Hudek pri víťazstve U-21 na Turnaji 4 krajín

napísané 5.9.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 5.9.2013

Slovenskí reprezentanti do 21 rokov ovládli turnaj v maďarskom Gyori a tretíkrát v desaťročnej histórií si pripísali na svoje konto celkové víťazstvo.

Po víťazstvách v rokoch 2009 a 2011 (v zostave s ďalších hráčom DOXXU Ondrejom Volekom) si mladí Slováci pripísali ďalší cenný skalp a po úspechu v Petrohrade opäť potvrdili stúpajúcu kvalitu mládežníckeho futsalu na Slovensku. K tomuto úspechu pomohol aj hráč DOXXU Marián Hudek, ktorý sa premiérovo objavil v reprezentácií do 21 rokov. Mladí reprezentanti v troch zápasoch získali 7 bodov (skóre 7:3) a na druhé miesto odsunuli domáci výber.

VÝSLEDKY:
Slovensko – Česko 3:2 (1:0)
Mikulišin, Marušinec, Filan

Slovensko – Poľsko 3:0 (2:0)
Mikulišin, Marušinec, A. Zdráhal

Maďarsko U-21 – Slovensko U-21 1:1 (1:0)
Doša

Seniorská reprezentácia taktiež odohrala v Gyori tri zápasy. V úvodnom dueli ťahali za kratší koniec a prehrali s Českom vysoko 1:5. Za Slovákov znižoval v 14. minúte na 1:2 odchovanec DOXXU Marek Bahna. V druhom zápase už Slováci zabrali naplno a po dvoch góloch Haľka a jednom presnom zásahu Kozára zvíťazili presvedčivo 3:0. V záverečnom dueli proti domácim Maďarom začali Slováci sľubne a v polčase viedli vďaka gólom kapitána Mikitu, Rejžeka a Bartoška 3:1, po zmene strán však domáci vyrovnali a zápas skončil nerozhodne 3:3. Slováci nakoniec obsadili s 4 bodmi a skóre 7:8 za reprezentáciou Česka druhé miesto.