Cenná remíza s Pinerolou

napísané 25.9.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 26.9.2013

Ďalší prípravný duel s extraligistom. Remíza s Pinerolou Bratislava 5:5. 4 minúty pred koncom 4:2 pre DOXX. Šimček vyrovnal zároveň so sirénou.

KSF DOXX Žilina - Across Pinerola Bratislava 5:5 (0:2)
GÓLY: Frko 1:2, Gavrilov 2:2, Halama (Horký) 3:2, Halama (Horký) 4:2, Šimček (Horký) 5:5 - vlasný 0:1, M. Zdráhal 0:2, M. Zdráahal 3:4, Mikulišin 4:4, Mikulišin 4:5

DOXX: Juhás (Cesnek) - O. Volek, Gavrilov, Halama, Šimček, Wtorek, Frko, Tkáčik, Kudelka, Horký - Surovčík
Pinerola: Repa - Mikulišin, M. Zdráhal, A. Zdráhal, Marušinec - Bagín, Štilla, Chamilla, Tomašek

Na prípravný duel početná kulisa videla od začiatku duel vo vysokom tempe. Pinerola nám robila svojim pohybom značné problémy a zaslúžene sa dostala po rýchlej akcií do vedenia - loptu si nešťastne do vlastnej siete usmernil Horký - 0:1. Do polčasu ešte zvýšil vedenie bratislavčanov po peknej individuálnej akcií Martin Zdráhal - 0:2. Najväčšiu šancu nášho tímu mal Gavrilov, však nájazd na Repu ale nevyužil.

V druhom polčase sa pokračovalo v podobnom priebehu. Bolo vidno, že zohratosť a futsalovosť je na strane súpera, keď nám viackrát svojim pohybom a kombináciami pomotali hlavy. V drese hostí nám robila problémy najmä veľmi čiperná štvorica zložená z reprezentantov do 21 rokov. Polčasové prestriedanie štvoriek prinieslo v našom mužstve zlepšenie hry. Hlavne juniori vedení Horkým podali dobrý výkon, ktorí okorenili 3 gólmi. Za stavu 0:2 to vyzeralo všetko jasne avšak rýchlo sme sa dostali späť do zápasu. Najprv Volek v jasnej pozícií minul, po ňom však najprv Frko (1:2) a po ňom aj Gavrilov (2:2) využili hrubé defenzívne chyby súpera a vyrovnali skóre zápasu. Pinerola sa v zápase prezentovala množstvom signálov, ktoré však nepretavili do gólov, hlavne kvôli výborným zákrokom brankárov Juhása a Cesneka alebo konštrukcii našej brány, ktorú trafili minimálne štyrikrát. Za nerozhodného stavu úradovala spolupráca Horký - Halama. Najprv Horký efektne prihral Halamovi ktorý bodlom skóroval - 3:2. O pár minút to bolo už 4:2. Horký tentokrát našiel Halamu pred prázdnou bránou a ten sa už nemohol mýliť. Necelých 5 minút pred koncom sme viedli o dva góly a prekvapujúca výhra vyzerala reálne. Prišiel však z našej strany veľmi zlý úsek. V rozmedzí 3 minút sa hráči súpera presadili po individuálnych akciách a otočili skóre duelu. Najprv sa presadil najlepší hráč súpera Martin Zdráhal (4:3) a po ňom dvoma gólmi otočil skóre v prospech Pineroly kmeňový hráč Slov-maticu Marek Mikulišin (4:5). V závere mohol súper definitívne rozhodnúť, svoju šancu však nevyužil. 2 sekundy pred koncom sme mali možnosť zahrávať štandardnú situáciu z pomerne veľkej diaľky. Horký posunul loptu Šimčekovi na stred ihriska a ten z 10 metrov nechytateľne vymietol šibenicu dlhoročného reprezentačného brankára Dalibora Repu - 5:5.

V príprave sme si zmerali po Slov-maticu a Makroteame sily s ďalším extraligistom. S Pinerolou sme zaknihovali veľmi pekný výsledok. Svoj prvý zápas v drese DOXXU si pripísal mladík Denis Tkáčik, ktorý v zápase nastúpil s ďalšími troma hráčmi, ktorí môžu hrať juniorskú Extraligu - Halama, Kudelka, Frko. Je potešiteľné, že mladí hráči stále výkonnostne napredujú. Taktiež "starí hráči" v zápase odviedli poctivú prácu a potiahli mužstvo hlavne v krízových situáciach. Zápas nám však ukázal veľké priestory na zlepšovanie. Súper sa s relatívne mladou zostavou prezentoval v poli veľmi kvalitnou a variabilnou hrou, ktorá mal založenú na nacvičených akciách. Tieto prvky chceme postupom času dostať aj do našej hry. Ak sa chceme výkonnostne výraznejšie posunúť vpred, musíme tieto veci dlhodobo trénovať. Potenciál v tíme určite je, záleží však na prístupe každého hráča ako rýchlo budeme napredovať.