DOXX - Slov-matic 5:12

napísané 1.8.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 3.8.2013

Prípravný duel s majstrom Slovenska sme tradične odohrali na prelome mesiacov júl a august. V púchovskej hale sme odohrali v rámci možností uspokojivý výkon a nebyť zbytočných gólov v posledných minútach mohol byť aj výsledok krajší.

Zápas so Slov-maticom býva tradičným spestrením nášho letného obdobia. Už 6 rok po sebe sme boli Bratislavčanom úvodným súperom v príprave na novú sezónu. Zápas sa hral 3 tretin po 20 minút. V prvej dvadsaťminútovke sme dlho držali s majstrov krok. Po úvodnom góle Mikitu vyrovnal strelou ku tyči Papajčík a neskôr po presnej strele Haľka vyrovnal v 15. minúte po ukážkovej akcií prvej štvorky do odkrytej bránky Volek. V zvyšku prvej tretiny však súper ukázal vyššiu kvalitu, skúsenosti a prehľad v zakončení a dvoma gólmi sa dostal do trháku. V druhej časti sa pokračovalo v podobnom duchu. Nechceli sme hrať zatiahnuto a odkopávať lopty a tak sme sa vždy keď sa dalo snažili podnikať útočné akcie. V 37. minúte sa ukážkovým gólom prezentoval Gavrilov, keď krásnou strelou z voleja nedal Brndiarovi šancu. V poslednej minúte sme začali kondične odpadávať a bolo vidno, že FOFO s troma štvorkami má "nabehané" o minimálne de úrovne viac. Po góle Kudelku, keď lišiacky oklamal Brndiara sme ešte 6 minút pred koncom prehrávali veľmi prijateľným rozdielom 4:8, avšak v závere sme kondične úplne odpadli a po hlúpych chybách sme ešte štyri krát inkasovali. Posledné slovo zápasu mal Gavrilov, keď si vychutnal Brndiara a pomedzi nohy stanovil na konečných 5:12. Zápas splnil očakávania, mladí chalani odohrali duel s mužstvom na top úrovni, po dlhej dobe sa do zápasu pripojili odchovanci Papajčík a Škulec. Teší taktiež progres oproti minulým rokom, keď sme si dokázali vypracovať v porovnaní s minulými ročníkmi ďaleko viac gólových príležitostí. Slov-matic samozrejme potvrdil svoju obrovskú kvalitu, keď má na každý post 3 reprezentantov. Na vzájomný súboj v ďalšom roku sa už teraz tešíme.

Slov-matic FOFO Bratislava - KSF DOXX Žilina 12:5 (4:2; 3:1; 5:2) zápas sa hral 3x20 minút hrubého času

Slov-matic: Gašparovič, Brndiar - Haľko, Mikita, Brunovský, Várady - Rick, Drahovský, Bartošek, Fehervári - Rafaj, Bahna, Kozár, Rejžek
DOXX: Cesnek, Surovčík - O. Volek, Gavrilov, Škulec, Papajčík - Hudek, Horký, Kudelka, Wtorek, Mihálik

GÓLY: Mikita 3, Rejžek 2, Haľko, Fehérvári, Bartošek, Kozár, Rick, Rafaj, Kudelka vlastný - Gavrilov 2, Papajčík, O. Volek, Kudelka