Draci z Podolia s prehľadom zdolaní

napísané 6.4.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 7.4.2013

Posledné domáce openligové kolo nám postavilo do cesty súpera z Podolia. Súper sa po dobrom začiatku v posledných zápasoch trápi a po sérií prehier klesol na posledné miesto tabuľky. Od zápasu sme si sľubovali 3 body a poistenie si svojho postavenia v tabuľke. Po presvedčivom víťazstve sme cieľ splnili a pripísali si ďalšie tri body.

KSF DOXX Žilina - Etna Dragons Podolie 8:1 (5:0)

GÓLY: Gavrilov 2, Horký 2, O. Volek, Hudek, Frko, Šimček

Doxx: Juhás - O. Volek, Padych, Halama, Hudek, Frko - Štilla, Horký, Gavrilov, Šimček, Pav. Povinec - Cesnek
Podolie: Bobocký I. - Trebatický Matej, Trebaticky Martin, Tuka, Šimor, Bobocký R.,  Guriš, Krajčík

Úvodné striedania priniesli vyrovnanú partiu, obe mužstvá si vytvorili niekoľko príležitostí avšak gól pomerne dlho nepadol. Postupne sme začali na ihrisku dominovať a v polovici prvého dejstva to vyvrcholilo gólom Gavrilova - 1:0. Od tohto momentu sme na ihrisku jasne dominovali a v krátkom slede sme dokázali dvakrát skórovať zásluhou Frka a Horkého. Rozhodcovia zvolili v prvom polčase prísny meter na pískanie faulov a tak sme už v 14. minúte mali nazbieraných 5 faulov, Prestali sme hrať na súpera vysoký pressing, šance sme si napriek tomu vedeli pohodlne vypracovať, k čomu nám často chybami v obrane pomáhali hostia. Pred polčasom sme sa po narážačke so Štillom technickou strelou presadil Šimček - 4:0 a v poslednej minúte využil skrumáž pred bránou Podolia Horký a upravil na polčasových 5:0. Do druhého polčasu sme vstúpili s úmyslom pokračovať v nasadenom tempe a pokúsiť sa pomôcť brankárovi Juhásovi k prvému čistému kontu v sezóne. Tento zámer však dlho nevydržal, keď sa po 5 minútach presadil hosťujúci Bobocký. Hru sme vak mali naďalej pod kontrolou a na ihrisku sme jasne dominovali. Na gól súpera sme reagovali dvoma podobným gólmi v rýchlom slede, keď najprv Hudek a po ňom Gavrilov si vychutnali brankára hostí a do prázdnej brány zasunuli loptu. Množstvo šancí ostalo nevyužitých, napriek tomu sme zápas s veľkým prehľadom zvládli, keď sa ešte v závere presadil strelou k tyči Ondrej Volek a upravil na konečných 8:1. Záver sezóny nám zatiaľ vychádza podľa predstáv a vďaka tretej výhre v rade sme poskočili z posledného na 8. miesto. V poslednom kole sa o toto miesto pobijeme v priamom súboji v Prievidzi a určite chceme nadviazať na úspešné výsledky.

Pre zostrih zápasu KLIKNITE SEM alebo v si ho pozrite na našej stránke v Galérií sekcia VIDEO