Prípravný zápas s víťazom Openligy

napísané 6.6.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 13.6.2013

V štvrtok večer sme si svoje sily zmerali v prípravnom stretnutí proti víťazovi Openligy - tímom pripravujúcim sa na baráž o postup do Extraligy sTC Púchov. V "pozbieranej" zostave sme prekvapujúco hrali proti súperovi, ktorý prišiel v plnej sile vyrovnanú partiu. Zápas nakoniec skončil remízou 4:4, keď súper vyrovnal až v nadstavenom čase, kedy si skúšal hru bez brankára.

Súperom Púchova malo byť pôvodne druhé Žilinské mužstvo - ŽFA Žirafa Žilina, to však deň pred zápasom kvôli nedostatku hráčov zápas odvolalo, a tak sme od Púchova dostali pozvánku na prípravný zápas. Na zápas sme sa pozbierali v improvizovanej zostave s nováčikmi Máriom Wtorekom a Lukášom Surovčíkom. Súper prišiel v plnej zostave a preto je konečný výsledok určite povzbudzujúcim hlavne pre juniorov pred víkendovým Final Four.

Zápas sme začali zle keď v úvodnej minúte po tlaku súpera sme inkasovali po nešťastnom teči Kudelku. V poli sme však so súperom držali prekvapujúco krok a po chybe súpera v defenzíve vyrovnal Kudelka na 1:1. Onedlho po kolmici Kudelku si loptu pekne na prsiach spracoval novic Wtorek a z voleja otočil skóre na 1:2. Toto skóre dlho nevydržalo, keď sme si opäť nešťastne vsietili gól, nešťastným "strelcom" bol Frko. Obe mužstvá mali viacero šancí, hralo sa v rýchlom tempe zo strany na stranu.  Do polčasu padli ešte tri góly. Po pekných nahrávkach Hudeka sa presadili Frko a Gavrilov, na druhej strane domáci Dado znížil na polčasových 3:4 z poslednej šance pred prestávkou.

Po zmene strán brankári na oboch stranách zatiahli na dlho rolety, hoci na oboch stranách zvonili aj žrde. V priebehu polčasu zasiahol do hry aj mladučký brankár Surovčík, ktorý sa hneď prezentoval troma výbornými zákrokmi. Do konca druhého polčasu už gól nepadol a bez prestávky sa pokračovalo nadstaveným časom, v ktorých súper skúšal hru bez brankára. V nej sme dlho odolávali, avšak nakoniec súper peknou strelou vyrovnal na 4:4.

Súper sa pripravuje na baráž o postup do futsalovej Extraligy proti Makroteamu Žilina. Práve proti Makroteamu sa predstavíme o týždeň v príprave v Predmieri a môžeme tak povedať, že pre oba tímy sme sparing partnerom pred vrcholom sezóny, ktorým baráž o Extraligu pre obe mužstvá určite je.

sTC Púchov - KSF DOXX Žilina 3:4 (3:4) - 4:4 po nadstavenom čase

Zostava: Juhás, Surovčík - Gavrillov, Ondrej Volek, Hudek, Wtorek, Frko, Kudelka

GÓLY DOXX: Kudelka 1:1, Wtorek (Kudelka) 1:2, Frko (Hudek) 2:3, Gavrilov (Hudek) 2:4