Juniori spečatili postup do Final Four, na Rosinkách s 2 výhrami

napísané 12.4.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 12.4.2013

V predposlednom dvojkole sme privítali na domácom ihrisku v Športovej hale na Rosinkách súperov z Dunajskej Stredy a Bratislavy. V úvodných stretnutiach sme súperov porazili a ziskom troch bodov sme si mohli zabezpečiť postup do finálovej štvorice. Cieľ sme naplnili na 100%, keď sme zvíťazili v oboch dueloch a definitívne sme si tak zaistili postup.

KSF DOXX ŽILINA - FK ŠG 2007 DUNAJSKÁ STREDA 5:3 (5:2)
Góly: D. Mihalík 2, J. Jánošík 2, S. Lazar

Súper sa dostal do vedenia po našej nepresnosti v našej rozohrávke. Vedenie im však vydržalo len niekoľko sekúnd, pretože do zápasu nás vrátil Mihalík, ktorý naštartoval náš prvopolčasový gólostroj, v ktorom sme dokázali skórovať 5 krát a otočiť skóre na polčasových 5:2. V druhom polčase brankári zatiahli rolety a skórovať sa podarilo len hosťujúcemu hráčovi. Duel sme dotiahli k zaslúženému víťazstvu 5:3, hoci sme mohli vyhrať podstatne vyšším rozdielom, koncovka však nebola ideálna.

KSF DOXX Žilina - SLOV-MATIC Dudova  Bratislava 6:4 (3:1)
Góly: D. Mihalík 3, J. Kudelka, M. Holák, M. Hudek

Do druhého zápasu sme nastúpili len zo šiestimi hráčmi v poli. Krátko po začiatku sme sa dostali do vedenia zásluhou Mihálika, ktorého po Ševčíkovej prihrávke nemal problém doraziť loptu do prázdnej brány -1:0. Súper onedlho vyrovnal po individuálnej akcii Čonku. Po peknej akcii sme sa ujali vedenia 2:1 s čím sa však nezmieril brankár súpera ktorý vyrovnal na 2:2. Tesne pred polčasom sme ešte stihli pridať jeden gól a do kabín sme išli s jednogólovým náskokom. V druhom polčase sa v úvode blysol dvoma excelentnými zákrokmi Surovčík, ktorý následne založil dva protiútoky a zvýšili sme naše vedenie na 5:2. Slov-matic sa nevzdával a po chybe v obrane sa vrátil do zápasu - 5:3. V nasledujúcich minútach sme si zápas ustrážili. Za stavu 6:3 bol vylúčený najlepší hráč hostí Čonka, ktorý po 2 žltej karte musel odísť pod sprchy. V posledných sekundách ešte hostia kozmeticky znížili výsledok, výhru 6:4 sme však s prehľadom ustrážili.

ZOSTAVA: Surovčík, Chodelka - Holák, Kudelka, Halama, Hudek - Ševčík, Mihálik, Lazar, Janošík