sTC nad naše sily

napísané 17.3.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 17.3.2013

Do zápasu so silným Púchovom sme nastupovali s odhodlaním pobiť sa o body. Súperovi hráči majú dlhodobé extraligové skúsenosti čo sa v zápase ukázalo. Vyrovnaný zápas skončil nakoniec hladkou výhrou súpera.

DOXX Žilina – sTC Púchov 2:6 (0:3)

ZOSTAVA: Cesnek – Németh, Štilla, Šimček, Gavrilov – Horký, Padych, Hudek, Pavol Povinec, Halama, Frko
GÓLY: Horký 2

Na silné sTC sme nastúpili oproti posledným zápasom s dobrou zostavou. Šancu budú dostávať do konca sezóny juniori, ktorí popri skúsených hráčov budú zbierať skúsenosti do bojov v juniorskej extralige. Púchov patrí k top favoritom súťaže, čo potvrdzuje svojim postavením v tabuľke. Úvod zápasu bol v réžií hostí, ktorí si svojou individuálnou kvalitou dokázali vypracovať šance, ktoré dokázali obrovskou efektivitou využiť a po 11 minútach bolo 3:0. Po oddychovom čase sme sa rozhodli hrať na súpera pressing, začali sme mať viac šancí, gól sa nám však do prestávky dať nepodarilo. Viackrát kvalitne zasiahol súperov brankár a trikrát sme trafili konštrukciu brány.

Po zmene strán sme sa chceli pokúsiť o obrat, keďže sa so súperom hral v poli vyrovnaný duel. Úvodné minúty nám vyšli na výbornú, keď sme sa po dvoch góloch Horkého dostali na dostrel a bolo cítiť, že súper si už nebol istý svojou jasnou pozíciou. Šance boli na oboch stranách, Púchovčania útočili do otvorenej obrany, do tempa sa dostal Cesnek, ktorý nás dlho, niekedy aj zázračnými zákrokmi držal nad vodou. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Štilla, ktorého vyslal do nájazdu Šimček, tutovku však nepremenil. Onedlho sme pykali, keď sme súperovi pomohli tečom k skórovaniu – 2:4. Posledné minúty sme hrali vabank, súper mal viacero prečíslení. Posledné minúty priniesli viacero tyčiek na oboch stranách a takisto dva góly v našej sieti. Konečný výsledok hovorí o jasnej prehre, diváci v hale však mohli vidieť vyrovnaný zápas s množstvom šancí, v ktorom sme si pravdepodobne vytvorili rekord v triafaní tyčiek.