Openliga: Pokračovanie rovnakej pesničky...

napísané 25.11.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 26.11.2013

V nedeľu sme v hale na Javorkovej ulici odohrali dohrávaný zápas 3. kola proti favoritovi súťaže tímu Forever Mesto Púchov. Počas celého zápasu sme mali na dosah body, nakoniec sa však odohral veľmi podobný scenár ako v prvých troch stretnutiach a vezieme sa tak naďalej na nepriaznivej vlne.

KSF DOXX ŽILINA - FOREVER MESTO PÚCHOV 2:3 (2:2)

GÓLY: Šimček (Ťažký) 1:0, Wtorek (Ťažký) 2:0 - Holák vlastný 1:2, Štrbák 2:2, Brezničan 2:3

DOXX: T. Juhás - O. Volek, V. Gavrilov, M. Halama, D. Tkáčik - M. Holák,  M. Wtorek, I. Šimček, L. Ťažký – Pavol Povinec, J. Kudelka, P. Frko, L. Surovčík

FOREVER: L. Bogíň, F. Chromý, M. Gajdošík, P. Masaryk, F. Brezničan, R. Pagáč, T. Prekop

PRIEBEH ZÁPASU: 2:0; 2:3

Úvod zápasu nám vyšiel výborne. Na súpera sme vlietli a od začiatku sme si vypracovali množstvo šancí. Hneď v úvode sa mohol dvakrát presadiť Volek, po ňom mali dobré príležitosti aj Halama a Gavrilov. Do vedenia sme sa dostali po peknej individuálnej akcií Ťažkého, ktorého nahrávku dorazil do opustenej brány ŠIMČEK. Súper sa snažil presadzovať hlavne streľbou z diaľky, strely však nedokázali prekvapiť pozorného Juhása. Na rozdiel dvoch gólov upravil v polovici polčasu WTOREK, keď sa po osi Holák - Ťažký ocitol sám pred brankárom a s prehľadom skóroval - 2:0. V krátkom slede sme však dvakrát inkasovali veľmi podobné góly. Najprv si brejk súpera vrazil nešťastným a mierne komickým spôsobom do brány Holák - 1:2 a onedlho sa po brejku ocitol sám pred Juhásom hosťujúci útočník a strelou pomedzi nohy vyrovnal na 2:2. V závere polčasu nás pribrzdilo 5 faulov, ktoré sme mali na konte už 8 minút pred koncom. Napriek tomu sme si vypracovali viacero šancí, najmä po strelám Wtoreka a Halamu nechýbalo veľa k zmene priebežného stavu. Na druhej strane si strelecké príležitosti vypracovali aj hostia z Púchova, skóre sa ale nemenilo.

Druhý polčas sa hra vyrovnala, hostia mali výraznú fyzickú prevahu, čo sa využívali prostredníctvom hry na pivota. Za stavu 2:2 to bolo veľmi dlho na vážkach, množstvo striel Púchova sme dokázali zblokovať, zvyšné s pokojom chytal brankár Juhás. Najväčšia šanca Foreveru skončila na žrdi, keď strelu hostí zrazil brániaci Volek do žrde. Veľké príležitosti na odskočenie sa ale zrodili aj na druhej strane a bolo ich hneď niekoľko. Tkáčik svojou ranou iba "knockoutoval" brankára a dobre hrajúci Halama v dvoch výborných šanciach mieril tesne mimo a raz ho vychytal brankár Púchova. Onedlho spadol po stiahnutí Halama v pokutovom území, rozhodcovia to však za faul neposúdili. Veľkú šancu si vytvoril aj Wtorek, ktorý sa zbavil súperovho obrancu a z 9 metrov sám voči brankárovi mieril vedľa. Po týchto šanciach prišiel v 34. minúte trest na druhej stane, keď sa hostia individuálne presadili na čiare a strieľanú prihrávku dokázal útočník hostí zasunúť z uhla do brány - 2:3. Záver zápasu sme stavili všetko na jednu kartu, tlačili sme sa do súpera, ktorý si často pomáhal nedovoleným spôsobom a tak sme sa dostali k dvom nádejným štandartkám, ani jednu sme však nevyužili. Z brejku mohol definitívne rozhodnúť Prekop, jeho technické zakončenie však Juhása neprekvapilo. V závere sa ešte do zakončenia dostal Halama a po ňom sa sám pred brankárom ocitol Volek, avšak bol veľmi blízko brankára a nedokázal ho už obstreliť. Súper mal v závere na svojom konte 5 faulov ale vyrovnanie nepriniesla ani záverečná hra bez brankára a tak sme proti lídrovi tabuľky zaznamenali smolnú prehru 2:3.

Zápas spĺňal svojou kvalitou všetky parametre kvalitného openligového zápasu a nezainteresovaní diváci si určite prišli na svoje. Pre nás je to stále obohratá pesnička, na ihrisku predvedieme výkon, za ktorý sa určite nemusíme hanbiť, po zápasoch pravidelne počúvame chválu od súperových trénerov avšak body nám to do tabuľky neprináša. Doplácame na vlastnú nerozvážnosť, zlé zakončenie a časté prepadanie v defenzíve, čo nás stojí body. Pohľad na tabuľku nie je radostný a bolo by dobré to čo najskôr zmeniť. Ďalší týždeň nás čaká zápas na pôde Etny Nové Mesto, čo je ďalší veľmi ťažký zápas na pôde súpera.

JOZEF ROSENZWEIG (tréner KSF DOXX Žilina): "Zápas sme začali výborne a hoci sme zahodili množstvo šancí dostali sme sa do vedenia 2:0. Na ihrisku sme dominovali avšak súperovi sme dovolili vyrovnať, keď sme inkasovali z brejkov do rozhodenej obrany. Druhý polčas sa hralo hore-dole. V závere sme inkasovali opäť z brejku a napriek veľkej snahe sme už vyrovnať nedokázali. Už štvrtý zápas je to takmer to isté dookola. Niekde sa musí prejaviť, že hráme s veľmi mladým mužstvom, ktorí tvoria vo veľkej miere juniori. U nás sa to momentálne prejavuje na výsledkoch, kedy nedokážeme vyhrať zápasy, ktoré by skúsené mužstvá bez problém dotiahli do víťazného konca. V zápasoch nám absentuje strelec, ktorý by v ofenzíve dokázal mužstvo potiahnuť strelenými gólmi."