10. kolo Openligy: Prievidzu sme s prehľadom zdolali

napísané 18.1.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 20.1.2014

Openliga sa dostala do odvetnej časti. V úvodnom kole sme vo vyrovnanom zápase na palubovke Prievidze prehrali 2:3 a tak sme sa chceli súperovi za prehru revanšovať.

kSF DOXX Žilina - FSC Prievidza 8:2 (2:0)

GÓLY: Holák (Šimček) 1:0, Horký (Kudelka) 2:0, Wtorek (Horký) 3:0, O. Volek 4:0 (Horký), Tkáčik (Horký) 5:1, Halama (Horký) 6:1, O. Volek 7:2, Juhás (10-metrový kop) 8:2

Zostava: Juhás - O. Volek, Horký, Kudelka, Tkáčik, Halama - Šimček, Pavol Povinec, Wtorek, Holák, Mihálik

Odvetnú časť sme začali na domácej palubovke proti Prievidzi. Do zápasu nezasiahli najstarší hráči Németh, Ťažký a Gavrilov a tak jediným hráčom v poli starším ako 21 rokov bol 23 ročný Horký.

Od začiatku sa hral vyrovnaný futsal. Na ihrisku sme mali miernu prevahu, vďaka čomu sme si dokázali vytvoriť viacero príležitostí. Najväčšie príležitostí na skórovanie mali dvakrát Tkáčik, Wtorek a Povinec, dlho sa ale hralo bez gólov. Tie prišli až v poslednej 5-minútovke prvého dejstva. Skóre otvoril HOLÁK, od ktorého sa s prispením šťastia odrazila tvrdá strela Šimčeka. Pred polčasom sme sa radovali ešte z jedného gólu. Juhás výborne vysunul Kudelku, ktorý posunul HORKÉMU a ten nekompromisne upravil na 2:0. Prvý polčas veľa futsalovej krásy nepriniesol, na oboch stranách bolo veľa nepresností a dvojgolóvé vedenie bolo pre nás z hľadiska predvedenej hry veľmi dobrý výsledok.

Po polčase sme svoj výkon zlepšili a dokázali sme si vypracovať dostatok čistých šancí. Do trojgólového vedenia sme sa dostali po práci WTOREKA na pivote, keď sa zbavil protihráča a strelou pod brvno upravil na 3:0. Onedlho to bolo už o 4 góly, VOLEK odzbrojil súperovho hráča a samostatný nájazd s prehľadom premenil - 4:0. Gólu sa dočkali aj hostia, ktorí využili našu chybu v defenzíve a z veľkého uhla prekovali inak výborného Juhása - 4:1. Napriek inkasovanému gólu sme pokračovali v ofenzívnej hre, za čo sme boli odmenení ďalšími gólmi. Na 5:1 upravoval TKÁČIK, keď strelou z ťažkej pozície prekvapil hosťujúceho brankára. Zakrátko bolo už 6:1. Horký sa pohral s obranou Prievidze a pre HALAMU už nebol problém doraziť loptu do prázdnej brány. Na druhej strane si dokázali vypracovať viacero šancí aj hostia, ich snaha však končila na Juhásovi, ktorý niekoľkokrát predviedol výborné reflexy. Na strelu hostí k ľavej tyči však nedokázal zareagovať a hostia znížili na 6:2. V závere to vyzeralo, že hostia by už najradšej boli na ceste domov, čo sme využili na strelenie dvoch gólov. Najprv pri brejku 3 na 2 zobral zodpovednosť na svoje plecia VOLEK a prestrelil hosťujúceho brankára - 7:2 a v 2 sekundy pred koncom zápasu sme po 6 faule Prievidze kopali "desiatku". Loptu si postavil brankár JUHÁS a strelou od pravej tyče stanovil na konečných 8:2.

Víťazstvo nad Prievidzou nám výrazne pomohlo v tabuľke, kde sme preskočili hneď troch súperov a posunuli sme sa na 5 miesto. O vysokom víťazstve rozhodla naša lepšia efektivita v zakončení a výkony brankárov. Juhás nás viackrát podržal a nedovolil hosťom pomýšľať na body. Najbližšie kolo nás čaká na palubovke vedúceho Foreveru Púchov, ak chceme pomýšľať na úspech musíme podať určite podstatne lepší výkon ako sme predviedli najmä v prvom polčase.