Po kolektívnom výkone výhra v Čadci

napísané 31.3.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 31.3.2013

20. kolo nám postavilo do cesty ťažkého súpera z Čadce. Tá sa tento rok výsledkovo dlho trápila, v posledných zápasoch však dokázala poraziť Žirafu aj Banskú Bystricu a tak sme boli domáci miernym favoritom. Po zodpovednom výkone všetkých hráčov sme nakoniec vo vyrovnanom zápase dokázali vyhrať 5:3 a pripísať si všetky body.

Benfica GEMM Čadca – KSF DOXX Žilina 3:5 (1:2)

GÓLY: Baláž 2, Časnocha – Mihálik 2, O. Volek, Holák, Horký
ŽK: Baláž, Múdrík, Jaroš – Horký

DOXX: M. Cesnek – O. Volek, M. Hudek, M. Holák, M. Halama – L. Horký, M. Štilla, I. Šimček, D. Mihálik
Benfica: F. Malík – T. Časnocha, R. Baláž, A. Jaroš, V. Mudrík, T. Tlelka, F. Mudrik,  M. Jarábek, M. Krenžel

Na Bielu sobotu sme sa predstavili na ihrisku Čadce. Posledné zápasy hráme väčšinou v mladej zostave ale v Čadci sme si urobili nový rekord, keď až polovica hráčov v poli bola ročník 1994 a najstarší Štilla je narodený iba o 4 roky skôr. Silová hra súpera nám nikdy nevyhovovala ale po zlepšených výkonoch v poslednej dobe sme sa chceli aj v Čadci pokúsiť o menší zázrak. Domáci sa nazbierali v silnej zostave a od začiatku boli na ihrisku aktívnejším tímom. Benficu ťahal hlavne Baláž, na ktorého sme si počas celého duelu museli dávať veľký pozor. Dôležitým momentom bolo, že sme ustáli enormný úvodný tlak domácich. Od začiatku sme stavili na pozornú obranu, v ktorej sme sa snažili eliminovať hru domácich cez pivota a snažiť sa vyrážať do brejkov. V 7. minúte sme sa dostali do situácie 2 na brankára, Hudek už nahrával na gól Volekovi do prázdnej brány, avšak vracajúci hráč domácich ho bez najmenšej snahy a šance získať loptu stiahol za dres za čo dosť prekvapivo videl iba žltú kartu. Z následného priameho kopu z 8 metrov sme skórovať nedokázali. V polovici polčasu sme sa dostali do vedenia, vysunutie Štillu zužitkoval premiérovým gólom junior Mihálik - 0:1. Čadca naďalej mala viac z hry, domáci si však ťažko vypracovali čisté pozície. Strelecké pokusy zo stredných pozícií kryl Cesnek a pár zmätkov v našom pokutovom území sme so šťastím ustáli. V 15. minúte sa domáci dočkali zaslúženého vyrovnania – Baláž prekvapil strelou z 15 metrov Cesneka a vyrovnal na 1:1. V tejto fáze zápasu sme sa začínali dostávať do viacerých sľubných príležitostí postupne však  Šimček, Horký ani Volek nedokázali skórovať. 2 minúty pred prestávkou sme sa dostali opäť do vedenia, keď Volek vystihol rozohrávku domácich a strelou špicom upravil skóre na 1:2. Druhý polčas sme začali vo veľkom štýle. Dva samostatné nájazdy Horkého gólom ešte neskončili ale krátko nato sme sa vďaka výbornej individuálnej akcií Mihálika dostali do vedenia 3:1, keď sa najprv na čiare pätičkou Baláža a sám pred brankárom za prispenia brániaceho hráča dopravil loptu do siete. V druhom polčase sme si dokázali vypracovať množstvo stopercentných príležitostí. Štilla po nahrávke Šimčeka netrafil prázdnu bránu a po akcii Mihálika trafil iba žrď, Hudek obišiel brankára no netrafil prázdnu bránu. Mrzelo to o pár minút, keď domáci využili jednu z mála našich defenzívnych hrúbok a Baláž svojim druhým gólom znížil na rozdiel gólu - 2:3. Domáci hrali neustále svoju hru dokázali si vypracovať veľa streleckých pokusov, tie však buď chytil Cesnek alebo domáci v dobrej príležitosti netrafili priestor brány. Súper mal príležitosti na vyrovnanie, tie však nedokázal zužitkovať a tak sme na druhej strane trestali. Po výbornej lopte od Hudeka oklamal Holák súperovho brankár a lišiacky hlavou zaznamenal svoj prvý gól v Openlige - 2:4. Krátko nato sme sa dostali už do trojgólového vedenia po akcií Horkého, keď sa stredom ihriska dostal pred brankára Malíka a strelou pod brvno skóroval - 2:5. Za tohto stavu sa rozhodli domáci hrať power-play. V nej sa domáci dokázali presadiť iba raz, keď sa po rýchlej akcií na jeden dotyk presadil Časnocha - 3:5. Domáci nm okrem toho v hre bez brankára viackrát zavarili, gól však už nedokázali vsietiť a tak sme si pripísali dôležité tri body. Pozitívnym prínosom pre mužstvo sú juniori, ktorí v poslednej dobe podávajú prekvapivo kvalitné výkony, ktoré pomáhajú k cenným bodom. Výhra sa počíta pretože zvíťaziť v Čadci sa nepodarí každý deň, v posledných 5 rokoch sa nám to v rámci Openligy podarilo prvýkrát.