne sme podali dobré výkony, tímová spolupráca však viazla, súperovi hráči sa prezentovali presne opačným výkonom, keď hrali kolektívne, vo väčšom tempe a keďže dokázali byť aj efektívnejší, zaslúžene si pripísali 3 body.

2%

 

Galéria


G a l é r i a