V Prievidzi potrebná remíza a konečné 8. miesto


napísané 14.4.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 14.4.2013

V záverečnom openligovom kolo sme cestovali na palubovku Prievidze, s ktorou sme odohrali priamy súboj o 8. miesto. V tabuľke sme mali o bod viac ako domáci, čiže nám stačila remíza, ak nás chcela Prievidza preskočiť musela bodovať naplno.

FSC Prievidza - KSF DOXX Žilina 1:1 (0:1)

GÓLY: Cmarko - Halama

ZOSTAVA: Cesnek - O. Volek, Gavrilov, Horký, Hudek, Halama, Kudelka, Mihálik

Do Prievidze sme vycestovali s jasným zámerom, ktorým bolo 8. miesto v tabuľke. Počas týždňa však zo zostavy postupne vypadlo viacero kľúčových hráčov - Štilla (hosťovanie v Pinerole), Šimček (zranenie), Padych (práca), Frko (zranenie), Németh (rodinné povinnosti :)), Holák (veľký futbal); a tak sme v Prievidzi nastúpili opäť v improvizovanej zostave. Náš cieľ však ostal nezmenený. Domáci sa nás od úvodu snažili vysokým napádaním dostať pod tlak, my sme sa snažili hrať hlavne pozorne v defenzíve a pokúšali sme sa postupným útokom dostať do zakončenia. Po úvodným minútach sme mali po chybe domácich šancu nepriameho kopu. Štandartku po osi Hudek - Volek poslal Halama len do tyče. Domáci sa častejšie dostali pred našu bránu, avšak do príležitostí sme ich púšťali minimálne. Na druhej strane mohol padnúť gól po peknej akcii Voleka s Horkým, v poslednej chvíli hasil domáci obranca. Onedlho dobrými strelami prevetrali domáceho brankára Volek a Gavrilov, presadil sa však až junior Halama, ktorý ťažil z Horkého prieniku. V záverečných minútach mohli domáci dvakrát vyrovnať, avšak samostatný nájazd Cesnek ustál a v dobrej príležitosti pred prestávkou nedokázali trafiť priestor brány.
Po zmene strán domáci zmenili taktiku a pokúšali sa o hru cez pivota. Dlho sme odolávali a mali sme príležitosti domácich zlomiť druhým gólom. Viaceré brejky sme však nedotiahli do úspešného konca. Postupne najprv nebol úspešný v samostatnom nájazde Horký, veľké príležitosti nepremenili Gavrilov s Volekom zakončenia Halamu takisto nepriniesli gólové ovocie. Súper mohol vyrovnať po technickej strele z 10 metrov, zazvonila ale len ľavá žrď Cesnekovej brány. Vyrovnanie priniesla zaujímavá situácia. Dlhá nakopnutá lopta smerovala za autovú čiaru, všetci v hale si mysleli, že loptu domáci hráč nemá šancu uhrať, ten však akrobaticky vo veľkej výške zachytil loptu pätičkou tá sa odrazila cez celú šírku, priamo na nabiehajúceho spoluhráča, ktorý strelou z voleja vyrovnal. Posledné minúty sa dohrávali skôr takticky, keďže nás bolo menej a dochádzali nám sily, držali sme loptu s vedomím, že remíza nám zaisťuje 8. miesto. Zápas sme nakoniec dotiahli do "úspešného konca" a vďaka dobrému finišu sme si v kvalitnej súťaži vybojovali nakoniec vcelku obstojné 8. miesto.

2%

 

Galéria


G a l é r i a