9. kolo Openliga: Meststké derby pre ŽFA


napísané 11.1.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 12.1.2014

9. kolo futsalovej Openligy znamenalo nám postavilo do cesty silného súpera v podobe mestského rivala - ŽFA Žirafa Žilina. 

KSF DOXX Žilina - ŽFA Žirafa Žilina 3:7 (1:6)
GÓLY: Horký (Volek) 1:0, Šimček (Volek) 2:6, Horký (Wtorek) 3:6 - Baranovič 3, Novisedlák, Valášek, Belaník, Mičuda

DOXX: Cesnek - O. Volek, Gavrilov, Ťažký, Németh, Horký, Wtorek, Šimček, Pavol Povinec, Halama, Kudelka, Mihálik - Surovčík
ŽFA: Mičuda - Novisedlák, Baranovič, Grznár, Belaník - Mráz, Valášek, Válek, Marec - Zemiak - Kotuláč

Do zápasu sa prvýkrát v sezóne zapojili aj Németh a uzdravený Horký. Žirafa od začiatku zvolila maximálny pressing s ktorým sme mali problémy. V úvode obe mužstvá pohrozili, Žirafa Belaníkom, na druhej strane mohol skórovať Volek. V tretej minúte sa prvýkrát menilo skóre. Volek posunul loptu na Horkého, ktorý z hranice 10 metrov prekvapil Mičudu - 1:0. Od tohto momentu ale začala hrať Žirafa futsal na hranici svojich možností. Obrovské nasadenie, výborný pohyb, presné a rýchle kombinácie mali za dôsledok, že prvý polčas sa pre nás zmenil na nočnú moru. O vyrovnanie sa postaral kapitán Novisedlák, ktorý pred Cesnekom tečoval loptu - 1:1. Žirafa hrala v laufe čo v rýchlom slede potvrdila ďalšími gólmi. Najprv po skrumáži doklepával Valášek, po chybe v obrane využil prečíslenie Novisedlák s Baranovičom. Na 4:1 zvyšoval exportným gólom Belaník a hostia sa dostali do absolútnej pohody. Žirafa na ihrisku jasne dominovala a hra sa premenila na exibíciu. Po polčase svietilo na ukazovateli hrôzostrašné skóre 1:6. O zvyšné dva góly sa postarala opäť prvá štvorica súpera keď svoj hattrick skompletizoval Baranovič. V závere polčasu mali ešte oba tímy príležitosť kopať 10-metrový kop, Zemiak ani Volek však netrafili bránu. Po polčase to vyzeralo veľmi zle a hrozilo, že dostaneme od súpera rekordný debakel.

Druhý polčas začal opačne ako ten prvý skončil. Nemali sme čo stratiť a pustili sme sa do dobíjania súpera. Začiatok nám vyšiel presne podľa predstáv. V tretej minúte odstavil súpera od lopty Volek, následne uvoľnil Šimčeka, ktorý na dvakrát prekonal Mičudu - 2:6. O dve minúty neskôr sme využili prečíslenie a bolo 3:6. Wtorek sa uvoľnil, našiel pre prázdnou bránou Horkého a ten nemal problém skórovať. Za tohto stavu sme sa vrátili do zápasu a pred bránou Žirafy to viackrát horelo. Obrovskú šancu mal Németh, ktorý nastrelil žrď a následnú dorážku do odkrytej brány tečoval posledný obranca opäť do žrde. Okrem ďalších šancí cítime krivdu hlavne pri jasnom faule Mičudu na Ťažkého, ktorého si boli vedomí aj domáci, rozhodcovia však túto situáciu na veľké prekvapenie nezapískali a obrali nás tak o penaltu. Tento moment bol možno rozhodujúci, keďže sme boli rozbehnutí a prípadný stav 4:6 s viac ako 10 minútami hracej doby by bol v danom rozpoložení mužstiev veľmi hrateľný. Onedlho už bola penalta odpískaná - na druhej strane bola  za faul na hranici resp. mimo pokutového územia. Mičuda sa nemýlil a stanovil na konečných 3:7. V zvyšných minútach sme mohli z výsledkom ešte viackrát niečo spraviť. Wtorek so Šimčekom ale nepremenili 10 metrový kop, Volek nastrelil žrď a dvakrát ho vychytal Mičuda a Wtorek so Šimčekom v dobrých príležitostiach netrafili priestor brány. Na druhej strane hrozila aj Žirafa avšak ani jeden strelecký pokus už v našej bráne neskončil.

Žirafa ukázala, že tento rok majú v Openlige najsilnejší káder a svojou kvalitou môžu s prehľadom hrať najvyššiu súťaž. Hlavne v prvom polčase zahrali vynikajúci futsal, pri ktorom sme boli všade neskôr. Ku polčasovému debaklu sme prispeli výraznou mierou svojimi chybami a nedôrazom. Druhý polčas sa obraz hry úplne zmenil, Žirafu sme v prvých minútach vystrašili dvoma gólmi a ak by nám z ďalších tutových šancí padol ešte jeden gól, zápas by dostal úplne nový náboj. Sme presvedčení, že za tohto stavu sme boli obratí o jasnú penaltu, keď bol v šestke podrazený Ťažký avšak rozhodcovia alibisticky rozpažili rukami a na druhej strane nás zaklincovali spornou penaltou (avšak uvidíme na videu). V závere sme ešte mohli viackrát skorigovať ale Žirafa si svoje vedenie už s prehľadom ustrážila. Výkon z druhého polčasu znamenal, že sme aspoň odvrátili črtajúcu sa potupný debakel. Súperovi gratulujeme k zaslúženému víťazstvu, my pokračujeme v sérií domácich zápasov - proti Prievidzi, Futbalshopu Nové Mesto a Podoliu ale už potrebujeme získať body.

2%

 

Galéria


G a l é r i a