Výhra s Makroteamom, s Košiacami prehra


napísané 21.3.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 22.3.2013

Juniorská extraliga pokračovala ďalšími zápasmi. V Športovej hale na Rosinkách sme hostili miniturnaj v rámci 6. a 7. kola. Okrem nás sa ho zúčastnili dva popredné juniorské tímy na Slovenku - najlepší juniorský tím posledných rokov - CFC Košice a líder súťaže - mestský rival Makroteam Žilina. Družstvá odohrali dokopy tri kvalitné zápasy, systémom každý s každým.

VÝSLEDKY:
KSF DOXX Žilna - Makroteam Žilina 4:2 (2:1) Góly Doxx: Holák 2, Hudek, Mihalik
KSF DOXX Žilina - CFC Košice 1:4 (0:1) Gól Doxx: Hudek
Makroteam Žilina - CFC Košice 2:2 (1:1)

KSF DOXX Žilna - Makroteam Žilina 4:2 (2:1) Góly Doxx: Holák 2, Hudek, Mihalik

Proti mestskému súperovi sme nastúpili tento rok už po niekoľkýkrát. Zápasy bývajú väčšinou vyrovnané a keďže v prvom kole juniorskej ligy sme súperovi podľahli, plánovali sme mu to na domácej palubovke odplatiť. Makroteam na nás vybehol s vysokým pressingom, s čím sme mali zo začiatku problémy, ktoré rezultovali do inkasovaného gólu, keď sa netypicky hlavou presadil hráč súpera. V polovici polčasu sme dokázali otočiť výsledok, keď najprv Hudek využil chybu v obrane súpera a strelou vedľa brankára vyrovnal. Onedlho sme sa dostali do vedenia, keď Holák prešiel z vlastnej polovice ako nôž maslom až pred brankára Kováča a bez problémov skóroval. Brankári na oboch stranách si svoje svätyne do polčasu už ustrážili a tak sa do polčasu skóre nemenilo. Po zmene strán sa súper chcel dostať späť do zápasu, hlavným tromfom bol kapitán Červený, cez ktorého išli takmer všetky útočné akcie. Zápas bol vyrovnaný, Halama nastrelil po akcii Miškeho žrď. Po rýchlej akcií sme sa dostali do dvojgólového trháku, keď po krížnej prihrávke Janošíka dopravil do siete loptu Mihálik. Súper sa nevzdával a po rohu a šťastnom späť do zápasu. Onedlho mohlo byť vyrovnané, keď zaváhanie Lazara takmer využili hostia na vyrovnanie, skvelý zákrok však predviedol Surovčík. V posledných minútach Makroteam vsadil na hru bez brankára. Tú sme ubránili a pred koncom ešte stihli prikrášliť výsledok, keď sa do opustenej brány trafil Holák. Výsledok teší, keďže sme Makroteamu ukradli prvé body v sezóne a výrazne sa priblížili k cieľu ktorým je účasť v záverečnej Final Four.


KSF DOXX Žilina - CFC Košice 1:4 (0:1) Gól Doxx: Hudek

Proti favoritovi celej súťaže sme nastúpili hneď po zápase s Makroteamom, ktorý nás stál množstvo síl. V drese súpera sa objavili štyria hráči so skúsenosťami z reprezentácie do 21 rokov a na ihrisku to bolo cítiť. Súper mal od začiatku viac z hry. V prvom dejstve sme sa dostávali veľmi málo do zakončení zatiaľ čo súper si vypracoval viacero príležitostí.  Po jednej z nich sa po narážačke ocitol v dobrej pozícií Baltovič a otvoril skóre zápasu – 0:1. Hralo sa vo veľkom tempe s množstvom osobných súbojov. Po zmene strán sa pokračovalo v podobnom duchu, Košice sa pomerne rýchlo dostali do dvojgólového úniku, po dobrej práci na pivote sa presadil Fedák – 0:2. Postupne sa však začalo prejavovať, že hostia vyťažovali takmer výlučne prvú štvoricu a začali sme sa omnoho častejšie dostávať do príležitosti. V týchto chvíľach však podržal hostí viackrát výborný Obermann. Do zápasu nás dostal Hudek, keď po nahrávke za obranu obišiel Obermanna a do prázdnej brány znížil na 1:2. Onedlho mohol vyrovnať Kudelka avšak nedokázal vo výbornej pozícií skórovať. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal Holák, keď sa rútil od polovice ihrisku úplne sám na bránu hostí, Obermann ho však ustál a zachránil tak hostí pred možnou stratou bodov. V posledných minútach sa hralo prakticky z stany na stranu, Košičania si výhru kontrolovali a dvoma gólmi v posledných minútach prikrášlili svoje víťazstvo na 4:1.

2%

 

Galéria


G a l é r i a