Ďalšia strata bodov v úplnom závere

napísané 16.11.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 16.11.2013

Zápas tretieho kola sme odohrali proti tímu Podolie Dragons Podolie. Do zápasu sme vstupovali s jediným cieľom, ktorým bol zisk troch bodov. Znova sme však nezvládli záver zápasu a na konto si pripisujeme iba bod.

PODOLIE DRAGONS PIEŠŤANY - KSF DOXX ŽILINA 4:4 (3:3)

GÓLY: 2. Klas, 4. a 17. Směřička, 40. R. Bobocký – 7.Volek (Gavrilov), 9. Volek (Ťažký), 18. Ťažký (Gavrilov), 31. Halama (Volek)

Podolie: Bobocký I. (32. Kyselica) - Bobocký R., Směřička, Halás, Pyšný, Šimor, Klas, Makara, Trebatický, Líška

DOXX: T. Juhás - O. Volek, V. Gavrilov, I. Šimček, L. Ťažký - M. Halama, D. Tkáčik, J. Kudelka, Pavol Povinec - M. Holák,  M. Wtorek, P. Frko

PRIEBEH ZÁPASU: 2:0; 2:2; 3:2; 3:4; 4:4

Aj tretie kolo sme odohrali na ihrisku súpera. Úvod zápasu nám absolútne nevyšiel. Na začiatku 2. minúty stratil loptu na polovičke Šimček a Klas svoj samostatný nájazd rutinérsky využil - 1:0. Onedlho to bolo ešte horšie, keď sme prepadli a domáci prečíslenie využili, do prázdnej brány dorážal loptu kapitán Směřička - 2:0. Nepanikárili sme a začali sme sa viac hýbať. Na ihrisku sme začali dominovať, čo sa gólovo prejavilo. O vyrovnanie sa postaral kapitán Volek. Najprv v 7. minúte dorazil do site na dvakrát strelu Gavrilova - 2:1. O dve minúty prekvapil strelou pomedzi nohy brankára Bobockého a vyrovnal na 2:2. Naďalej sme mali viac z hry súper sa prakticky spoliehal iba na brejky, obranu však dobre zatvárali a do čistých šancí nás nepúšťali. Pred polčasom sa z gólu ešte radovali oba tímy. Najprv sme prepadli v brejku 3 na 1 a súper svoj následný brejk využil. Druhýkrát v zápase zasúval do prázdnej brány Směřička a bolo 3:2. Vedenie však "Drakom" dlho nevydržalo, keď sme tentoraz využili brejk my. Libor Ťažký vo svojej premiére za Doxx potiahol loptu a strelou prekonal neistého brankára domácich - 3:3.

Na druhý polčas sme premiešali zostavu. V druhej štvorke neostal ani jeden hráč, keď sa ku Wtorekovi, Holákovi a Frkovi posunul z prvej štvorice Šimček. Toho v prvej formácií nahradil Halama. Od úvodu sme sa tlačili do zakončenia, hneď v úvode mohol skompletizovať hattrick Volek, po peknej spolupráci s Ťažkým ho však Bobocký výborným zákrokom vychytal. Na druhej strane mohol súper trestať našu chybu v defenzíve, avšak domácemu hráčovi chýbal na lepšie zakončenie do odkrytej brány polkrok. Zápas sa v druhom polčase vyrovnal, keď sa domáci viac vysunuli z obrannej ulity. Strhnúť vedenie na našu stranu mohol Gavrilov, Halama a Wtorek, ani jeden však neuspel. Nakoniec sme sa konečne dostali do vedenia až v 31. minúte, keď sme využili prečíslenie 3 na 2. Po osi Ťažký - Volek - Halama, zakončoval posledný menovaný do prázdnej brány - 3:4. Od tohto momentu sa hra viac otvorila a diváci sa mali na čo pozerať. V poslednej 5-minútovke sa do dvoch sľubných príležitostí dostal kapitán Volek, domácim však K.O. nezasadil a domáci tak stále žili. Posledné tri minúty sa domáci rozhodli pre hru bez brankára. Tú sme dlho dobre bránili, ale 32 sekúnd pred koncom sa presadil tvrdou strelou z 10 metrov R. Bobocký, keď lopta prešla smolne pomedzi nohy  Holáka aj brankára Juhása a vyrovnal na 4:4. Zápas sme mohli úplne stratiť, keď Halás uhral na pivote náročnú loptu a v ťažkej pozície opečiatkoval žrď. V samom závere sa ešte do dobrej streleckej pozície dostal Ťažký, namiesto strely však volil kľučku navyše a tak sa oba tímy rozišli po zmierlivom výsledku. Zaujímavosťou je, že pre Podolie je to v ich tretej sezóne v Openlige prvá remíza, ktorá sa zrodila až v 36. zápase.

Jozef Rosenzweig (tréner DOXX Žilina): "Do Piešťan sme cestovali s odhodlaním vyhrať, Začali sme veľmi zle a hra sa nám počas celého zápasu vôbec nedarila, celkovo orientácia hráčov na ihrisku nebola dobrá. Prekvapil ma aj výkon domáceho mužstva, ktorý sa oproti minulým sezónam výrazne zlepšil. Aj napriek tomu, že sa nám hra nedarila podľa predstáv a súper nás nepúšťal do typických kombinačných akcií, sme boli veľmi blízko víťazstvu. Strata bodov 30 sekúnd pred koncom určite mrzí. Treba tento zápas hodiť za hlavu a sústrediť sa na ďalšie zápasy."

Rastislav Bobocký (hrajúci tréner Dragons): „Konečne sa nám podarilo bodovať! Úvod zápasu sme mali ako z krásneho sna. Keď svietilo na tabuli 2:0, tak som veril tomu, že dnes sa na nás konečne usmeje štastie a v zápase budeme diktovať tempo hry my a dokážeme, že na dno tabuiľky nepatríme. Žiaľ, opäť sme si nechali vedenie ujsť v priebehu dvoch minút dvomi lacnými gólmi. V druhom polčase si dovolím povedať, že sme boli lepším súperom. Bohužiaľ, šance, ktoré sme mali sme nedokázali premeniť a Doxx trestal. V záverečnej power- play sme do toho vsadili všetko. 30s pred koncom nám to tam našťastie padlo a dokonca mať ešte trochu šťastia, tak strela Halása skončí v bráne a nie na žrdi. Som však spokojný s odvedeným výkonom každého hráča. Počas celého zápasu sme súpera držali často na dištanc a tým sme mu znemožňovali tvoriť hru a dostávať sa do vyložených gólových príležitostí.“