V Košiciach po dobrom výkone tesná prehra

napísané 18.4.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 18.4.2013

Posledné kolo juniorskej Extraligy sme odohrali na palubovke Košíc. Súper bol pred súťažou najvážnejším kandidátom na prvenstvo a v poslednom dvojkole bojoval stále o obhajobu titulu. Naši mladíci si v predstihu zabezpečili s veľkým náskokom 4, miesto a tak sme v Košiciach mohli hrať bez akéhokoľvek tlaku.

CFC Košice - KSF DOXX Žilina 6:5 (2:2)

GÓLY: Hudek 2, Holák 2, Halama

Zostava: Chodelka - Holák, Hudek, Kudelka, Halama, Mihálik, Jánošík

Do Košíc sme cestovali v oklieštenej zostave, len so 6 hráčmi do poľa a s náhradným brankárom. Napriek tomu sme na ihrisku predviedli herne pravdepodobne náš najlepší výkon v priebehu celej juniorskej extraligy. Hneď v úvode sme sa mohli dostať do vedenia situáciu 2 na 1 však Kudelka s Holákom ideálne nevyriešili. Platilo tak známe nedáš - dostaneš a Košičania sa po nepresnej rozohrávke Holáka dostali do vedenia. Netrvalo však dlho a z vedenia sme sa tešili my, keď najskôr vyrovnal Halama a onedlho nás strelou spoza hráča dostal do vedenia Hudek. Minútu pred polčasom Košičania vyrovnali a do kabín sa tak išlo za stavu 2:2. V druhom dejstve sa pokračovalo v otvorenom futsale, množstvo šancí na oboch stranách bavilo všetkých ktorí zápas sledovali. Domáci sa šťastným gólom dostali do vedenia, keď Kudlka nešťastne zrazil loptu medzi nohy Chodelku. Tento stav však dlho nevydržal a Holák vyrovnal na 3:3. Na ihrisku sa odohrával vyrovnaný zápas, domáci však ukázali svoje skúsenosti a sériou troch gólov sa dostali do trháku na 6:3. V závere sme zápas zdramatizovali, keď sa druhýkrát v zápase presadili Hudek s Holákkom, vyrovnať sa nám napriek ďalším šanciam nepodarilo. Chalanom, ktorí do Košíc cestovali patrí veľká pochvala, že aj napriek nízkemu počtu hráčov dokázali v zápase zabojovať a predviesť výborný výkon. Potešil aj výkon Chodlku, ktorý v tejto sezóne urobil veľký progres a v Košiciach patril k najlepším hráčom na ihrisku.