Openliga: Cenná výhra s obhajcom titulu

napísané 3.3.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 3.3.2013

Vzájomné zápasy s Novým Mestom bývajú vždy vyrovnané. Inak tomu nebolo ani v dohrávke 16. kola. Po kvalitnom zápase z oboch strán sme sa nakoniec tešili z tesnej výhry, víťazný gól vsietil Horký minútu pred koncom.

Keďže sezóna sa pre nás nevyvíja ideálne a prakticky hráme iba o konečné umiestnenie, rozhodli sme sa do konca sezóny zapájať do tímu hráčov, ktorí nastupujú v juniorskej extralige a ktorým ťažké openligové zápasy prinášajú veľké skúsenosti. Do zápasu sme nastupovali z rôznych dôvodov len s 3 „skúsenejšími“ hráčmi a 4 juniormi.

V úvode zápasu sme sa zamerali hlavne na obranu, súper bol nebezpečnejší a po tečovanej lopte sa zaslúžene dostali do vedenia. Súper mal viac z hry ale čisté šance si ťažko vypracoval. Zlomovým momentom pre prvý polčas bol vyrovnávajúci gól Padycha, ktorý so šťastím zasunul do brány priamy kop Gavrilova. Mladí hráči vycítili šancu, že sa proti súperovi dá hrať a od toho momentu po ihrisku „lietali“. Súper bol takmer polovicu druhého polčasu pod hrozbou šiesteho faulu, no viackrát sporné situácie ostali bez povšimnutia rozhodcu. Súper však nemohol hrať aktívny pressing a tak sme si vypracovali množstvo príležitosti. Po krásnej akcií Gavrilova však Horký netrafil prázdnu bránu a Kudelka sám pred brankárom neuspel. Pred polčasom sme sa nakoniec zaslúžene dostali do vedenia, keď Horký peknou strelou upravil na 2:1.

Po zmene strán sme na súpera vyleteli hneď od začiatku a vypracovali sme si viacero šancí. Po spolupráci juniorov sme sa dostali do vedenia 3:1, vysunutie Kudelku zužitkoval krížnou strelou Hudek, pre ktorého to bol premiérový gól. Hostia reagovali oddychovým časom, pretože na ihrisku sme súpera jasne prevyšovali. Postupne sa hra vyrovnala a súper sa pokúšal s nepriaznivým stavom niečo urobiť. Vysoké tempo sme nedokázali udržať a pomaly nám odchádzali sily, Futbalshop si na ihrisku dokázal vypracovať viaceré tutové šance. V týchto momentoch však bol obrovskou oporou brankár Juhás, ktorý privádzal hosťujúcich zakončovateľov do zúfalstva. V polovici druhého polčasu sme o naše dvojgólové vedenie rýchlo prišli, keď po prísnych priamych kopoch sme v krátkom slede dvakrát inkasovali. Zápas naberal na obrátkach, na ihrisku bolo často zbytočná nervozita. Súper si vypracoval viac čistých šancí, ale z gólu sme sa radovali my. Padych prekvapujúcou strelou z diaľky nachytal brankára hostí a upravil na 4:3. Ďalej sa hralo vo vysokom tempe. Hostia dvakrát nastrelili žrď, za nás Hudek prestrelil a Horký po identickej situácií z prvého polčasu po akcií Gavrilova prestrelil z 5 metrov prázdnu bránu. 4 minúty pred koncom hostia po šikovnom zakončení vyrovnali na 4:4. Zápas sa dohrával vo vysokom tempe, obe mužstvá hrali na riziko a pokúšali sa vsietiť víťazný gól. Minútu pred koncom využil chybu Zaťoviča Horký, ktorý po svojom typickom prieniku vsietil víťazný gól. Posledné momenty zápasu stavili hostia všetko na jednu kartu a odhodlali sa k hre bez brankára. Tú sme bez väčších problémov ubránili a pripísali sme si tak na svoje konto 3 body.

Zápas vo vysokom tempe priniesol cennú výhru, potešiteľný je hlavne prístup mužstva. Všetci chalani zápas odmakali od prvej do poslednej minúty, skúsení hráči mužstvo potiahli, juniori podali oduševnený výkon. Škvrnou na zápase bolo zranenie hosťujúceho kapitána Hikela, ktorý po súboji o loptu v strede ihriska zápas nedohral. Prajeme mu skoré vyzdravenie a veríme, že to nebude nič vážne.

KSF DOXX Žilina – Futbalshop Nové Mesto nad Váhom 5:4 (2:1)
Góly:  Padych (Gavrilov), Horký (Hudek), Hudek (Kudelka), Padych, Horký (Holák) – Šebek 2, Zaťovič, Pevala

DOXX: Juhás – Horký, Holák, Gavrilov, Padych, Hudek, Kudelka, Frko - Surovčík
Nové Mesto: Sevald – Hikel, Zaťovič, Kubíček, Sevala, Marušinec, Malíček, Jurčo, Šebek, Prekop

ŽK: Pevala, Marušinec, Šebek
ČK: Zaťovič