V Bystrici krutá prehra

napísané 9.3.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 9.3.2013

Ďalšie openligové kolo nám do cesty postavilo súpera z Banskej Bystrice. V prvom vzájomnom zápase sme remizovali 5:5, keď sme o víťazstvo prišli v posledných minútach. O body sme chceli zabojovať aj na palubovke súpera.

V Banskej Bystrici sa hral od úvodného hvizdu vyrovnaný zápas. Postupom času sa domáci stiahli na vlastnú polovicu a svojou typickou hrou vyčkávali na šance. V prvom polčase gól nepadol, hoci obe mužstvá mali k nemu veľmi blízko. Z našej strany sme sa takmer radovali po strele Šimčeka, ktorý opečiatkoval spojnicu, veľké príležitosti mali aj Holák, Štilla či Šimček. Domáci hrozili z brejkov, ktoré však s prehľadom kryl Cesnek.

Po zmene strán sa pokračovalo dlho v podobnom duchu. Loptu sme mali vo svojej moci, do zatiahnutej obrany súpera sme sa však ťažko presadzovali. Dá sa povedať, že to bol zápas o prvom góle. Ten sa podarilo vsietiť domácim, keď Prikryl po rohu nechytateľne skóroval – 1:0. Na druhej strane sa do dvoch obrovských príležitostí dostal Štilla, skóre sa ale nemenilo. Mrzelo nás to hneď vzápätí, keď nedorozumenie v defenzíve využili domáci na zvýšenie vedenia. Zvyšok zápasu sa odohral vo zvýšenom tempe, chceli sme sa dotiahnuť na rozdiel gólu, vpredu sme však buď zle vyriešili situáciu alebo nás vychytal najlepší hráč súpera brankár Škubák. 5 minút pred koncom sme vystihol našu rozohrávku Přikryl a zvýšil na 3:0. Zareagovali sme na to oddychovým časom a následnou power-play. Nezačali sme ju dobre a rýchlo sme inkasovali. Do konca zápasu sme naďalej pokračovali v hre bez brankára a vytvorili sme si množstvo príležitostí. Aktívny bol hlavne Gavrilov, ktorého strely mali gólové parametre. Viackrát sa predviedol domáci brankár, raz mu pomohlo brvno, na jednu strelu však nedosiahol a tak sme aspoň kozmeticky upravili na 1:4.

Zápas sa ťažko hodnotí, herne sme mali minimálne na remízu, súper nás vyškolil z efektivity. My sa musíme skoncentrovať na ďalšie kolo v ktorom narazíme na favorizované sTC Púchov a určite nechceme kožu predať lacno.

MIBA Banská Bystrica - KSF DOXX Žilina 4:1 (0:0)

Góly: Prikryl 3, Čief - Gavrilov

Zostava: Cesnek - Gavrilov, Šimček, Hudek, Štilla - Kudelka, Holák, Pavol Povinec, Horký, Padych - Ondrej Volek, Juhás

Video zo zápasu nájdete v sekcii GALÉRIA (VIDEO)