Škulec s Papajčíkom ostávajú aj ďalší rok v Makroteame


napísané 13.9.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 13.9.2013

Dvojica kmeňových hráčov DOXXU Michal Škulec a Vladimír Papajčík predlžuje svoju anabázu v extraligovom klube ŠK Makroteam Žilina o ďalšiu sezónu.

Hoci to dlho vyzeralo, že sa obaja hráči po dlhšej dobe opäť oblečú v Openlige dres nášho klubu, nakonieč sa tak v aktulnej sezóne tak nestane. Situácia vyústila do bodu v ktorom obaja hráči pokračujú v extraligovom klube ŠK Makroteam Žilina. Makroteam síce v minulej sezóne obsadil posledné 10. miesto v Extralige a v následnej baráži nestačil na víťaza Openligy sTC Púchov. Makroteam tým pádom zostúpil do Openligy, kde mal byť naším konkurentom a v tomto prípade prejavili obaja hráči záujem nastupovať za náš klub. 

Z desiatich účastníkov futsalovej Extraligy však obe košické družstvá (RCS Košice a P.K.P. Košice) odmietli z rôznych príčin nastúpiť do nového ročníka a tak ich v ročníku 2013/2014 nahrádzajú Čekan Mekenroff Bratislava a Makroteam Žilina. 
Obaja hráči boli v minulom ročníku v Makroteame ústrednými postavami a tak bolo zrejmé, že prezident Makroteamu Dušan Dobšovič prejaví o ich služby záujem. Obaja hráči chcú hrať najvyššiu slovenskú futsalovú súťaž a tak ich náš klub uvoľnil pre potreby ŠK Makroteam Žilina na ročné hosťovanie

Vladimír Papajčík začínal v DOXXE v roku 2008 a postupom času sa výkonmi vypracoval na lídra tímu. O rok neskôr sa stal kapitánom mužstva a v sezóne 2009/2010 bol vyhlásený za najlepšieho hráča Openligy. V ďalších rokoch nastupoval v Extralige za tím ŠK Makroteam Žilina. 
Michal Škulec začal s futsalom v rovnakom období. V klube však odohral len jednu sezónu. Následne pokračoval v kluboch ŠK Makroteam Žilina a ŠK Mima Trnava. Od roku 2010 sa reprezentoval Slovensko v kategórií do 21 rokov. V sezóne 2011/2012 sa vrátil do nášho tímu, keď v našom tíme dohral sezónu po stáži v Trnave. Posledný ročník strávil opäť v drese ŠK Makroteam Žilina. 
Obom hráčom želáme v novej sezóne všetko dobré a veríme, že svojimi výkonmi pomôžu jedinému zástupcovi žilinského futsalu v najvyššej súťaži k lepším výsledkom ako tomu bolo v posledných ročníkoch.

2%

 

Galéria


G a l é r i a